|
|
Мектеп: Қадырғали Қосымұлы Жалайыри атындағы орта мектеп –гимназиясы |
|
Сынып: 7 |
Мұғалімнің аты-жөні: Карбузова С. К.
|
|
|
Қатысқандар: 10 Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Интерьерге арналған сәнді бұйымдар |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Бұйымды дайындау мен безендіру үшін заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімді қолданылуын түсіне отырып өздігінен таңдау. Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әр түрлі технологиялар мен өнер материалдарын өз бетінше анықтау, таңдау және біріктіру |
|
Сабақ мақсаттары |
Үйдің ішін әсемдеуге арналған дизайнының нобайын жасау дағдыларын дамыту. |
|
Бағалау критерийлері |
- Суретте берілген жұмыстарды талдай алды. -Үйдің ішін әсемдеуге арналған нобайын сала білді. - Сабақ барысында ашықтық, әрі ұқыптылық таныта алды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Интерьер- Interior Нобай-Thumbnail Жеке жұмыс-Personal work Жұппен жұмыс-Work in pairs Топтық жұмыс- Group work |
|
Құндылықтарды дарыту
|
Эстетикалық талғам, қарым-қатынас, шығармашылық жұмыс |
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет, тарих, география, биология. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Осы сабақта оқушылар АКТ қолдана отырып, қолөнер шеберлерінің туындыларымен танысады. |
|
Бастапқы білім |
Өткен материалды жалпылау. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру: Амандасу. Өткен материалды еске түсіру. Сабақ мақсаттары мен бағалау кретерийлерімен таныстыру.
1- тапсырма Өз туындыларында интерьердегі құмыра бейнелеген суретшілердің шығармашылығымен танысқан соң, практикалық тапсырманы орындауға қандай суретшілердің шығармашылығы ой салғанын талқылап көріңіз.
Шығармашылық жұмыстың идеясын жеткізу үшін материалды түс, форма және текстура (суретшілердің жұмыстары негізінде) негізінде талқылау жүргізіп, ойластыр. Бұйымды жасау үшін материал және техниканы таңда(трафареттік баспа,папье маше,полимерлік саз, саз, коллаж, муляж, көлемді/рельефті бейне).
Жеке жұмыс. Бұйымның нобайын альбомда орында.
|
Интерьерге арналған видео материалдар.
Интерьердегі құмыралардың дизайны
Қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма Талқылауға арналған сұрақтар:
Шығармашылық тапсырманы талдау үшін критерийлер ойластыр. Нобайға сәйкес таңдалған техникада бұйым жасау. Суретшілердің туындыларынан ой түйіп, оқушылар өздерінің бұйымдарын жасайды. Істен шыққан материалдарды кәдеге жаратуға болады. Мысалы: қағаз, журнал, пластик және электр құралдарының элементтерін және т.б. Практикалық тапсырма барысында оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтауы тиіс. П |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады. |
Жұмыс орынын тазалау |
||
|
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
||
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Интерьерге арналған сәнді бұйымдар
Интерьерге арналған сәнді бұйымдар
|
|
Мектеп: Қадырғали Қосымұлы Жалайыри атындағы орта мектеп –гимназиясы |
|
Сынып: 7 |
Мұғалімнің аты-жөні: Карбузова С. К.
|
|
|
Қатысқандар: 10 Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Интерьерге арналған сәнді бұйымдар |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Бұйымды дайындау мен безендіру үшін заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімді қолданылуын түсіне отырып өздігінен таңдау. Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әр түрлі технологиялар мен өнер материалдарын өз бетінше анықтау, таңдау және біріктіру |
|
Сабақ мақсаттары |
Үйдің ішін әсемдеуге арналған дизайнының нобайын жасау дағдыларын дамыту. |
|
Бағалау критерийлері |
- Суретте берілген жұмыстарды талдай алды. -Үйдің ішін әсемдеуге арналған нобайын сала білді. - Сабақ барысында ашықтық, әрі ұқыптылық таныта алды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Интерьер- Interior Нобай-Thumbnail Жеке жұмыс-Personal work Жұппен жұмыс-Work in pairs Топтық жұмыс- Group work |
|
Құндылықтарды дарыту
|
Эстетикалық талғам, қарым-қатынас, шығармашылық жұмыс |
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет, тарих, география, биология. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Осы сабақта оқушылар АКТ қолдана отырып, қолөнер шеберлерінің туындыларымен танысады. |
|
Бастапқы білім |
Өткен материалды жалпылау. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру: Амандасу. Өткен материалды еске түсіру. Сабақ мақсаттары мен бағалау кретерийлерімен таныстыру.
1- тапсырма Өз туындыларында интерьердегі құмыра бейнелеген суретшілердің шығармашылығымен танысқан соң, практикалық тапсырманы орындауға қандай суретшілердің шығармашылығы ой салғанын талқылап көріңіз.
Шығармашылық жұмыстың идеясын жеткізу үшін материалды түс, форма және текстура (суретшілердің жұмыстары негізінде) негізінде талқылау жүргізіп, ойластыр. Бұйымды жасау үшін материал және техниканы таңда(трафареттік баспа,папье маше,полимерлік саз, саз, коллаж, муляж, көлемді/рельефті бейне).
Жеке жұмыс. Бұйымның нобайын альбомда орында.
|
Интерьерге арналған видео материалдар.
Интерьердегі құмыралардың дизайны
Қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма Талқылауға арналған сұрақтар:
Шығармашылық тапсырманы талдау үшін критерийлер ойластыр. Нобайға сәйкес таңдалған техникада бұйым жасау. Суретшілердің туындыларынан ой түйіп, оқушылар өздерінің бұйымдарын жасайды. Істен шыққан материалдарды кәдеге жаратуға болады. Мысалы: қағаз, журнал, пластик және электр құралдарының элементтерін және т.б. Практикалық тапсырма барысында оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтауы тиіс. П |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады. |
Жұмыс орынын тазалау |
||
|
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
||
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



рактикалық
тапсырманы орындаған соң, бұйымдардың көрмесін ұйымдастыру
ұсынылады. Әлдеқайда сәтті шыққан бұйымдардың нобайларын
критерийлерге сай орындалғанын атап өтіп, қай тұсын жақсарта түсу
керектігіне де қажет болса, тоқталып
өтіңіз.












