Сабақ жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: HTML web-сайттарын әзірлеу |
Мектеп: 90 ДБАМГ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шекербай Аян Сандыбайұлы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
HTML web-сайттарын әзірлеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
7.3.3.1. – WEB парақшаларды әзірлеуде HTML-тегтерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критрерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: HTML көмегімен веб-парақтар құруын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Web, html, тег, браузер, блокнот, сайт, домен , хостинг |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қазіргі кездегі көп қолданысқа ие сайт түрлерін айту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Html тегтерінің жазылуын білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы бәсекеге қабілетті ету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, физика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Графтардағы алгаритмдер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут
2 минут 5 минут
|
Домен дегеніміз не? Хостинг (англ. hosting) — үнемі желіде болатын серверге ақпарат орналастыратын қызмет. Егер, домен сайттың атауы мен мекен-жайы ғана болса, домен сайттағы бар ақпарат сақталатын жер болып саналады. Бір сөзбен айтқанда, жалдамалы пәтер. Ақшасын төлеп, тұра беруіңізге болады.
Білу және түсіну Бүгінгі сабақтың тақырыбын ребус шешу арқылы ашу. Тапсырма №1. Ребусты шешіңіз.
Дескриптор: - ребусты шешеді «Web-беттер және сайттар» (сабақты түсіндіру кезінде «BilimLand» порталынан бейне ролик көрсету 3.5 минут ) Сайт деген не? Сайттың қандай түрлері бар? Сайт (ағыл. website: web -
"шырмауық, желі" және site - "орын", шын мәнінде "желідегі бір
орын") - белгілі бір адамның немесе компанияның электронды
құжаттарының белгілі бір адрес (домен) бойынша жиналған
орны. |
Үлестірме қағаздар компьютер слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут
10 минут 10 минут
2 минут |
Бағдарлама кодындағы қателерді түзетуіңіз керек: <HTML> <HEAD <TITLE> Информатика < TITLE> </HEAD> <BODY> <FONT COLOR="blue"> <H1 ALING="center"> Файлдар мен файлдық жүйе </H8> </FOND> <HR>; <P ALIGN="left"> Файл дегеніміз аты бар және тұрақты жадта сақталатын белгілі бір ақпарат мөлшері (бағдарлама немесе мәліметтер). </P> <P ALIGN="right"> Файлдық жүйе - бұл дискіде сақталған деректермен жұмыс істеу үшін ыңғайлы интерфейсті қамтамасыз етуге және бірнеше қолданушылар мен процестер арасында файлдарды бөлісуге мүмкіндік беретін операциялық жүйенің бөлігі. <> <img src="сурет.png" ALIGN="right"> <A HREF="software.htm"> Программалар </A> </BODY> </HTML> |
Компьютер Слайд А4 қағазы маркерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Рефлекция 2 минут |
|
Дәптер үлестірме қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау шкаласы: 4-6 балл «3» баға; 7-9 балл «4» баға ; 10- балл «5» баға |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- берілген тапсырмалардан байқалады. АКТ-дан озық дағдылары бар оқушыларға назар аудару. |
Әр оқушыға жеке тұлға ретінде баға беру. (жарайсың, қолыңнан келеді, көп еңбектендің) |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жет-у. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша
рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді
ме? Сабақтың Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сабақ
жоспарлау Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
HTML web-сайттарын әзірлеу Мектеп:
90
ДБАМГ Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Шекербай Аян
Сандыбайұлы Сынып: 7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы: HTML web-сайттарын әзірлеу Сабақ негізделген
оқу мақсаты 7.3.3.1. – WEB парақшаларды әзірлеуде HTML-тегтерін
қолдану Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Web беттер,
браузер, html тег ұғымымен
танысу. Оқушылардың басым бөлігі:
Практикалық және
теориялық түрде берілген тапсырмаларды
орындайды. Кейбір оқушылар:
Сайт құруда блокнот
редакторы және html тегтерінің қолданылуын
бағалау. Ойлау дағдыларының деңгейі
Білу, түсіну,
қолдану Бағалау критрерийі Web беттер ұғымын
түсіндіреді
Cайт жасау
құралдарының қызметін анықтайды. Тілдік мақсат Оқушылар: HTML көмегімен веб-парақтар құруын
біледі. Негізгі сөздер мен тіркестер: Web, html, тег, браузер, блокнот, сайт, домен ,
хостинг Сыныптағы диалог үшін пайдалы
тілдік бірліктер: Web
сайттар дегеніміз
не? Web-парақтар қай тілде
қолданылады?
Сайттарды құру үшін
қандай технологияларды қолдануға болады? Талқылауға арналған
тармақтар: Қазіргі кездегі көп қолданысқа ие сайт түрлерін
айту Жазылым бойынша ұсыныстар: Html тегтерінің жазылуын білу Құндылықтарға баулу Оқушылардың бойында зерттеушілік, инновациялық,
шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы бәсекеге қабілетті
ету Пәнаралық байланыс Ағылшын тілі, физика Алдыңғы
тақырып Графтардағы алгаритмдер Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері Ресурстар Сабақтың басы 2 минут 2 минут 5 минут
Домен дегеніміз не?
