Интеграцияланған сабақ жоспары
|
Мектеп |
Қазан орта мектебі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Серикбол Нурболат |
|
|
Сынып |
7 «А» |
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
2-бөлім. Спорттық командалық ойындар арқылы бірлесе әрекет етуі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын техникасын жетілдіру |
|
|
Оқу мақсаттары |
7.2.4.4 Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді көрсете білу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Спорттық ойындар барысында қимыл-қозғалыс әрекеттерін тиімді ұйымдастырады және ойын техникасын жетілдіреді; Ойын ережелері мен қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, командалық өзара әрекет дағдыларын дамытады; Дене жаттығуларының балама түрлерін ұсына және олардың тиімділігін бағалай алады. |
|
|
Бағалау критерийі |
Ойын барысында қозғалыс техникасын дұрыс орындайды. Қимыл-қозғалыс іс-әрекеттерін оңтайландыру үшін тиімді тәсілдерді қолданады. Командалық өзара әрекет пен тактиканы сақтайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, дене жаттығуларының балама түрлерін ұсынады және түсіндіреді.
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: ойындар олардың жеке және командалық физикалық дағдыларын дамытуға көмектесетінін түсіндіреді. |
|
|
Пәндік лексика |
пас, допты қағып алу, шабуыл, қорғаныс, тактика, командалық рух, қауіпсіздік. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық: өзара жақсы қарым-қатынас орнатады, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады, бір-біріне көмек көрсетеді. Академиялық әділдік: бір-бірін әділ бағалайды, идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қарайды. Өмір бойы оқу: алған білімін өмірмен байланыстырады, кері байланыс орнатады, білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады. Патриотизм және азаматтық борыш: отанға деген сүйіспеншілікті, адалдықты, өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді. Өзіне және өзгеге құрмет: топтық жұмыс, жұптық жұмыс кезінде жүзеге асырады. Еңбек пен шығармашылық: альтернатив ойынды ұйымдастырады, ойын барысында жеңіске талпынады. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, физика, математика, |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Тақта телефон |
|
|
|
|
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңдері |
Оқушының әрекеті |
Педагогтің әрекеті |
Бағалау |
Оқу ресурстары |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабаққа спорттық киіммен келу. Қатарға тұру. Сәлемдесу. Рапорт тапсыру. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін сақтау. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін түсіндіру. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
Кері байланыс арқылы бағалау |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
(т,ж) Сигнал бойынша әр топты бастап тұрған капитандар баскетбол добын оң қолмен қағып алаңның соңындағы тақтаға жүгіреді тақтада тұрған математикалық есептердің дұрыс шешімін табады. Есепті аяқтаған соң допты сол қолмен жүргізіп топқа оралады. Реттілік солай қайталанады. |
Ойынның шарттарын түсіндіреді. Ысқырықпен сигнал береді. Қателесіп отырған ойыншыларды дұрыстайды |
Дискриптор -Допты бір қолмен жүргізу техникасын жетілдіреді -есептерді қатесіз шыңырады -командалық рухқа негізделеді |
Баскетбол добы, ысқырық тақта қағаз https://youtu.be/STSKHs8oN1Q?t=1044
|
|
Әр топ екіге бөлінеді, оқушылар бір біріне қарама қарсы тұрады, екеуінің арасындағы доптарды түсірмей тақтаға дейін қимылдайды, тақтадағы есепті бірлесіп есептеп артқа, допты қағып қайтады, келесі оқушылар қайталайды |
Оқушыларға ойын шартын түсіндіреді, есептердің дұрыс шығарылғанын қадағалайды. Ойынның басталуына сигнал береді |
Дискриптор: -қимылдаған кезде доптардың құламауын қадағалайды -есептерді қатесіз шығарады. |
|
|
|
