|
Сабақтың тақырыбы: Жүсіпбек Аймауытов "Ақбілек" романы |
Мұғалімнің аты-жөні: Сыныбы: 10 Пәні: қазақ әдебиеті Күні: |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: Ахмет Байтұрсынов атындағы №139 мектеп-гимназия |
||||||||||||||||||||
|
Cынып: 10 |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
«Әдеби-диагностикалық консилиум» , «өзіндік пікір» талдау әдісі, «5 минуттық эссе» және «үш сауалға жауап» әдісі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басы 2 мин. 5 мин 20 мин Ортасы 12 мин-жұптық жұмыс |
Ұйымдастыру жұмысы. Сабақтың мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады. Қызығушылықты ояту: https://www.youtube.com/watch?v=HplW8NV3Y5c Қасындағы қыздарына қабақ шытып, қаңқыл етіп, дауысы сыңқыл- сыңқыл етіп: — Көзім тартып тұрғаны несі?— деп, бір бұраңдап қойған еді… — Жай тартады да… қуанарсың… қай көзің?.. — Қуанар ем, сол көзім,— деді бітті, кім елеген ондайды? Білу және түсіну. Мағынаны тану кезеңі. №1 тапсырма. Әдеби-диагностикалық консилиум
№2 тапсырма. Жеке жұмыс. «Өзіндік пікір» әдісі. Жазушы шығармада қандай мәселелер көтерген? Жазушы көтеріп отырған маңызды деген үш мәселені ұсыныңыз. Автор көтеріп отырған маңызды мәселенің өмір шындығымен байланысын романнан дәлел келтіріп, өз көзқарасыңызбен пікір білдіріңіз. №3 тапсырма. Жеке жұмыс. “5 МИНУТТЫҚ” ЭССЕ: Тіршілік үшін күресе білген Ақбілекті автор шығарма соңында оқыған, көзі ашық қызға айналдырып, тағдырмен күресе білген өжет қыздың жаңа өмірге деген талпынысын паш етті. Тағдыр сынағына мойымай, қасқая қарсы тұра білген Ақбілекті қазіргі қазақ қыздарына үлгі етуге бола ма? - Осы шығарманың басты кейіпкері Ақбілек өз бақытына жете алды ма? -Шығармадан қандай ой түйдіңіз? Оқушылардың ойымен сабақ қортындыланады. |
Оқу құралдарын дайындайды, нұсқаулықты орындауға белсенділік танытады
Оқушылар өз қызығушылығына қарай топтарға бөлінеді.
Балалар көріністен кейін сұраққа жауап іздейді.
|
Дескриптор: - Көрініс арқылы шығармадан үзінді көрсетеді; - Сұрақтарға жауап береді;
Дескриптор: - Сыни пікір білдіреді; - Өмір шындығымен байланыстырады.
Дескриптор: -Шығармада көтерілген мәселені анықтайды; - Өмір шындығымен байланыстырып, мысал келтіреді.
Дескриптор: -Көтерілген мәселені талқылай отырып эссе жазады; -Тақырыпты ашады; - Өзіндік пікірін білдіреді. Эссе құрылымын сақтайды.
|
Тақта-слайд
А3 қағазы Оқулық
Мәтін, А3 қағаз, кеспе қағаздар |
||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 3 минут
Қорытынды 2 минут
|
Үш сауалға жауап... 1.Біз бүгін білдік(нені?) 2. Біз жақсы орындадық(нені?) (не сәтсіз, не түсініксіз?)Топ жақсы орындады (нені?) 3.Тағы не білгіңіз келеді және өзіңіз не ұсынасыз?
