|
Сабақтың тақырыбы:«Халық аспаптар оркестрі» |
Мектеп: Үстірт орта мектебі |
|
||
|
Күні: 15.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Т.Байжанова |
|
||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
|
||
|
Мақсаты: |
Аспаптың үнімен, сыр - сипатымен таныстыра отырып, оркестр жайында түсінік қалыптастыру |
|
||
|
Міндеттері: |
-музыканы тыңдау және сезімін жеткізу; -музыкалық сауаттылықты дамыту; -аспаптар үнін танып, ажырата білу; - өз дауысы мен шулы аспаптарды үйлестіру; -дыбыс үйлесімділігін түсіну; - халық музыкасына құрмет; |
|
||
|
Тілдік мақсат |
Аспаптарға топтық сипаттама беру, жаңа термин 3тілділік А.Жұбанов- Оркестр жетекші Диалог, қажетті сөз тіркестері: - суретте не бейнеленген? - қандай аспаптар? - кімдер? - аспаптар қалай орналасқан? |
|
||
|
Сабақ барысы |
Сабақта жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
Музыкалық амандасу |
Топқа бөлу: « Берілген аспаптардың артығын тап» |
Аспаптар суреті |
|
|
|
Бастапқы білімдер
«Білемін»
«Аспаптар сөйлейді» |
-Өткен сабақпен байланыстыру сұрақтары. -Аспап дегеніміз не? -Қандай аспап түрлерін білесің? -Домбыра аспапбанаң құрылысы қандай? -Аспаптапты топтау жолдары -Сазсырнай қалай ойналатын аспап? -Музыкалық аспап не үшін керек? -Ұрып-соғып ойналатын аспаптар -Үрлеп ойналатын аспаптар -Шертер қалай ойналады -Шаңқобыз бен үскірік аспабының --ойналуындағы айырмашылығын айт -Қасқырдың ұлуын қай аспаппен салуға бодады? Аспаптарға сипаттама. Үнін тыңдату |
Интербелсенді тақтада |
|
|
|
Танымдық саты «білгім келеді» |
Кері байланыс Оркестр суретін ұсына отырып, ішкі қажеттілікті қанағаттандыратын сұрақтар арқылы оркестр, дирижер жаңа термин мағынасын ашу, аспаптардың топтық орналасу тәртібін түсіндіру, А.Жұбанов шығармашылығына шолу. |
Оркестр суреті бойынша Интербелсенді тақтада |
|
|
|
«Ойлан тап» |
Әр топқа аспаптар үні жасырылады |
|
|
|
|
Сергіту |
«Көкіністер» әні би қимылмен көрініс |
Көкіністер бейнеленген маска |
|
|
|
Музыка тыңдау,сезімін жеткізу. |
Отырар сазы Оркестр орындауында «Ата толғауы» Музыкалық бейнені суреттеу, естіген аспаптарыңның біреуін қимылмен көрсету. |
Ауызша суреттеу,қимылмен көрсету. |
|
|
|
Шығармашы лық жұмыс. «Білдім» |
I-Топ «Музыканттар» II-Топ «Тілшілер» III-Топ «Суретшілер» |
Ватман, маркер |
|
|
|
Бағалау |
Таблица бойынша |
|
|
|
|
Рефлексия |
Көңіл күйді білдіретін смайлинктер |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халық аспаптар оркестрі 3 сынып
Халық аспаптар оркестрі 3 сынып
|
Сабақтың тақырыбы:«Халық аспаптар оркестрі» |
Мектеп: Үстірт орта мектебі |
|
||
|
Күні: 15.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Т.Байжанова |
|
||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
|
||
|
Мақсаты: |
Аспаптың үнімен, сыр - сипатымен таныстыра отырып, оркестр жайында түсінік қалыптастыру |
|
||
|
Міндеттері: |
-музыканы тыңдау және сезімін жеткізу; -музыкалық сауаттылықты дамыту; -аспаптар үнін танып, ажырата білу; - өз дауысы мен шулы аспаптарды үйлестіру; -дыбыс үйлесімділігін түсіну; - халық музыкасына құрмет; |
|
||
|
Тілдік мақсат |
Аспаптарға топтық сипаттама беру, жаңа термин 3тілділік А.Жұбанов- Оркестр жетекші Диалог, қажетті сөз тіркестері: - суретте не бейнеленген? - қандай аспаптар? - кімдер? - аспаптар қалай орналасқан? |
|
||
|
Сабақ барысы |
Сабақта жоспарланған әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
Музыкалық амандасу |
Топқа бөлу: « Берілген аспаптардың артығын тап» |
Аспаптар суреті |
|
|
|
Бастапқы білімдер
«Білемін»
«Аспаптар сөйлейді» |
-Өткен сабақпен байланыстыру сұрақтары. -Аспап дегеніміз не? -Қандай аспап түрлерін білесің? -Домбыра аспапбанаң құрылысы қандай? -Аспаптапты топтау жолдары -Сазсырнай қалай ойналатын аспап? -Музыкалық аспап не үшін керек? -Ұрып-соғып ойналатын аспаптар -Үрлеп ойналатын аспаптар -Шертер қалай ойналады -Шаңқобыз бен үскірік аспабының --ойналуындағы айырмашылығын айт -Қасқырдың ұлуын қай аспаппен салуға бодады? Аспаптарға сипаттама. Үнін тыңдату |
Интербелсенді тақтада |
|
|
|
Танымдық саты «білгім келеді» |
Кері байланыс Оркестр суретін ұсына отырып, ішкі қажеттілікті қанағаттандыратын сұрақтар арқылы оркестр, дирижер жаңа термин мағынасын ашу, аспаптардың топтық орналасу тәртібін түсіндіру, А.Жұбанов шығармашылығына шолу. |
Оркестр суреті бойынша Интербелсенді тақтада |
|
|
|
«Ойлан тап» |
Әр топқа аспаптар үні жасырылады |
|
|
|
|
Сергіту |
«Көкіністер» әні би қимылмен көрініс |
Көкіністер бейнеленген маска |
|
|
|
Музыка тыңдау,сезімін жеткізу. |
Отырар сазы Оркестр орындауында «Ата толғауы» Музыкалық бейнені суреттеу, естіген аспаптарыңның біреуін қимылмен көрсету. |
Ауызша суреттеу,қимылмен көрсету. |
|
|
|
Шығармашы лық жұмыс. «Білдім» |
I-Топ «Музыканттар» II-Топ «Тілшілер» III-Топ «Суретшілер» |
Ватман, маркер |
|
|
|
Бағалау |
Таблица бойынша |
|
|
|
|
Рефлексия |
Көңіл күйді білдіретін смайлинктер |
|
||
шағым қалдыра аласыз