Баскетбол добын екі қолмен кезектеп қағып кедергілерден өтеді, екі адыммен допты баскетбол себетіне салады. Допты келесі ойыншыға екі қолмен кезектеп қағып апарып береді. Келесі оқушы осы реттілікті қайталайды. Соңғы ойыншы тақтадағы тапсырманы топқа алып келеді. Есепті бірінші шығарған топ жеңімпаз. |
Кедергілерді орнатады.Ойын шартын нақтылап түсіндіреді. Сигнал береді. |
Дискриптор -Допты екі қолмен дұрыс әрі жылдам жүргізеді -себет астында допты екі адымдап лақтырады - есеспке жылдам әрі дұрыс жауап береді |
Баскетбол добы, ысқырық тақта қағаз кедергілер https://youtu.be/STSKHs8oN1Q?t=1044 |
|
|
Капитандар командаларына қарама қарсы тұрады. Сигнал бойынша капитан қолындағы допты бірінші командаласына лақтырады, ол допты қайтарады әрі орында отырады, капитан келесі ойыншыға лақтырады олда допты қайтарып отырады. Каспитан доппен тақтаға жүгіріп келіп есепті шығарып өз тобына қайтады. |
Дискриптор: -Допты кеуде тұсынан екі қолмен жеткізеді -допты қағып алып артқа қайтарғаннан кейін отырады -есептің шешімін дұрыс шешеді |
https://youtu.be/2zJ8u0OzL2k Баскетбол добы, ысқырық
|
||
|
Топтан 3 оқушы қатысады. 1ші оқушы жарақат алушы, 2ші оқушы аяқтың тобыңын орайды, 3 оқушы қол сынған кездегі алғашқы мед.көмек көрсетеді. |
Аяқтың тобығы қайырып алған кезде жасалатып алғашқы мед. тәсілдерді көрсетеді. Сынық болған кездегі қажетті алғашқы мед. көмектің қалай жасалу керектігін түсіндіреді. |
Дискриптор: -ӨҚН түсінеді -Тобықтың дұрыс оралуын қадағалайды -сынықты дұрыс таңуды көрсетеді |
Медициналық бинт, созылмалы бинт таяқ -2 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылар тыныс жолдарын қалпына келтіреді. Қиындық тудырған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Бір-біріне кері байланыс жүргізеді. |
Мүғалім оқушыларға баскебол добымен кері байланыс жүргізеді. Сабақ барысында жіберілген кемшіліктер мен нәтижелерді талқылайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы: жалпы дамыту және бой жазу жаттығуларын орындау |
Оқушылардың үй тапсырмасын мұқият тындауын қадағалау |
|
|
Матиматика сауатылық есептері
1тур
22+4=
11+10=
62+5=
29+6=
45:9=
27:3=
88:44=
66:2=
6*3=
5*5=
9*2=
9*9=
8:2=
4+8=
5:3=
7*5=
6+9=
66-45=
28-14=
2тур
-
(4+6):2=
-
(6+8):7=
-
(10-5)*2=
-
(5+4):3=
-
(9-6)*5=
-
(6+8)*6=
-
(10+5)*5=
-
(5*4):2=
-
(7+6)*2=
-
(14+8):11=
-
(50-5)*9=
-
(22+22):4=
3тур
-
Екі бала шахматты екі сағат ойнады. Олардың әрқайсысы неше сағат ойлады?
Жауабы:
-
Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
Жауабы:
-
Жылдың қай айында 28 күн бар
Жауабы
4 тур
99:9+88:8+77:7-11=
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интеграцияланған сабақ жоспары
Интеграцияланған сабақ жоспары
Интеграцияланған сабақ жоспары
|
Мектеп |
Қазан орта мектебі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Серикбол Нурболат |
|
|
Сынып |
7 «А» |
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
2-бөлім. Спорттық командалық ойындар арқылы бірлесе әрекет етуі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын техникасын жетілдіру |
|
|
Оқу мақсаттары |
7.2.4.4 Дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді көрсете білу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Спорттық ойындар барысында қимыл-қозғалыс әрекеттерін тиімді ұйымдастырады және ойын техникасын жетілдіреді; Ойын ережелері мен қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, командалық өзара әрекет дағдыларын дамытады; Дене жаттығуларының балама түрлерін ұсына және олардың тиімділігін бағалай алады. |
|
|
Бағалау критерийі |
Ойын барысында қозғалыс техникасын дұрыс орындайды. Қимыл-қозғалыс іс-әрекеттерін оңтайландыру үшін тиімді тәсілдерді қолданады. Командалық өзара әрекет пен тактиканы сақтайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, дене жаттығуларының балама түрлерін ұсынады және түсіндіреді.
