|
Мектеп:№169 |
||
|
28-сабақ. Халқымыздың салт-дәстүрі |
||
|
Күні:14.12.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Толендиева Эльмира Алимхановна |
|
|
Сынып 4 д |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Сөйлеу барысында иллюстрацияларды қолданамын,
қатені тауып түзетемін;
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
Сөйлеу барысында иллюстрацияларды қолданады. Мәнерлеп оқиды. Қатені тауып, түзетеді. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік,белсенді азаматтық ұстаным таныту және қазақ халқының салт-дәстүрін дәріптеу, елінің дамуына үлес қосу |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бесік жыры жайлы, Ғажайып кітап» жайлы бейнежазбалар. |
|
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Мақал-мәтел жайлы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Қызығушылықты ояту (МК) «Әзіл аралас сұрақтар» айдары арқылы сабақты өткен сабақпен байланыстыру. -Балалар, Мақалбай атайдың төмендегі сұрақтарына мақалмен жауап беріп көріңдер. -Ел боламын десең, әуелі неңді түзе? (бесігіңді) -Қай елдің заңы басқа?(Әр) -Несі жараспағанның дәм-тұзы жараспайды?(Дәстүрі) «Көшбасшы жарысы» ойыны
«Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты болжау.
|
Movavi video
Мақалбай атайдың суреті гиф
Google Meet
Kahoot
Салт-дәстүрдің суреті
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Дескрипторы: -Осы дәстүрлерді қайдан көргендерін айтады. -Өздеріне ұнайтын салт-дәстүрді атайды. -Мына суреттерден нені көріп тұрмыз? Бұлардың барлығын бір ауыз сөзбен не дейміз? Сіздерге қайсы дәстүр ұнайды? Балалар осы суреттердің ішінде қайсысы ерекшеленіп тұр? Олай болса, бүгін не жайлы өтеміз? АКТ.(Бесікке салу жайлы, бесік жыры жайлы бейнежазба көрсету) АКТ. (Бесік жыры кітап туралы бейнежазба) «Ғажайып кітап» айдары
Ж) «Оқылым айдары»
Сағатбек
Медеубекұлы Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектеп:№169
28-сабақ.
Халқымыздың
салт-дәстүрі
Күні:14.12.2020ж
Мұғалімнің аты-жөні:Толендиева Эльмира
Алимхановна
Сынып 4 д
Қатысқандар
саны
Қатыспағандар
саны
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
4.1.4.2.
Сөйлеу
барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану,
таныстырылым, бейнежазба жасау.
4.2.1.2.
Шығарманы
іштей көзжүгіртіп шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу,
талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап
оқу.
Сабақ мақсаттары:
Сөйлеу барысында иллюстрацияларды қолданамын,
қатені тауып түзетемін;
Бағалау
критерийлері:
Сөйлеу барысында иллюстрацияларды қолданады.
Мәнерлеп
оқиды.
Қатені тауып, түзетеді.
Құндылықтарды
дарыту
Жауапкершілік,белсенді азаматтық ұстаным таныту және қазақ халқының салт-дәстүрін
дәріптеу, елінің дамуына үлес қосу
Пәнаралық
байланыстар
Дүниетану
АКТ қолдану дағдылары
Бесік жыры
жайлы, Ғажайып кітап»
жайлы бейнежазбалар.
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім
Мақал-мәтел жайлы
Жоспар
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған
әрекет
Ресурстар
Басталуы
1.Ұйымдастыру
кезеңі
Сабақтың тақырыбын,
мақсатын хабарлау.
Қызығушылықты ояту
(МК) «Әзіл
аралас
сұрақтар»
айдары
арқылы сабақты
өткен сабақпен
байланыстыру.
-Балалар, Мақалбай
атайдың төмендегі
сұрақтарына
мақалмен
жауап
беріп көріңдер.
-Ел боламын десең, әуелі неңді түзе?
(бесігіңді)
-Қай елдің заңы
басқа?(Әр)
-Несі жараспағанның дәм-тұзы
жараспайды?(Дәстүрі)
«Көшбасшы жарысы»
ойыны
«Миға
шабуыл» әдісі арқылы жаңа
тақырыпты болжау.
Movavi
video
Мақалбай атайдың суреті
гиф
Google
Meet
Kahoot
Салт-дәстүрдің
суреті
Ортасы
Дескрипторы:
-Осы
дәстүрлерді қайдан көргендерін айтады.
-Өздеріне
ұнайтын салт-дәстүрді
атайды.
-Мына суреттерден нені көріп
тұрмыз?
Бұлардың барлығын бір ауыз сөзбен не
дейміз?
Сіздерге қайсы дәстүр
ұнайды?
Балалар осы суреттердің ішінде қайсысы
ерекшеленіп тұр?
Олай болса, бүгін не жайлы
өтеміз?
АКТ.(Бесікке салу жайлы, бесік жыры жайлы
бейнежазба көрсету)
АКТ. (Бесік жыры кітап
туралы бейнежазба)
«Ғажайып кітап»
айдары
Ж) «Оқылым
айдары»
Сағатбек
Медеубекұлы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















