Қысқа мерзімді сабақ жоспары №22 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мүсілім Е |
|||||
|
Күні: |
26.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі. Көбісі:- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Кейбіреуі:- Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; «менің сүйікті оқушым» әдісі Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтарын тарату. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; |
ҚБ: Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
Өткенді қайталау. |
Үй тапсырмасын тексеру; Baamboozle қосымшасы арқылы сұрақтар. ЕБҚ оқушы тапсырмасы.
|
Ұяшық таңдайды, сұраққа жауап береді. |
Әр дүрыс жауапқа 1 ұпай арқылы бағалау.
ҚБ:
«басбармақ» |
https://www.baamboozle.com/game/2794275 |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сабақтың мақсатымен таныстыру Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.
Мысал:
Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.
Аралас сандарды көбейту үшін: 1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек; 2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек
|
ҚБ: Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал –жабдықтары. |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату. /жеке жұмыс/. Оқулықпен жұмыс №504 өрнектің мәнін тап
№506 өрнектің әнін тап ЕБҚ: оқушы тапсырмасы.
|
Берілген тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: -жай бөлшекті көбейтуді орындайды; - натурал санды жай бөлшекке көбейтеді -аралас сандарды көбейтуді орындайды. |
Әр дұрыс шығарған есеп 1 ұпай. 1-3 балл. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Сергіту сәті: |
«менің сыныптасым» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/37165399/%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b3%d1%96%d1%82%d1%83-%d1%81%d3%99%d1%82%d1%96# |
|
|
|
||
|
|
Жұптық жұмыс. Жай бөлшектерді көбейту, аралас сандарды көбейту тапсырмалары. Сәйкестендіру. ЕБҚ. Тапсырмасы
|
|
Әр дұрыс жауап 1 ұпай. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
|
||
|
|
Саралау тәсілі. Тапсырма. /Астанаға саяхат/ (берілген уақыт ішінде қалаған тапсырманы орындайды)
Сәйкестендіру. /1 балл/ |
Дескриптор: - Жай бөлшекті көбейтеді. -аралас санды көбейтеді. ҚБ: «билет санау» Мадақтау. |
Тақта; Оқу құралдары; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова Астана ғимараттар суреті. |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
тест
сұрақтары. Ааа 1. Көбейтуді орында.
2. бұрыс бөлшек түрінде жаз.
3. амалды орында.
4. аралас санды көбейту үшін бірінші қадам? 5. көбейтуді орындаңыз.
Рефлексия.
|
Сұрақты оқып жауап парағы арқылы дұрыс жауапты көрсетеді. -Сабақтағы әрекетіне сәйкестерін бояйды. Үй тапсырмаларын азып алады |
Ойын рейтінгісі арқылы өзін-өзі бағалау. Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
PLICKERS арқылы тест https://www.plickers.com/classes/673609d30366183f7f0cefc0 Ұялы телефон. QR код BLOB кестесі; оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жай бөлшекті көбейту
Жай бөлшекті көбейту
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №22 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мүсілім Е |
|||||
|
Күні: |
26.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі. Көбісі:- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. Кейбіреуі:- Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; «менің сүйікті оқушым» әдісі Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтарын тарату. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; |
ҚБ: Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
Өткенді қайталау. |
Үй тапсырмасын тексеру; Baamboozle қосымшасы арқылы сұрақтар. ЕБҚ оқушы тапсырмасы.
|
Ұяшық таңдайды, сұраққа жауап береді. |
Әр дүрыс жауапқа 1 ұпай арқылы бағалау.
ҚБ:
«басбармақ» |
https://www.baamboozle.com/game/2794275 |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сабақтың мақсатымен таныстыру Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.
Мысал:
Бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек.
Аралас сандарды көбейту үшін: 1) оларды бұрыс бөлшек түрінде жазу керек; 2) бөлшектерді көбейту ережесін қолдану керек
|
ҚБ: Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал –жабдықтары. |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату. /жеке жұмыс/. Оқулықпен жұмыс №504 өрнектің мәнін тап
№506 өрнектің әнін тап ЕБҚ: оқушы тапсырмасы.
|
Берілген тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: -жай бөлшекті көбейтуді орындайды; - натурал санды жай бөлшекке көбейтеді -аралас сандарды көбейтуді орындайды. |
Әр дұрыс шығарған есеп 1 ұпай. 1-3 балл. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Сергіту сәті: |
«менің сыныптасым» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/37165399/%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b3%d1%96%d1%82%d1%83-%d1%81%d3%99%d1%82%d1%96# |
|
|
|
||
|
|
Жұптық жұмыс. Жай бөлшектерді көбейту, аралас сандарды көбейту тапсырмалары. Сәйкестендіру. ЕБҚ. Тапсырмасы
|
|
Әр дұрыс жауап 1 ұпай. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
|
||
|
|
Саралау тәсілі. Тапсырма. /Астанаға саяхат/ (берілген уақыт ішінде қалаған тапсырманы орындайды)
Сәйкестендіру. /1 балл/ |
Дескриптор: - Жай бөлшекті көбейтеді. -аралас санды көбейтеді. ҚБ: «билет санау» Мадақтау. |
Тақта; Оқу құралдары; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова Астана ғимараттар суреті. |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
тест
сұрақтары. Ааа 1. Көбейтуді орында.
2. бұрыс бөлшек түрінде жаз.
3. амалды орында.
4. аралас санды көбейту үшін бірінші қадам? 5. көбейтуді орындаңыз.
Рефлексия.
|
Сұрақты оқып жауап парағы арқылы дұрыс жауапты көрсетеді. -Сабақтағы әрекетіне сәйкестерін бояйды. Үй тапсырмаларын азып алады |
Ойын рейтінгісі арқылы өзін-өзі бағалау. Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
PLICKERS арқылы тест https://www.plickers.com/classes/673609d30366183f7f0cefc0 Ұялы телефон. QR код BLOB кестесі; оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз

















