Хостинг (англ. hosting) — үнемі желіде болатын серверге
ақпарат орналастыратын қызмет. Егер, домен сайттың атауы мен
мекен-жайы ғана болса, домен сайттағы бар ақпарат сақталатын жер
болып саналады. Бір сөзбен айтқанда, жалдамалы пәтер. Ақшасын
төлеп, тұра беруіңізге болады.
Білу және түсіну Бүгінгі сабақтың
тақырыбын ребус шешу арқылы ашу. Тапсырма №1. Ребусты
шешіңіз. Дескриптор:
- ребусты шешеді
«Web-беттер және сайттар»
(сабақты
түсіндіру кезінде «BilimLand» порталынан бейне ролик
көрсету 3.5 минут )
Сайт
деген не?
Сайттың қандай түрлері бар? Сайт (ағыл. website: web -
"шырмауық, желі" және site - "орын", шын мәнінде "желідегі бір
орын") - белгілі бір адамның немесе компанияның электронды
құжаттарының белгілі бір адрес (домен) бойынша жиналған
орны. Үлестірме
қағаздар компьютер слайд Сабақтың
ортасы 2 минут 10 минут 10 минут 2 минут Бағдарлама кодындағы қателерді түзетуіңіз
керек: <HTML> <HEAD <TITLE> Информатика <
TITLE> </HEAD> <BODY> <FONT
COLOR="blue"> <H1
ALING="center"> Файлдар
мен
файлдық
жүйе
</H8> </FOND> <HR>; <P ALIGN="left">
Файл
дегеніміз
аты
бар
және
тұрақты
жадта
сақталатын
белгілі
бір
ақпарат
мөлшері
(бағдарлама
немесе
мәліметтер).
</P> <P ALIGN="right">
Файлдық
жүйе
- бұл
дискіде
сақталған
деректермен
жұмыс
істеу
үшін
ыңғайлы
интерфейсті
қамтамасыз
етуге
және
бірнеше
қолданушылар
мен
процестер
арасында
файлдарды
бөлісуге
мүмкіндік
беретін
операциялық
жүйенің
бөлігі.
<> <img
src="сурет.png"
ALIGN="right"> <A HREF="software.htm">
Программалар </A> </BODY> </HTML> Компьютер Слайд А4 қағазы
маркерлер Сабақтың соңы 5 минут Рефлекция 2 минут Талдау және жинақтау Тапсырма №4.
Сәйкестендіру № Сайт жасау
құралдары Қызметі 1 HTML А HTML құжатының денесін
шектейді (браузер терезесінде көрінетін ақпарат) 2 Tag Ә Гипермәтін белгілейтін
тіл – web-парақ құрудың құралы 3 Сайт Б Html пішімінде құжат
сақталуы 4 Браузер В қарапайым мәтіндік
редактор 5 Блокнот Г Web-парақты жаңарту 6 Сайт түрлері Д Google, Opera,
Яндекс 7 <BODY> </BODY> Е белгілі бір адамның немесе
компанияның электронды құжаттарының белгілі бір адрес бойынша
жиналған орны. 8 F5-ң қызметі Ж терезелерге
ауысу 9 Alt+Tab қыз. З коммерциялық,
сайт-визитка 10 Index.html И жұп-жұпсыз, <
> </> Дескриптор: -
сайт жасау құралдарының қызметін көрсетеді. Қосымша тапсырма: ПЖ
түрі Артықшылығы Кемшілігі Сайт
конструктор Пайдалану қарапайым, арнайы
дайындық талап етпейді Сайтқа қойылған
шектеулер Сайт құру
программалары Визуалды дайын
редактордың Html терең білуі қажет
емес Күрделі элементтер құру
мүмкіндігі жоқ, жаңарту тек сайт құрылған компьютерден ғана жүзеге
асырылады Бағалау. «Білгіш оқушы»
әдісі Қалай
ойлайсыңдар, күнделікті өмірде осындай ақпараттарды пайдаланамыз
ба? Оқушыларды әр кезеңде «Алтын сақа» арқылы
бағалау. Кері
байланыс: «Ойды аяқта....» - Менің
бүгінгі сабақтағы жетістігім. Оның себептері. - Менің
бүгінгі сабақтағы кемшілігім. Оның себептері. Үйге
тапсырма: §22-23. Интернет желісі
ресурстарын пайдаланып, заманауи web-парақтар құру құралдары туралы
немесе Html тегтері жайлы хабарлама
дайындау.
Дәптер
үлестірме
қағаздар Бағалау шкаласы: 4-6 балл «3»
баға; 7-9 балл «4» баға ; 10- балл «5» баға Қосымша
ақпарат Саралау – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Бағалау –
Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс Саралау-
берілген тапсырмалардан байқалады. АКТ-дан озық дағдылары бар
оқушыларға назар аудару. Әр оқушыға
жеке тұлға ретінде баға беру. (жарайсың, қолыңнан келеді, көп
еңбектендің) Оқушыларға
қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіліп, Бірлескен жұмыс
нәтижесіне қол жет-у. Сабақ бойынша
рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді
ме? Сабақтың | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















