|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Рысқұлов атындағы №24 жббм |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Керимбекова Ақбота |
|
|||||
|
Күні: |
07.12.23ж |
|
|||||
|
Сынып: |
1 А сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ. Ии дыбысы және әрпі |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ии дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету, меңгерту |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Өткенді пысықтау «Тиіннен итмұрын»әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау Ти ие иек ки ит Тиін шие тиек киік кит Мәтінді оқы Ең жақсы мекен-әркімнің өз мекені.Ит үйшікте,тиін ағаш діңінде тұрады. Жаңа тақырып «Жасырынған әріпті тап»әдісі арқылы бүгінгі әріпті табады. Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым.1-тапсырма. Оқулықтың 81-бетінде оқуға берілген сөздерді түсініп оқуына қолдау жасау. Тізбектеп оқыту Жазылым 2-тапсырма Тақтамен жұмыс Сызба бойынша берілген сөздерден сөйлем құрап, дәптерге көшіріп жазу. Уықты шаншиды. Шиді тоқиды. Киізді басады. Сөйлемнің бірінші сөзін бас әріппен жазуына назар аудару. Жұптық жұмыс «Адасқан әріптер» Дәптермен жұмыс Топтық жұмыс«Санды сөйлем» әдісі арқылы топтық жұмыс орындайды. 3-тапсырма. Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқу. Инелік – әдемі жәндік. Ол шыбын, масамен қоректенеді. Мен оның суретін салдым Сергіту сәті
Жеке жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті и немесе й әріптерінің бірін жаз. А.. на т .. ін ш .. е о .. ын к .. ік қа .. мақ .. не к .. а . . ран ЕБҚ Шие туралы айт. Оның суретін сал. Шие сөзін буынға бөл Ши-е ЕҚБ Киіз сөзін буынға бөл, дыбыстық талдау жаса. Ки-із. Киіз туралы не білесің? ФС тапсырмасы 4-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқу, жатқа айту. Ұзын құйрық инелік, Инелікке тимелік. Тікұшақты жасадық, Инеліктен үйреніп Бекіту және саралау Саралау тапсырмасы 1- деңгей: Инелік сөзінен жаңа сөздер құра. 2- деңгей: Инелік сөзіне дыбыстық талдау жаса. «И» дыбысының сөздегі орнын анықта. 3- деңгей: Инелік, ине, елік, ел сөздерінің бірімен сөйлем құра. Инелік- әдемі жәндік. ҚЖ: Сөздік диктант Инелік, ине, шие, тиек, тиін, ит, кит. « Венн диаграммасы» И , й дыбыстарының айырмашылығы мен ұқсасығын айтады. Кері байланыс «Ми
заряды» |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыра ды және жаңа сабаққа назар аударады. Өткен тақырыпты пысықтау Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жұптық жұмысты орындайды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады. Оқушылар 3 топқа бөлініп топтық жұмыс орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Оқулықта орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқиды Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жазады. Өлеңді хормен жатқа оқиды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. Дескриптор: Сызба бойынша сөйлемдер құрап, дәптерге қатесіз көшіріп жазды Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Жарайсың!
Дескриптор: Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқыды Мәтін құрау тәсілдерін біледі Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқыды, жатқа айтты Өлеңді оқуға машықтанған. Дескриптор: 1-деңгейдегі оқушылар жаңа сөздер құрады: ине, елік, ел. 2-деңгейдегі оқушылар сөзге дыбыстық талдау жасайды.«И» дыбысының сөздегі орнын анықтады. 3-деңгейдегі оқушылар инелік, ине, елік, ел сөздерінің бірімен сөйлем құрады. «Ми заряды» әдісі |
Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Шиенің суреті Суреттер Қимылдар Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ии дыбысы мен әрпі
Ии дыбысы мен әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Рысқұлов атындағы №24 жббм |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Керимбекова Ақбота |
|
|||||
|
Күні: |
07.12.23ж |
|
|||||
|
Сынып: |
1 А сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№78 сабақ. Ии дыбысы және әрпі |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ии дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету, меңгерту |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Өткенді пысықтау «Тиіннен итмұрын»әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау Ти ие иек ки ит Тиін шие тиек киік кит Мәтінді оқы Ең жақсы мекен-әркімнің өз мекені.Ит үйшікте,тиін ағаш діңінде тұрады. Жаңа тақырып «Жасырынған әріпті тап»әдісі арқылы бүгінгі әріпті табады. Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым.1-тапсырма. Оқулықтың 81-бетінде оқуға берілген сөздерді түсініп оқуына қолдау жасау. Тізбектеп оқыту Жазылым 2-тапсырма Тақтамен жұмыс Сызба бойынша берілген сөздерден сөйлем құрап, дәптерге көшіріп жазу. Уықты шаншиды. Шиді тоқиды. Киізді басады. Сөйлемнің бірінші сөзін бас әріппен жазуына назар аудару. Жұптық жұмыс «Адасқан әріптер» Дәптермен жұмыс Топтық жұмыс«Санды сөйлем» әдісі арқылы топтық жұмыс орындайды. 3-тапсырма. Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқу. Инелік – әдемі жәндік. Ол шыбын, масамен қоректенеді. Мен оның суретін салдым Сергіту сәті
Жеке жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті и немесе й әріптерінің бірін жаз. А.. на т .. ін ш .. е о .. ын к .. ік қа .. мақ .. не к .. а . . ран ЕБҚ Шие туралы айт. Оның суретін сал. Шие сөзін буынға бөл Ши-е ЕҚБ Киіз сөзін буынға бөл, дыбыстық талдау жаса. Ки-із. Киіз туралы не білесің? ФС тапсырмасы 4-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқу, жатқа айту. Ұзын құйрық инелік, Инелікке тимелік. Тікұшақты жасадық, Инеліктен үйреніп Бекіту және саралау Саралау тапсырмасы 1- деңгей: Инелік сөзінен жаңа сөздер құра. 2- деңгей: Инелік сөзіне дыбыстық талдау жаса. «И» дыбысының сөздегі орнын анықта. 3- деңгей: Инелік, ине, елік, ел сөздерінің бірімен сөйлем құра. Инелік- әдемі жәндік. ҚЖ: Сөздік диктант Инелік, ине, шие, тиек, тиін, ит, кит. « Венн диаграммасы» И , й дыбыстарының айырмашылығы мен ұқсасығын айтады. Кері байланыс «Ми
заряды» |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыра ды және жаңа сабаққа назар аударады. Өткен тақырыпты пысықтау Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жұптық жұмысты орындайды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады. Оқушылар 3 топқа бөлініп топтық жұмыс орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Оқулықта орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқиды Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жазады. Өлеңді хормен жатқа оқиды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. Дескриптор: Сызба бойынша сөйлемдер құрап, дәптерге қатесіз көшіріп жазды Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Жарайсың!
Дескриптор: Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқыды Мәтін құрау тәсілдерін біледі Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқыды, жатқа айтты Өлеңді оқуға машықтанған. Дескриптор: 1-деңгейдегі оқушылар жаңа сөздер құрады: ине, елік, ел. 2-деңгейдегі оқушылар сөзге дыбыстық талдау жасайды.«И» дыбысының сөздегі орнын анықтады. 3-деңгейдегі оқушылар инелік, ине, елік, ел сөздерінің бірімен сөйлем құрады. «Ми заряды» әдісі |
Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Шиенің суреті Суреттер Қимылдар Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
|||
шағым қалдыра аласыз




















