|
САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиет Сабақ 136-137 |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 5 в |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар:0 |
||||||
|
Бөлім атауы: |
Қазақстандағы ұлттар достастығы туралы |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Халықтар достығы туралы шығарма |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы |
|||||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Ж1. Ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолдана отырып, хабарлама, хабарландыру, хат жазу. 5.ТБ1.4. Жіктеу, сілтеу, сұрау есімдіктерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазба жұмысында есімдіктерді қолдануды үйренеді, ресми стильдің ерекшелігін сақтай отырып, хат жазады. Барлық оқушылар: Мәтіннен есімдіктерді таба алады. Көптеген оқушылар: Хат жаза алады. Кейбір оқушылар: Өзіндік стильде жаза алады |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||
|
Дескриптор |
|
|||||||
|
Тілдік міндеттер |
Өрен, тату-тәтті, сұрапыл соғыс, шаңырақ, мәжбүр ету, бауырмал, құшақ жая қарсы алу, тағдыр, игі іс, тірек және т.б. |
|||||||
|
Құндылықтар |
Отанын сүю, сыйластық |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ырыс алды – ынтымақ |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Бір – біріне таңғы тілектерін айту. Жүректен – жүрекке жылы лебіздерін жеткізу. Сыныпты топқа суреттер арқылы бөлу. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Сөздікпен жұмыс. А) Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. 2. Мәтіналды жұмыс. А) Айтылым. Жазылым. Оқулықтағы 6-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 7-тапсырманы орындатады. 3. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мә- нерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 8-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 9-тапсырманы орындатады. Б) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға ма- шықтандыру үшін 10-тапсырманы орындатады. Үйге тапсырма: Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 11-тапсырманы жазады
2. Есімдіктерді қолдана отырып, шетелдегі досыңызға Қазақстан еліндегі ұлттар бірлігі туралы хат жазыңыз. Бағалау критерийлері:
|
Қима қағаз Қима қағаз |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Сабақтың аяғында мұғалім оқушылармен рефлексия жүргізеді.
|
Слайд №3
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
||||||
|
Берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау, берілетін уақыт, қолданатын дерек көздеріне байланысты бөліп оқыту. Топта бірлесіп оқыту. Оқушының барлығы мәтіннен есімдіктерді таба алады.. Оқушылардың көбісі хат жаза алады. Кейбіреулері өзіндік стильде жаза алады. |
Тапсырмалардың өзара байланысты болуына баса назар аударылады. Жұмыс нәтижесі жетістік критерийлері арқылы бағаланады. |
Пәнаралық байланыс – тарих, география. Отбасы құндылықтары. Отан – отбасынан басталады. Интерактивті тақта сабақ материалдарын демонстрациялау мақсатында қолданылады. |
||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Сабақ/оқу мақсаттары жүзеге асты. Оқушылар белсенділік танытты. Оқу атмосферасы жағымды болды. Саралау принциптері жүзеге асты. Келесі сабақта креативтілік принципін қолдануға болады. Оқушылар отбасындағы қандай заманауи дәстүр мен мерекелерді енгізуге/өзгертуге болады деген сұрақ төңірегінде ойланады. |
||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Мәтіннен есімдіктерді таба алды. 2. Хаттың жазылу ерекшелігін түсіндірді. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Сөздік қорларын дамыту 2. Хат стилін терең меңгеру. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Оқушыларға сабақта қажет болатын сөздердің тізімін жасау. |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Халықтар достығы туралы шығарма
Халықтар достығы туралы шығарма
|
САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиет Сабақ 136-137 |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 5 в |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар:0 |
||||||
|
Бөлім атауы: |
Қазақстандағы ұлттар достастығы туралы |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Халықтар достығы туралы шығарма |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы |
|||||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Ж1. Ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолдана отырып, хабарлама, хабарландыру, хат жазу. 5.ТБ1.4. Жіктеу, сілтеу, сұрау есімдіктерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазба жұмысында есімдіктерді қолдануды үйренеді, ресми стильдің ерекшелігін сақтай отырып, хат жазады. Барлық оқушылар: Мәтіннен есімдіктерді таба алады. Көптеген оқушылар: Хат жаза алады. Кейбір оқушылар: Өзіндік стильде жаза алады |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||
|
Дескриптор |
|
|||||||
|
Тілдік міндеттер |
Өрен, тату-тәтті, сұрапыл соғыс, шаңырақ, мәжбүр ету, бауырмал, құшақ жая қарсы алу, тағдыр, игі іс, тірек және т.б. |
|||||||
|
Құндылықтар |
Отанын сүю, сыйластық |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ырыс алды – ынтымақ |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Бір – біріне таңғы тілектерін айту. Жүректен – жүрекке жылы лебіздерін жеткізу. Сыныпты топқа суреттер арқылы бөлу. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Сөздікпен жұмыс. А) Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. 2. Мәтіналды жұмыс. А) Айтылым. Жазылым. Оқулықтағы 6-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 7-тапсырманы орындатады. 3. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мә- нерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 8-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 9-тапсырманы орындатады. Б) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға ма- шықтандыру үшін 10-тапсырманы орындатады. Үйге тапсырма: Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 11-тапсырманы жазады
2. Есімдіктерді қолдана отырып, шетелдегі досыңызға Қазақстан еліндегі ұлттар бірлігі туралы хат жазыңыз. Бағалау критерийлері:
|
Қима қағаз Қима қағаз |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Сабақтың аяғында мұғалім оқушылармен рефлексия жүргізеді.
|
Слайд №3
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
||||||
|
Берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау, берілетін уақыт, қолданатын дерек көздеріне байланысты бөліп оқыту. Топта бірлесіп оқыту. Оқушының барлығы мәтіннен есімдіктерді таба алады.. Оқушылардың көбісі хат жаза алады. Кейбіреулері өзіндік стильде жаза алады. |
Тапсырмалардың өзара байланысты болуына баса назар аударылады. Жұмыс нәтижесі жетістік критерийлері арқылы бағаланады. |
Пәнаралық байланыс – тарих, география. Отбасы құндылықтары. Отан – отбасынан басталады. Интерактивті тақта сабақ материалдарын демонстрациялау мақсатында қолданылады. |
||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Сабақ/оқу мақсаттары жүзеге асты. Оқушылар белсенділік танытты. Оқу атмосферасы жағымды болды. Саралау принциптері жүзеге асты. Келесі сабақта креативтілік принципін қолдануға болады. Оқушылар отбасындағы қандай заманауи дәстүр мен мерекелерді енгізуге/өзгертуге болады деген сұрақ төңірегінде ойланады. |
||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Мәтіннен есімдіктерді таба алды. 2. Хаттың жазылу ерекшелігін түсіндірді. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Сөздік қорларын дамыту 2. Хат стилін терең меңгеру. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Оқушыларға сабақта қажет болатын сөздердің тізімін жасау. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз















