ҚМЖ
|
Сынып: 9 Ә |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: Адам жанының құпиясы І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Құлагер» поэмасындағы Ақан бейнесі |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1.Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Құлагер» поэмасындағы кейіпкерлер жүйесін анықтайды. |
||||||||||||||||
|
Бағалау Критерийлері |
|
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы,музыка. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Шығарманың көркемдік ерекшелігі |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Қызығушылықты ояту кезеңі https://cloud.mail.ru/public/9qaE/c2kn8z3ZG
Сабақтың тақырыбы айтылып, мақсатымен таныстырылады, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Бір-бірлеріне уәде беру. Таңдаған түстері арқылы топқа бөлінеді. Wordwall әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Назарын сабаққа аудару. Видео,сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды. Бағалау парағы беріледі. |
Қалыптастырушы бағалау -керемет жауап! |
https://wordwall.net/ru/resource/66267421 Видео ЮТУБ https://cloud.mail.ru/public/9qaE/c2kn8z3ZG
Компьютер Интербелсенді тақта
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма. Ақан бейнесін жан-жақты ашудағы шығармашылық ізденіс
Дескриптор:
ҚБ. Сергіту сәті: Поэзия минуты |
Оқушылар Ақан бейнесін жан-жақты ашудағы шығармашылық ізденіс жүргізеді. Хабалхан Фатима «Құлагер» поэмасынан үзінді жатқа оқиды. |
Қалыптастырушы бағалау -керемет жауап! |
|
|||||||||||||
|
|
Тапсырма "Әдебиет лотосы" әдісі арқылы кейіпкерлер жүйесін анықтап, кейіпкерлерге тура және жанама мінездеме беру, себебін түсіндіру, кестені толтыру.
|
Кейіпкелерге тура,жанама мінездеме береді. |
|
|
|||||||||||||
|
|
«Үш түрлі күнделік» әдісі арқылы «Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылау. (дұрыс жауап 3 балл) Оқушы аты-жөні:_____________
Дескриптор: -образдар жүйесін ашады; -берілген үзінділерге қорытынды жасайды; -кестеге жазады.
|
«Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылайды. |
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин
|
«Синквейн» тәсілі 5 жолды өлең І топ Құлагер ІІ топ Ақан ІІІ топ Күреңбай сыншы 1) Бірінші қатарға
бір сөзбен тақырып жазылады (зат есім
түрінде).
Дескриптор: -зат есім, сын есім, етістіктер жазады; - тақырыпқа қатысты сөйлем құрастырады; - синоним жазады. |
* Бес жолды өлең құрастырады. |
|
|
|||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
“Құлагер” поэмасын түсініп оқу. |
|
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия 5 минут |
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат...
|
|
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
І. Жансүгіров "Құлагер поэмасындағы Ақан бейнесі"
І. Жансүгіров "Құлагер поэмасындағы Ақан бейнесі"
ҚМЖ
|
Сынып: 9 Ә |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: Адам жанының құпиясы І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Құлагер» поэмасындағы Ақан бейнесі |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.3.1.Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Құлагер» поэмасындағы кейіпкерлер жүйесін анықтайды. |
||||||||||||||||
|
Бағалау Критерийлері |
|
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы,музыка. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Шығарманың көркемдік ерекшелігі |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Қызығушылықты ояту кезеңі https://cloud.mail.ru/public/9qaE/c2kn8z3ZG
Сабақтың тақырыбы айтылып, мақсатымен таныстырылады, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Бір-бірлеріне уәде беру. Таңдаған түстері арқылы топқа бөлінеді. Wordwall әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Назарын сабаққа аудару. Видео,сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды. Бағалау парағы беріледі. |
Қалыптастырушы бағалау -керемет жауап! |
https://wordwall.net/ru/resource/66267421 Видео ЮТУБ https://cloud.mail.ru/public/9qaE/c2kn8z3ZG
Компьютер Интербелсенді тақта
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма. Ақан бейнесін жан-жақты ашудағы шығармашылық ізденіс
Дескриптор:
ҚБ. Сергіту сәті: Поэзия минуты |
Оқушылар Ақан бейнесін жан-жақты ашудағы шығармашылық ізденіс жүргізеді. Хабалхан Фатима «Құлагер» поэмасынан үзінді жатқа оқиды. |
Қалыптастырушы бағалау -керемет жауап! |
|
|||||||||||||
|
|
Тапсырма "Әдебиет лотосы" әдісі арқылы кейіпкерлер жүйесін анықтап, кейіпкерлерге тура және жанама мінездеме беру, себебін түсіндіру, кестені толтыру.
|
Кейіпкелерге тура,жанама мінездеме береді. |
|
|
|||||||||||||
|
|
«Үш түрлі күнделік» әдісі арқылы «Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылау. (дұрыс жауап 3 балл) Оқушы аты-жөні:_____________
Дескриптор: -образдар жүйесін ашады; -берілген үзінділерге қорытынды жасайды; -кестеге жазады.
|
«Құлагер» поэмасынан берілген үзінділерден кейіпкерлер образын талдап, қорытындылайды. |
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин
|
«Синквейн» тәсілі 5 жолды өлең І топ Құлагер ІІ топ Ақан ІІІ топ Күреңбай сыншы 1) Бірінші қатарға
бір сөзбен тақырып жазылады (зат есім
түрінде).
Дескриптор: -зат есім, сын есім, етістіктер жазады; - тақырыпқа қатысты сөйлем құрастырады; - синоним жазады. |
* Бес жолды өлең құрастырады. |
|
|
|||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
“Құлагер” поэмасын түсініп оқу. |
|
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия 5 минут |
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат...
|
|
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














