Бекітемін: МДОІЖО: Бисекенова С.М.
|
Мектеп: |
Н.С.Манаев атындағы жалпы орта мектебі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Оразова О.Е. |
|
|
Күні: |
13.11 |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
7.2A Атомдар. Молекулалар.Заттар |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық элементтер. Жай және күрделі заттар |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
7.1.2.2 -әрбір элементтің химиялық таңбамен белгіленетіндігін және белгілі атом түрі екенін білу 7.1.2.3 -элементтерді металдар мен бейметалдарға жіктеу 7.1.2.4 -заттарды құрамына қарай жай және күрделіге жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жиі кездесетін химиялық элементтердің таңбаларын біледі, жәй және күрделі заттарды, металдар мен бейметалдарды ажырата алады. |
|
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру
2.Топқа бөлу.(темір шеге,шыны стакан,мыс тиын,күміс қасық,құмыра,су,ас тұзы,сынап,карточка түрінде таңбалар ұсынылады.Оқушылар затты таңдай отырып топтарға бөлінеді) «Денелер» «Заттар» 1. Тапсырма «Миға шабуыл» әдісі 1.Неліктен су күрделі затқа жатады? 2.Алтынды неге жай затқа жатқызамыз? 3.Периодттық жүйеден металдарды көрсет? 4.Металдар мен бейметалдардың айырмашылығы неде?
|
Мозайка әдісі Атом және молекулардың қиындылары беріледі.
|
Бағалау критерий:Атом мен молекуланы құрылысын біледі. Дескриптор: 1.Сутектің моделін құрастыра алады. 2.Көмірқышқыл газының моделін құрастыра алады. 3.Дәлелдеп ,түсініндіріп бере алады. |
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
1. Тапсырма «Миға шабуыл» әдісі
«Сақиналарға орналастыр»әдісі AI Si H B Cl S
Ca P Mg K Fe Н2О
SO2 NaCI CaCO3
Бейметалдар
Металдар
Күрделі заттар
|
1.Неліктен су күрделі затқа жатады? 2.Алтынды неге жай затқа жатқызамыз? 3.Периодттық жүйеден металдарды көрсет? 4.Металдар мен бейметалдардың айырмашылығы неде?
|
Бағалау критерий: 1.Жәй және күрделі заттар жайында түсініктері ба,ажырата алады. 2.Периодтық кестеден металдар мен бейметалдарды атай алады. Бағалау критерийі:
2.Күрделі заттарды ажыратады. |
Интербелсенді тақта Слайд Периодтық кесте
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Саралау– сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Денсаулық және қаупсіздік техникасын сақтау |
Саралау– сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
|
Тапсырма: Тапсырма арқылы оқушылардың қажеттіліктеріне қарай венн диаграммасы, кестелер мен модельдер жасау. Диалог және қолдау көрсету: Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек беру. Оқушылар топта және өздігінен жұмыс жасайды . Қарқын: Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады. Оқушыларға жарнама жасап келуге оқушыларға тапсырмалар берілді. |
Топтық бағалау; Мұғалімнің мадақтауы; Бағалау парақшалары; Смайликтер арқылы. |
1.Оқу бөлмесінің таза, жарық,желдетілген 2.Оқу құралдары керекті ресурстар өз орнында техникалық қауіпсіздігі сакталған |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
||
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
хим элементтер
хим элементтер
Бекітемін: МДОІЖО: Бисекенова С.М.
|
Мектеп: |
Н.С.Манаев атындағы жалпы орта мектебі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Оразова О.Е. |
|
|
Күні: |
13.11 |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
7.2A Атомдар. Молекулалар.Заттар |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Химиялық элементтер. Жай және күрделі заттар |
|
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
7.1.2.2 -әрбір элементтің химиялық таңбамен белгіленетіндігін және белгілі атом түрі екенін білу 7.1.2.3 -элементтерді металдар мен бейметалдарға жіктеу 7.1.2.4 -заттарды құрамына қарай жай және күрделіге жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жиі кездесетін химиялық элементтердің таңбаларын біледі, жәй және күрделі заттарды, металдар мен бейметалдарды ажырата алады. |
|
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру
2.Топқа бөлу.(темір шеге,шыны стакан,мыс тиын,күміс қасық,құмыра,су,ас тұзы,сынап,карточка түрінде таңбалар ұсынылады.Оқушылар затты таңдай отырып топтарға бөлінеді) «Денелер» «Заттар» 1. Тапсырма «Миға шабуыл» әдісі 1.Неліктен су күрделі затқа жатады? 2.Алтынды неге жай затқа жатқызамыз? 3.Периодттық жүйеден металдарды көрсет? 4.Металдар мен бейметалдардың айырмашылығы неде?
|
Мозайка әдісі Атом және молекулардың қиындылары беріледі.
|
Бағалау критерий:Атом мен молекуланы құрылысын біледі. Дескриптор: 1.Сутектің моделін құрастыра алады. 2.Көмірқышқыл газының моделін құрастыра алады. 3.Дәлелдеп ,түсініндіріп бере алады. |
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
1. Тапсырма «Миға шабуыл» әдісі
«Сақиналарға орналастыр»әдісі AI Si H B Cl S
Ca P Mg K Fe Н2О
SO2 NaCI CaCO3
Бейметалдар
Металдар
Күрделі заттар
|
1.Неліктен су күрделі затқа жатады? 2.Алтынды неге жай затқа жатқызамыз? 3.Периодттық жүйеден металдарды көрсет? 4.Металдар мен бейметалдардың айырмашылығы неде?
|
Бағалау критерий: 1.Жәй және күрделі заттар жайында түсініктері ба,ажырата алады. 2.Периодтық кестеден металдар мен бейметалдарды атай алады. Бағалау критерийі:
2.Күрделі заттарды ажыратады. |
Интербелсенді тақта Слайд Периодтық кесте
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Саралау– сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Денсаулық және қаупсіздік техникасын сақтау |
Саралау– сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
|
Тапсырма: Тапсырма арқылы оқушылардың қажеттіліктеріне қарай венн диаграммасы, кестелер мен модельдер жасау. Диалог және қолдау көрсету: Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек беру. Оқушылар топта және өздігінен жұмыс жасайды . Қарқын: Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады. Оқушыларға жарнама жасап келуге оқушыларға тапсырмалар берілді. |
Топтық бағалау; Мұғалімнің мадақтауы; Бағалау парақшалары; Смайликтер арқылы. |
1.Оқу бөлмесінің таза, жарық,желдетілген 2.Оқу құралдары керекті ресурстар өз орнында техникалық қауіпсіздігі сакталған |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
||
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














