|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 5.1В Интернеттегі қауіпсіздік |
№1 жалпы орта білім беретін мектеп Информатика пәні |
||
|
Күні: 25/09 |
Ф.Ихсанова |
||
|
Сынып: 5 а, 5в, 5д |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернетпен жұмыс жасау барысында қандай қауіп бар? §4.Файл және бумамен жұмыс |
||
|
Оқу мақсаттары |
5.4.2.1- біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыздығын талқылау
|
||
|
Жетістік критерийлері |
Барлық оқушылар |
||
|
Файл, бума, таңбаша анықтааларын біледі |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі |
|||
|
Файлдардың кеңейтілімі не үшін қажет екендігін түсінеді |
|||
|
Кейбір оқушылар |
|||
|
Файлды сақтау барысында нені түсіну керектігін түсінеді |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Ой генерациясы», «Білгіш оқушы» , «Ой шақыру» |
||
|
Ресурстар |
Оқулық, слайд |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, математика, музыка |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Тренинг. «Сөзімді аяқта». Қарапайым лабиринт дегеніміз не? /оқушылар бірінен соң бірі өз ойларын жалғастырып айтады/ |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастырып, оқушылар браузердің суреттерінен мозайка құрастыру арқылы топтасады. |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру |
|
Шығармашылық тапсырмасын оқушылар тобымен ақылдасып қорғайды |
|
|
Жаңа білім минут |
Әр топқа: Интернет ұғымы туралы мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмасы беріледі. 1 топ: Компьютердің атқаратын қызметі 2 топ: 3-кесте. Файлдың кеңейтілімі 3 топ: Бумалардың орналасу реті,19-сурет |
||
|
Теория бойынша оқулықтағы «Білу», «Түсіну» , «Талдау», «Жинақтау» тапсырмалар (топтық жұмыс, мұғаліммен бірге талдау) |
«Білу» тапсырмасы бойынша оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
||
|
«Түсіну» тапсырмасы берілген сыни сұрақтарға дәптерге жауап жазады. 1-топ. Пиктограмма неүшін қажет ? 2-топ. Не себепті буманың атын файл мазмұнына сәйкес қояды? 3 топ: Иерархия неліктен маңызды? |
|||
|
«Талдау» тапсырмасы. 3-тапсырма, 34-бет Компьютерлік бума мен қарапайым бума салыстыру. Венн диаграммасы |
|||
|
«Жинақтау» 35-бет 1.Кестені дәптеріңе толтыр 2.Файл кеңейтілімін анықта |
|||
|
«Қолдану», «Бағалау» тапсырмалары. |
«Қолдану» тапсырмасы. 35-бет
|
||
|
Бағалау. Кері байланыс. |
Әр топ бір-бірін бағалайды. Стикерге сабақ туралы өз ойларын жазады. |
||
|
Үй тапсырмасы |
§4, 35-бет кесте толтыруды аяқтау |
||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – сіз оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
|
|
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттеріне сепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зияттеориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқумақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақбағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралын емесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлуқажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Информатикадан ашық сабақ, 5-сынып
Информатикадан ашық сабақ, 5-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 5.1В Интернеттегі қауіпсіздік |
№1 жалпы орта білім беретін мектеп Информатика пәні |
||
|
Күні: 25/09 |
Ф.Ихсанова |
||
|
Сынып: 5 а, 5в, 5д |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Интернетпен жұмыс жасау барысында қандай қауіп бар? §4.Файл және бумамен жұмыс |
||
|
Оқу мақсаттары |
5.4.2.1- біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыздығын талқылау
|
||
|
Жетістік критерийлері |
Барлық оқушылар |
||
|
Файл, бума, таңбаша анықтааларын біледі |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі |
|||
|
Файлдардың кеңейтілімі не үшін қажет екендігін түсінеді |
|||
|
Кейбір оқушылар |
|||
|
Файлды сақтау барысында нені түсіну керектігін түсінеді |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Ой генерациясы», «Білгіш оқушы» , «Ой шақыру» |
||
|
Ресурстар |
Оқулық, слайд |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, математика, музыка |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Тренинг. «Сөзімді аяқта». Қарапайым лабиринт дегеніміз не? /оқушылар бірінен соң бірі өз ойларын жалғастырып айтады/ |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастырып, оқушылар браузердің суреттерінен мозайка құрастыру арқылы топтасады. |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру |
|
Шығармашылық тапсырмасын оқушылар тобымен ақылдасып қорғайды |
|
|
Жаңа білім минут |
Әр топқа: Интернет ұғымы туралы мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмасы беріледі. 1 топ: Компьютердің атқаратын қызметі 2 топ: 3-кесте. Файлдың кеңейтілімі 3 топ: Бумалардың орналасу реті,19-сурет |
||
|
Теория бойынша оқулықтағы «Білу», «Түсіну» , «Талдау», «Жинақтау» тапсырмалар (топтық жұмыс, мұғаліммен бірге талдау) |
«Білу» тапсырмасы бойынша оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
||
|
«Түсіну» тапсырмасы берілген сыни сұрақтарға дәптерге жауап жазады. 1-топ. Пиктограмма неүшін қажет ? 2-топ. Не себепті буманың атын файл мазмұнына сәйкес қояды? 3 топ: Иерархия неліктен маңызды? |
|||
|
«Талдау» тапсырмасы. 3-тапсырма, 34-бет Компьютерлік бума мен қарапайым бума салыстыру. Венн диаграммасы |
|||
|
«Жинақтау» 35-бет 1.Кестені дәптеріңе толтыр 2.Файл кеңейтілімін анықта |
|||
|
«Қолдану», «Бағалау» тапсырмалары. |
«Қолдану» тапсырмасы. 35-бет
|
||
|
Бағалау. Кері байланыс. |
Әр топ бір-бірін бағалайды. Стикерге сабақ туралы өз ойларын жазады. |
||
|
Үй тапсырмасы |
§4, 35-бет кесте толтыруды аяқтау |
||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – сіз оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
|
|
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттеріне сепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зияттеориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттерімен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқумақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақбағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралын емесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлуқажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз