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: ойындар олардың жеке және командалық физикалық дағдыларын дамытуға көмектесетінін түсіндіреді. |
|
|
Пәндік лексика |
пас, допты қағып алу, шабуыл, қорғаныс, тактика, командалық рух, қауіпсіздік. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық: өзара жақсы қарым-қатынас орнатады, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады, бір-біріне көмек көрсетеді. Академиялық әділдік: бір-бірін әділ бағалайды, идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қарайды. Өмір бойы оқу: алған білімін өмірмен байланыстырады, кері байланыс орнатады, білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады. Патриотизм және азаматтық борыш: отанға деген сүйіспеншілікті, адалдықты, өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді. Өзіне және өзгеге құрмет: топтық жұмыс, жұптық жұмыс кезінде жүзеге асырады. Еңбек пен шығармашылық: альтернатив ойынды ұйымдастырады, ойын барысында жеңіске талпынады. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, физика, математика, |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Тақта телефон |
|
|
|
|
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңдері |
Оқушының әрекеті |
Педагогтің әрекеті |
Бағалау |
Оқу ресурстары |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабаққа спорттық киіммен келу. Қатарға тұру. Сәлемдесу. Рапорт тапсыру. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін сақтау. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін түсіндіру. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
Кері байланыс арқылы бағалау |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
(т,ж) Сигнал бойынша әр топты бастап тұрған капитандар баскетбол добын оң қолмен қағып алаңның соңындағы тақтаға жүгіреді тақтада тұрған математикалық есептердің дұрыс шешімін табады. Есепті аяқтаған соң допты сол қолмен жүргізіп топқа оралады. Реттілік солай қайталанады. |
Ойынның шарттарын түсіндіреді. Ысқырықпен сигнал береді. Қателесіп отырған ойыншыларды дұрыстайды |
Дискриптор -Допты бір қолмен жүргізу техникасын жетілдіреді -есептерді қатесіз шыңырады -командалық рухқа негізделеді |
Баскетбол добы, ысқырық тақта қағаз https://youtu.be/STSKHs8oN1Q?t=1044
|
|
Әр топ екіге бөлінеді, оқушылар бір біріне қарама қарсы тұрады, екеуінің арасындағы доптарды түсірмей тақтаға дейін қимылдайды, тақтадағы есепті бірлесіп есептеп артқа, допты қағып қайтады, келесі оқушылар қайталайды |
Оқушыларға ойын шартын түсіндіреді, есептердің дұрыс шығарылғанын қадағалайды. Ойынның басталуына сигнал береді |
Дискриптор: -қимылдаған кезде доптардың құламауын қадағалайды -есептерді қатесіз шығарады. |
|
|
|
Баскетбол добын екі қолмен кезектеп қағып кедергілерден өтеді, екі адыммен допты баскетбол себетіне салады. Допты келесі ойыншыға екі қолмен кезектеп қағып апарып береді. Келесі оқушы осы реттілікті қайталайды. Соңғы ойыншы тақтадағы тапсырманы топқа алып келеді. Есепті бірінші шығарған топ жеңімпаз. |
Кедергілерді орнатады.Ойын шартын нақтылап түсіндіреді. Сигнал береді. |
Дискриптор -Допты екі қолмен дұрыс әрі жылдам жүргізеді -себет астында допты екі адымдап лақтырады - есеспке жылдам әрі дұрыс жауап береді |
Баскетбол добы, ысқырық тақта қағаз кедергілер https://youtu.be/STSKHs8oN1Q?t=1044 |
|
|
Капитандар командаларына қарама қарсы тұрады. Сигнал бойынша капитан қолындағы допты бірінші командаласына лақтырады, ол допты қайтарады әрі орында отырады, капитан келесі ойыншыға лақтырады олда допты қайтарып отырады. Каспитан доппен тақтаға жүгіріп келіп есепті шығарып өз тобына қайтады. |
Дискриптор: -Допты кеуде тұсынан екі қолмен жеткізеді -допты қағып алып артқа қайтарғаннан кейін отырады -есептің шешімін дұрыс шешеді |
https://youtu.be/2zJ8u0OzL2k Баскетбол добы, ысқырық
|
||
|
Топтан 3 оқушы қатысады. 1ші оқушы жарақат алушы, 2ші оқушы аяқтың тобыңын орайды, 3 оқушы қол сынған кездегі алғашқы мед.көмек көрсетеді. |
Аяқтың тобығы қайырып алған кезде жасалатып алғашқы мед. тәсілдерді көрсетеді. Сынық болған кездегі қажетті алғашқы мед. көмектің қалай жасалу керектігін түсіндіреді. |
Дискриптор: -ӨҚН түсінеді -Тобықтың дұрыс оралуын қадағалайды -сынықты дұрыс таңуды көрсетеді |
Медициналық бинт, созылмалы бинт таяқ -2 |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылар тыныс жолдарын қалпына келтіреді. Қиындық тудырған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Бір-біріне кері байланыс жүргізеді. |
Мүғалім оқушыларға баскебол добымен кері байланыс жүргізеді. Сабақ барысында жіберілген кемшіліктер мен нәтижелерді талқылайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы: жалпы дамыту және бой жазу жаттығуларын орындау |
Оқушылардың үй тапсырмасын мұқият тындауын қадағалау |
|
|
Матиматика сауатылық есептері
1тур
22+4=
11+10=
62+5=
29+6=
45:9=
27:3=
88:44=
66:2=
6*3=
5*5=
9*2=
9*9=
8:2=
4+8=
5:3=
7*5=
6+9=
66-45=
28-14=
2тур
-
(4+6):2=
-
(6+8):7=
-
(10-5)*2=
-
(5+4):3=
-
(9-6)*5=
-
(6+8)*6=
-
(10+5)*5=
-
(5*4):2=
-
(7+6)*2=
-
(14+8):11=
-
(50-5)*9=
-
(22+22):4=
3тур
-
Екі бала шахматты екі сағат ойнады. Олардың әрқайсысы неше сағат ойлады?
Жауабы:
-
Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
Жауабы:
-
Жылдың қай айында 28 күн бар
Жауабы
4 тур
99:9+88:8+77:7-11=
шағым қалдыра аласыз













