Ақтөбе облысы
Әйтеке би ауданы
Талдысай жалпы орта білім беретін мектебінің
Математика пәнінің мұғалімі
Кушкимбаева Фарида Ерахметкызы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың өтілетін күні |
Пәні |
Сыныбы |
Өткізетін мұғалім |
|
|
|
Математика |
5а |
Кушкимбаева Фарида Ерахметкызы |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||
|
Мақсаты |
Оқушылардың жай бөлшектерге амалдар қолдану тәсілін пайдаланып, есептер шығару |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
Ақыл ойларын,іскерлік белсендіктерін,шығармашылықтарын шыңдау, Бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады. Бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады. Бір-бірін тыңдай білуге үйренеді,бағалай алады. Топтасуды үйренді, мағнаны ашуда бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтеді, Слайд арқылы жұмыс. |
|||
|
Түйінді идеясы |
Ізден, талпын, ерінбе Шешілер сонда түйінде. |
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Жеке жұмыс, топпен жұмыс |
|||
|
Уақыты |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|
3 мин |
І-кіріспе кезең. Шаттық шеңбері «Жүрек жылуы» тренингі Топтарға бөлу. |
дөңгелене тұрып, бір – біріне тілектерін білдіреді геометриялық денелерді таңдау арқылы топқа бөлінеді (үшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, тік бұрышты үшбұрыш) |
|
5 мин |
ІІ- Тұсау кесер кезеңі (ассоциация әдісі) 1 топ. «Үшбұрыш»(Жай бөлшекті қосу дегеніміз не? Мысал келтіру) 2 топ: «Төртбұрыш» (Жай бөлшекті азайту дегеніміз не? Мысал келтіру) 3 топ: «Дөңгелек» (Жай бөлшекті көбейту дегеніміз не? Мысал келтіру) 4 топ: «Тікбұрышты үшбұрыш» (Жай бөлшекті бөлу дегеніміз не? Мысал келтіру) |
Плакат, маркер, фламастерлер |
|
10 мин |
ІІІ – Негізгі кезең. «Ойлан тап!» (Жұптық жұмыс)
1 топ. «Үшбұрыш». Амалды орында:
2 топ: «Төртбұрыш» .Көбейтуді орында:
3 топ:
«Дөңгелек» Қосуды орында: 4 топ: «Тікбұрышты
үшбұрыш» Азайтуды орында: |
Кеспе қағаздар Жеке орындап жұптарын тауып тексереді |
|
7 мин |
ІV- кезең. «Кім жылдам?» ойыны. (топтық жұмыс) Әр топқа екі есептен беріледі.
1
2 топ:
«Төртбұрыш»
3 топ:
«Дөңгелек» 4 топ: «Тікбұрышты
үшбұрыш» |
Топпен орындап, түсіндіреді |
|
7 мин |
V-кезең. Тест шешу. (жеке жұмыс)
Тест жауаптары: 1) Г 2) Б 3) В 4) А 5) В 5 ұпай- «5» 4 ұпай – «4» 3 ұпай – «3» 2;1 ұпай- «2» |
Интерактивті тақта |
|
2 мин |
VІ-кезең. Сергіту сәті(видео ролик) |
Интерактивті тақта |
|
3 мин |
VІІ- Қорытынды кезең. «Сөзжұмбақ» шешу
|
|
|
3 мин |
Үйге тапсырма беру: әр топ 5 есептен шығару Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Ақтөбе облысы
Әйтеке би ауданы
Талдысай жалпы орта білім беретін мектебінің
Математика пәнінің мұғалімі
Кушкимбаева Фарида Ерахметкызы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың өтілетін күні |
Пәні |
Сыныбы |
Өткізетін мұғалім |
|
|
|
Математика |
5а |
Кушкимбаева Фарида Ерахметкызы |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||
|
Мақсаты |
Оқушылардың жай бөлшектерге амалдар қолдану тәсілін пайдаланып, есептер шығару |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
Ақыл ойларын,іскерлік белсендіктерін,шығармашылықтарын шыңдау, Бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады. Бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады. Бір-бірін тыңдай білуге үйренеді,бағалай алады. Топтасуды үйренді, мағнаны ашуда бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтеді, Слайд арқылы жұмыс. |
|||
|
Түйінді идеясы |
Ізден, талпын, ерінбе Шешілер сонда түйінде. |
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Жеке жұмыс, топпен жұмыс |
|||
|
Уақыты |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|
3 мин |
І-кіріспе кезең. Шаттық шеңбері «Жүрек жылуы» тренингі Топтарға бөлу. |
дөңгелене тұрып, бір – біріне тілектерін білдіреді геометриялық денелерді таңдау арқылы топқа бөлінеді (үшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, тік бұрышты үшбұрыш) |
|
5 мин |
ІІ- Тұсау кесер кезеңі (ассоциация әдісі) 1 топ. «Үшбұрыш»(Жай бөлшекті қосу дегеніміз не? Мысал келтіру) 2 топ: «Төртбұрыш» (Жай бөлшекті азайту дегеніміз не? Мысал келтіру) 3 топ: «Дөңгелек» (Жай бөлшекті көбейту дегеніміз не? Мысал келтіру) 4 топ: «Тікбұрышты үшбұрыш» (Жай бөлшекті бөлу дегеніміз не? Мысал келтіру) |
Плакат, маркер, фламастерлер |
|
10 мин |
ІІІ – Негізгі кезең. «Ойлан тап!» (Жұптық жұмыс)
1 топ. «Үшбұрыш». Амалды орында:
2 топ: «Төртбұрыш» .Көбейтуді орында:
3 топ:
«Дөңгелек» Қосуды орында: 4 топ: «Тікбұрышты
үшбұрыш» Азайтуды орында: |
Кеспе қағаздар Жеке орындап жұптарын тауып тексереді |
|
7 мин |
ІV- кезең. «Кім жылдам?» ойыны. (топтық жұмыс) Әр топқа екі есептен беріледі.
1
2 топ:
«Төртбұрыш»
3 топ:
«Дөңгелек» 4 топ: «Тікбұрышты
үшбұрыш» |
Топпен орындап, түсіндіреді |
|
7 мин |
V-кезең. Тест шешу. (жеке жұмыс)
Тест жауаптары: 1) Г 2) Б 3) В 4) А 5) В 5 ұпай- «5» 4 ұпай – «4» 3 ұпай – «3» 2;1 ұпай- «2» |
Интерактивті тақта |
|
2 мин |
VІ-кезең. Сергіту сәті(видео ролик) |
Интерактивті тақта |
|
3 мин |
VІІ- Қорытынды кезең. «Сөзжұмбақ» шешу
|
|
|
3 мин |
Үйге тапсырма беру: әр топ 5 есептен шығару Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар |
|
шағым қалдыра аласыз




топ. «Үшбұрыш»


















