|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Жаңажол орта жалпы білім беретін мектебі |
|
|
Күні: 16.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Хитарова Мариям Сафиоллина |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 20 |
Қатыспағандар: жоқ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.17-бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18-бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік мақсат:Жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін біледі; жай бөлшектері бар мәтінді есептерді шығара алады. Тілдік мақсат: Бөлімдері бірдей және әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін айта біледі, тақырыпқа сай есептерді шығара алады. Мәтінді есептермен танысып, оның шығару жолын талқылап, түсіндіре алады. Тақырып бойынша терминдер:жай бөлшек, натурал сандар, бөлімдері бірдей жай бөлшек, бөлімдері әр түрлі жай бөлшек. Диалогтар мен сөз тіркестері:
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық құндылығын өз бойына сіңіреді, өз әрекеттерін саралай отырып жауапкершіліктері артады |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін – өзі тану(психологоиялық тренинг), бейнелеу өнері(мәтінді есеп) |
|
|
Алдыңғы бөлім |
Бөлімдері бірдей және әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайтуға байланысты есептер шығара алады. |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дерек көздер ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Үстел үстінде түрлі-түсті стикерлер бойынша натурал сандар, дұрыс жай бөлшектер, бұрыс жай бөлшектер 5 топқа бойынша бөлу. «Кім жылдам» ойыны |
Стикерлер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
(1 мин.)
(6 мин)
(10 мин.)
(1 мин)
(7 мин)
(10 мин) |
І. Топтарға тапсырма: Әр топ бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуға мысалдар келтіру және басқа топтың жұмыстарын тексеру. ІІ. Жұптық жұмыс №1. Теңдеуді шешіңдер:
№2.
Бағшадағы гүлдердің ҚБ «Бағдаршам» ІІІ. Жеке жұмыс № 3. Бөлшектерді қосуды орындаңдар: a) в) №4. Қосуды орындаңдар: a)
в) №5. Бөлшектерді азайтуды орындаңдар: a) в) №6. Азайтуды орындаңдар:
в)
№7. Бөлшектерді қосуды орындаңдар: а)
в)
ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Ширату: жай бөлшектерді құрастырып, қосуды орында.
Қорытынды: Жай бөлшектерді қосу және азайту. ҚБ «Бағдаршам»
Қалыптастырушы бағалау.
|
Плакаттар, тапсырмалар
|
|||||||||
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы (3 мин) |
Кері байланыс «Блоб ағашы» Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша қай деңгейде тұрғанына аты жазылған стикер жапсырады.
|
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздің техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
|||||||||
|
Оқушының қабілеттеріне қарай топтық, жұптық және жеке тапсырмалар саралап алынған. Саралау әдістері әрбір оқушыға мақсаттарға ықпал етуге жасайды. |
Формативті бағалау түрлері: «Екі жұлдыз бір ұсыныс», «Бағдаршам», «Шапалақ», «Смайликтер». Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары арқылы бағаланды. |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерді қосу және азайту 5-сынып
Жай бөлшектерді қосу және азайту 5-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Жаңажол орта жалпы білім беретін мектебі |
|
|
Күні: 16.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Хитарова Мариям Сафиоллина |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 20 |
Қатыспағандар: жоқ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.17-бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18-бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік мақсат:Жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін біледі; жай бөлшектері бар мәтінді есептерді шығара алады. Тілдік мақсат: Бөлімдері бірдей және әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін айта біледі, тақырыпқа сай есептерді шығара алады. Мәтінді есептермен танысып, оның шығару жолын талқылап, түсіндіре алады. Тақырып бойынша терминдер:жай бөлшек, натурал сандар, бөлімдері бірдей жай бөлшек, бөлімдері әр түрлі жай бөлшек. Диалогтар мен сөз тіркестері:
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық құндылығын өз бойына сіңіреді, өз әрекеттерін саралай отырып жауапкершіліктері артады |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін – өзі тану(психологоиялық тренинг), бейнелеу өнері(мәтінді есеп) |
|
|
Алдыңғы бөлім |
Бөлімдері бірдей және әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайтуға байланысты есептер шығара алады. |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дерек көздер ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Үстел үстінде түрлі-түсті стикерлер бойынша натурал сандар, дұрыс жай бөлшектер, бұрыс жай бөлшектер 5 топқа бойынша бөлу. «Кім жылдам» ойыны |
Стикерлер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
(1 мин.)
(6 мин)
(10 мин.)
(1 мин)
(7 мин)
(10 мин) |
І. Топтарға тапсырма: Әр топ бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуға мысалдар келтіру және басқа топтың жұмыстарын тексеру. ІІ. Жұптық жұмыс №1. Теңдеуді шешіңдер:
№2.
Бағшадағы гүлдердің ҚБ «Бағдаршам» ІІІ. Жеке жұмыс № 3. Бөлшектерді қосуды орындаңдар: a) в) №4. Қосуды орындаңдар: a)
в) №5. Бөлшектерді азайтуды орындаңдар: a) в) №6. Азайтуды орындаңдар:
в)
№7. Бөлшектерді қосуды орындаңдар: а)
в)
ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Ширату: жай бөлшектерді құрастырып, қосуды орында.
Қорытынды: Жай бөлшектерді қосу және азайту. ҚБ «Бағдаршам»
Қалыптастырушы бағалау.
|
Плакаттар, тапсырмалар
|
|||||||||
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы (3 мин) |
Кері байланыс «Блоб ағашы» Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша қай деңгейде тұрғанына аты жазылған стикер жапсырады.
|
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздің техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
|||||||||
|
Оқушының қабілеттеріне қарай топтық, жұптық және жеке тапсырмалар саралап алынған. Саралау әдістері әрбір оқушыға мақсаттарға ықпал етуге жасайды. |
Формативті бағалау түрлері: «Екі жұлдыз бір ұсыныс», «Бағдаршам», «Шапалақ», «Смайликтер». Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары арқылы бағаланды. |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