Үйге тапсырма: Ойтолғаныс «Ақбілектің заманында мен өмір сүрсем...» қалай болар еді?
|
Бүгінгі сабақ бойынша ойларын қорытындылаа, кері байланыс береді.
|
|
Стикер
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ж. Аймауытұлының "Ақбілек" романы
Ж. Аймауытұлының "Ақбілек" романы
|
Сабақтың тақырыбы: Жүсіпбек Аймауытов "Ақбілек" романы |
Мұғалімнің аты-жөні: Сыныбы: 10 Пәні: қазақ әдебиеті Күні: |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: Ахмет Байтұрсынов атындағы №139 мектеп-гимназия |
||||||||||||||||||||
|
Cынып: 10 |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
«Әдеби-диагностикалық консилиум» , «өзіндік пікір» талдау әдісі, «5 минуттық эссе» және «үш сауалға жауап» әдісі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басы 2 мин. 5 мин 20 мин Ортасы 12 мин-жұптық жұмыс |
Ұйымдастыру жұмысы. Сабақтың мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады. Қызығушылықты ояту: https://www.youtube.com/watch?v=HplW8NV3Y5c Қасындағы қыздарына қабақ шытып, қаңқыл етіп, дауысы сыңқыл- сыңқыл етіп: — Көзім тартып тұрғаны несі?— деп, бір бұраңдап қойған еді… — Жай тартады да… қуанарсың… қай көзің?.. — Қуанар ем, сол көзім,— деді бітті, кім елеген ондайды? Білу және түсіну. Мағынаны тану кезеңі. №1 тапсырма. Әдеби-диагностикалық консилиум
№2 тапсырма. Жеке жұмыс. «Өзіндік пікір» әдісі. Жазушы шығармада қандай мәселелер көтерген? Жазушы көтеріп отырған маңызды деген үш мәселені ұсыныңыз. Автор көтеріп отырған маңызды мәселенің өмір шындығымен байланысын романнан дәлел келтіріп, өз көзқарасыңызбен пікір білдіріңіз. №3 тапсырма. Жеке жұмыс. “5 МИНУТТЫҚ” ЭССЕ: Тіршілік үшін күресе білген Ақбілекті автор шығарма соңында оқыған, көзі ашық қызға айналдырып, тағдырмен күресе білген өжет қыздың жаңа өмірге деген талпынысын паш етті. Тағдыр сынағына мойымай, қасқая қарсы тұра білген Ақбілекті қазіргі қазақ қыздарына үлгі етуге бола ма? - Осы шығарманың басты кейіпкері Ақбілек өз бақытына жете алды ма? -Шығармадан қандай ой түйдіңіз? Оқушылардың ойымен сабақ қортындыланады. |
Оқу құралдарын дайындайды, нұсқаулықты орындауға белсенділік танытады
Оқушылар өз қызығушылығына қарай топтарға бөлінеді.
Балалар көріністен кейін сұраққа жауап іздейді.
|
Дескриптор: - Көрініс арқылы шығармадан үзінді көрсетеді; - Сұрақтарға жауап береді;
Дескриптор: - Сыни пікір білдіреді; - Өмір шындығымен байланыстырады.
Дескриптор: -Шығармада көтерілген мәселені анықтайды; - Өмір шындығымен байланыстырып, мысал келтіреді.
Дескриптор: -Көтерілген мәселені талқылай отырып эссе жазады; -Тақырыпты ашады; - Өзіндік пікірін білдіреді. Эссе құрылымын сақтайды.
|
Тақта-слайд
А3 қағазы Оқулық
Мәтін, А3 қағаз, кеспе қағаздар |
||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 3 минут
Қорытынды 2 минут
|
Үш сауалға жауап... 1.Біз бүгін білдік(нені?) 2. Біз жақсы орындадық(нені?) (не сәтсіз, не түсініксіз?)Топ жақсы орындады (нені?) 3.Тағы не білгіңіз келеді және өзіңіз не ұсынасыз?
Үйге тапсырма: Ойтолғаныс «Ақбілектің заманында мен өмір сүрсем...» қалай болар еді?
|
Бүгінгі сабақ бойынша ойларын қорытындылаа, кері байланыс береді.
|
|
Стикер
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













