Материалдар / Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Наурыз 2021
325
0 рет жүктелген
770 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы: 5.2А Мектеп:

Күні: Мүғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5 Қатысқаны: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу

Оқу мақсаты

5.1.2.23

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Жай бөлшектер мен аралас сандарды бөледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Жай бөлшектер мен аралас сандарды бөлу алгоритмын қолданып, бірнеше арифметикалық амалдарды орындайды

Кейбір оқушылар:Жай бөлшектер мен аралас сандарды бөлу алгоритмын қолданып,мәтін есептерді тиімді тәсілмен шешеді

Бағалау критерийі

Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау

Тілдік мақсаттар

Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттарды анықтаңыз: Оқушылар бөлшектің алымын және бөлімін ажыратып айтып бере алады. Бөлiнгiш бөлшектi бөлгiш бөлшекке керi санға көбейту керек. Бұрыс бөлшек түрiнде жазып алып, бөлшектi бөлшекке бөлу ережесiн қолдану керек.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Бөлшек, бөлімі,алымы, бөлу,бұрыс бөлшек,аралас сан,кері сан,натурал сан

Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Жай бөлшектерді бөлу үшін.........

Аралас сандарды бөлу үшін..........

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық идеясының төртінші құндылығы Индустрияландыру мен иновацияларға негізделген экономикалық өсу негізінде бәсекеге қабілетті ұрпақ тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

География,физика

Алдыңғы білім

Натурал санды бөлу туралы білімі қалыптасқан

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(11 минут)

Ұйымдастыру.Психологиялық ахуал.

«Көшбасшы құмырсқа» атты бейнеролик көрсету

Бейнеролик

https://youtu.be/ IZEb62WGHEY

Сыныпты «Шаңырақ әдісі» арқылы шағын топтарға топтастыру

Әртүрлі түсті лента

Тапсырма№1

Алдыңғы алған білімдерін анықтап,талдау үшін «Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушының білім деңгейін анықтау

Бағалау: «Қол белгісі»

Интерактивті тақта,доп.



Сабақтың ортасы

(25 минут)

Тапсырма №2 «Джигсо»

Әр топқа әр оқушыға тапсырма таратылады.

Бағалау: « шапалақтау»

Есептер,оқулық

609 №610 №612№618 №630

Авторы:

Т.А.Алдамұратова

Қ.С.Байшоланова,

Е.С. Байшоланов


Сабақтың аяғы

(9 минут)

Тапсырма №3

Алған білімдерін қорытындылау

«Ойлан,жұптас талқыла»

Оқушылар берілген тапсырманы әуелі

жеке,содан кейін жұпта,топ арасында талқылайды.

Әр топ өздерінің берілген тапсырмаларын қорғайды. Келесі топтар мұқият тыңдап отырып ,сұрақтар қояды.


Бағалау: «Смайлик»

Дескриптор:

Жай бөлшектерді бөлу ережесін қолданады

Есептің шартын құрады Шешу жолы айқын көрсеткен Түсінгенін айта алады.

Сұраққа жауап бере алады

Есептер







«Смайлик»

Кері байланыс «Тәтті, тәттінің іші қатты,қаттының іші тәтті» әдісімен пікірлерін білдіреді




Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Топтағы жұмыс барысында «диалог және қолдану көрсету» , «жіктеу» тәсілдерін қолдану жоспарланды.Қабілетті оқушылардың басқалардан табысқа жетуіне ықпал етуіне көмектесу.

Оқушылар қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін бейнеролик көрсетемін.

Барлық оқушылардың қатысуын қадағалау

Қалыптастырушы бағалау арқылы оқушыларды ынталандыру, жетелеу,ой-қозғау «Қол белгісі», «Қол шапалақтау» топтық, жұптық,өзін-өзі бағалау жүргізу.

Әр оқушының тапсырмаларын дескриптор арқылы бағалау

Топтың ережелерін сақтау.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін орындағанда қауіпсіздікті сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

  • Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды ма?

  • Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса неліктен деп ойлайсыз?

  • Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?

  • Жоспарланған саралау дұрыс іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

  • Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

  • Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма, неліктен?

Осы жоспарға қандай өзгеріс енгіземін және неге?



Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?











Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!