Материалдар / Жай бөлшектерді көбейту. Аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар. 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жай бөлшектерді көбейту. Аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар. 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жай бөлшектерді көбейту. Аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар 5 сынып Математика
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қаңтар 2023
206
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерген ______________

«№34 орта мектеп» МКМ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. көбейту

Бөлім:

Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Ербасова Акикат Бегимбаевна

Күні:

7.12.2022

Сынып: 5 Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді көбейту және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау

Сабақтың мақсаты

Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру, жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту ережелерін біле отырып, есептерді шешуге қолдану.

Сабақ барысы

Сабақты

кезең і/

уақыты


Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті


Бағалау


Ресурс

Сабақтың басы.



3 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; Оқушыларды түгендеу. Бағалау парағын тарату.

Үй тапсырмасын тексеру, қиындық туғызған тапсырманы талқылау.

597 есеп


Оқушылардан кері байланыс



Дұрыс жауабы:



Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа дайындығына қалыптастырушы баға беру: «Жарайсыздар», т.б.с.с






Слайд1

Оқулық

дәптер





Сабақтың басы

3 минут




Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары айтылады.

Миға шабуыл

1.Бөлшекті бөлшекке көбейту ережесі.

2.Бөлшекті натурал санға көбейту ережесі.

3. Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру.

3.Аралас сандарды көбейту ережесі

4.Санның квадратын қалай табамыз.

5.Санның кубын қалай табамыз.

Оқушылардан кері байланыс

Қалыптастырушы бағалаудың мадақтау түрі:


Жарайсың !



Дұрыс жауап -1 балл


Слайд2




Слайд 3-4


Сабақтың ортасы


5 мин












4 мин









10 мин





















3 мин









5 мин







10 мин

1-тапсырма

Ауызша есеп шығару.

https://learningapps.org/view22715456 платормасында берілген есепті интербелсенді тақтада шығару.

2-тапсырма:


; ;



2) ;


. .


3-тапсырма. Жеке жұмыс

Есептің жауабын тауып, берілген мәліметтерді сәйкестендір.

1.В.Егер тік төртбұрыштың ені см, ал ұзындығы 400 см болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?

2.В. Бір орамда кг кәмпит бар. Осындай 30 орамда неше кг кәмпит бар?

3. С. Тіктөртбұрышты қоршаудың ені 14 м, ұзындығы -8 Квадраттың ауданын табыңыз.

4. С. Машина 24 км/сағ жылдамдықпен сағ және 33 км/сағ жылдамдықпен сағ жол жүрді. Машина қандай қашықтықты жүріп өтті?


Сергіту сәті

«Қадам жаса» әдісі

1. Екінің көбейту кестесі

2. Үштің еселіктері

3. Төрттің көбейту кестесі

4. Бестің еселіктері

5. Жетінің көбейту кестесі

6. Тоғыздың еселіктері.


Оқулықпен жұмыс

595 есеп

Есептеңдер:


4 тапсырма.

Plickers.com платормасы арқылы тест жұмысын орындау.

Оқушылар интербелсенді тақтада платформасымен тапсырманы орындайды. Дұрыс жауабы

Оқушылар кезекпен тақтаға шығып бос орындарға сандарды қояды. Жауаптары:

;

;

.

.



Оқушылар тақтаға есепті шығарып, жауабымен мәліметтерді сәйкестердіреді.

1) 220- Қазақтың соңғы ханы Кенесарының туғанына 220 жыл.

2 ) 25-Республика күні-25 қазан

3) 125 -Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл

4) 31- Тәуелсіздікке — 31 жыл





Оқушылар қадам жасай отырып, сұрақтардың жауабын айтады.


Дұрыс жауабы




Дұрыс жауабы:


1. B

2. D

3. C

4. D

5. A

Дескриптор

-жай бөлшек-терді көбейтеді

-бөлшекті қысқартады.

Жалпы – 2 балл






Дескриптор:

бос орындарға санды қояды;

Жалпы -1 балл





Дескриптор:

есептер шартына сәйкес санды өрнектер құрастырады;

бөлшектерге амалдар қолданады;

әр есептің жауабын мәліметпен сәйкестен- ді .

Жалпы -2 балл









Дұрыс жауаптар айтылса 1 балл алу мүмкіндігі бар.





Дескриптор:

санның квадратын есептейді;

бөлшектерді көбейтеді;

Жалпы -2 балл


Дескриптор:

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!