Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
IP адресстер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
||||||
Бөлім: |
Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік |
||||||
Күні: |
08.09.2023 |
||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
IP-АДРЕСТЕР. |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру |
||||||
Сабақтың мақсаты |
IP-адрес, хаттама ұғымдарын анықтайды, хаттамалардың түрлерін салыстырады |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Әлеуметтік желілер арқылы топтарға біріктіру: «Whatsapp» «Instagram» «Faаcebook» Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» Әдісі - «Миға шабуыл» әдісі |
1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді - Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола ма? - Интернетте жұмыс істеп тұрған компьютердің қай елден, қай өңірден екенін анықтау мүмкін бе? Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
|
||
Сабақтың ортасы |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар. 2-тапсырма. - Компьютердің IP-адресінің фрагменттері А-дан В-ға дейін көрсетілген. IP-адресті қалпына келтір. Жауапта үзінділерді білдіретін сандардың реттілігін IP-адреске сәйкес тәртіпте көрсет. Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін? 1) 255.255.255.122 2) 255.255.128.255 3) 255.255.156.0 4) 255.255.255.192 5) 255.255.224.192 6) 255.255.255.128 7) 255.255.248.0 8) 255.255.128.128 |
Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады А) 3.212 21 2.12 .42 А Ә Б В Ә) 64 2.16 16 8.132 А Ә Б В Б) 2.162 4.18 .61 20 А Ә Б В В) .65 10 39 4.28 .2 А Ә Б В Г Дәптерге жазады, маскалады анықтайды |
Дескриптор - IP адресті анықтайды 1 -маска ұғымын анықтайды 1 - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар 1 Дескриптор - Берілген мәліметтер бойынша ІР-адресті Анықтайды 2 Дескриптор -Берілген сандар бойынша маскаларды анықтайды 4 |
|
|
||
Сабақтың соңы
Рефлексия |
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар? 2. TCP / IP -хаттамасының қызметі қандай? 3. IP-адрес дегеніміз не? 4. IP-адрестің соңғы нөмірлері қандай сандар бола алмайды? 5. Желідегі компьютер нөмірін қалай анықтайды? Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Cұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
||||||
Бөлім: |
Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік |
||||||
Күні: |
|
||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Домен жүйесі |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.6.1.3 Домендік атаулар жүйесінің (DNS) мақсатын түсіндіру 10.6.1.4 жеке виртуалды желінің мақсатын түсіндіру |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Домен түрлерін анықтап салыстырады, жеке виртуалды желінің мақсатын түсінеді |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. - «Миға шабуыл» әдісі «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқулық Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. |
Домен ұғымымен таныссың ба? - Желідегі сандық адрестерді есте сақтауға қалай қолайлы етуге болады? Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
|
||
Сабақтың ортасы |
ЖЖ . 1-тапсырма. - IP-адрес пен домендік адрестерді салыстыр. Екеуінің ұқсастығы пен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы көрсет. ӨЖ. 2-тапсырма. - Домендік атауларды қалай таңдаған дұрыс? - Өзіңе және отбасы мүшелеріне интернеттен жеке-жеке сайт ашады деп есептеп, оларға домендік атау таңдап, ұсын. |
Венн диаграммасын сызады Дәптерге орындайды |
Дескриптор - ip адрес ерекшелігін жазады 1 -домендік адрес ерекшелігін жазады 1 -ұқсастығын жазады 1 Дескриптор - мемлекеттік домен жазады 3 - Комерциялық домен жазады 3 |
|
|
||
Сабақтың соңы Рефлексия
20 мин |
Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? Нөлдік бақылау тапсырмаларын беру |
Cұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды орындайды |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
||||||
Бөлім: |
Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік |
||||||
Күні: |
08.09.2023 |
||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
IP-АДРЕСТЕР. |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру |
||||||
Сабақтың мақсаты |
IP-адрес, хаттама ұғымдарын анықтайды, хаттамалардың түрлерін салыстырады |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Әлеуметтік желілер арқылы топтарға біріктіру: «Whatsapp» «Instagram» «Faаcebook» Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» Әдісі - «Миға шабуыл» әдісі |
1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді - Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола ма? - Интернетте жұмыс істеп тұрған компьютердің қай елден, қай өңірден екенін анықтау мүмкін бе? Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
|
||
Сабақтың ортасы |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар. 2-тапсырма. - Компьютердің IP-адресінің фрагменттері А-дан В-ға дейін көрсетілген. IP-адресті қалпына келтір. Жауапта үзінділерді білдіретін сандардың реттілігін IP-адреске сәйкес тәртіпте көрсет. Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін? 1) 255.255.255.122 2) 255.255.128.255 3) 255.255.156.0 4) 255.255.255.192 5) 255.255.224.192 6) 255.255.255.128 7) 255.255.248.0 8) 255.255.128.128 |
Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады А) 3.212 21 2.12 .42 А Ә Б В Ә) 64 2.16 16 8.132 А Ә Б В Б) 2.162 4.18 .61 20 А Ә Б В В) .65 10 39 4.28 .2 А Ә Б В Г Дәптерге жазады, маскалады анықтайды |
Дескриптор - IP адресті анықтайды 1 -маска ұғымын анықтайды 1 - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар 1 Дескриптор - Берілген мәліметтер бойынша ІР-адресті Анықтайды 2 Дескриптор -Берілген сандар бойынша маскаларды анықтайды 4 |
|
|
||
Сабақтың соңы
Рефлексия |
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар? 2. TCP / IP -хаттамасының қызметі қандай? 3. IP-адрес дегеніміз не? 4. IP-адрестің соңғы нөмірлері қандай сандар бола алмайды? 5. Желідегі компьютер нөмірін қалай анықтайды? Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Cұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|