Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп «Шорнақ» Мерзiм____№ 1сабақ_
Тақырып: Жалпыадамзаттық құндылықтарды зерделеймыз.
Құндылық:Дұрыс әрекет.
Қасиеттер: Сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Сапарова Г
Сынып: 3 «А»
|
Сабақ мақсаты:. Балаларды жақсы мен жаманды ажырата және өмірде қолдана білуге үйрету. Міндеттері: Білімділік:Балаларға «өзін-өзі тану»пәнінің мазмұнымен таныстыру; Дамытушылық: Өзінің,өзгелердің, адамгершілік құндылықтарын танып білуге қызығушылықтарын арттыру; Тәрбиелік: сыйластыққа,кішіпейілдікке,ізгілікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ барысы: Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап,ойын,дискуссия Көрнекі құралдар : үнтаспа,қармақ,алтын балық. І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. Әрқайсымыз оң қолымызбен жүрегімізді ұстап көрейік.Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп.жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жекізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. 3. Ойын-жаттығу. Өзін-өзін тану сабағын жақсы көңіл-күймен бастау және оқушылардың бір-біріне сыйластық қарым-қатынастарын арттыру мақсатында ойын-жаттығу жүргіземін. |
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. «Өзін өзі тану-адамгершілік құндылықтардың негізі»деп тақтаға жазып,мәніне тереңірек тоқтау. Дансаулық болса адам бақытты.Өмірдегі бар қажеттіліктің ,арман-мақсаттың орындалуына талаптану арқылы ғана жетуге болады.Дәйексөзді дәптерлеріне жаздырамын. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат). Әңгімелесу кезінде оқушылар 2-сыныпта үйренген жақсы қасиеттерін, жазғы демалыс кезіндегі жақсылық істерін естеріне түсіріп айтып береді. |
|
|
6.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. М.Төрежановтың «Алтын балық»әңгімесін кідіріспен әңгімелей отырып,ондағы әр-бір ойларға байланысты балалардың пікірлерін тыңдаймын. Дәптермен жұмыс Өзін өзі танудан не үйренгілерің келетінін дәптерде берілген алтын балықтан сұрап,сол тілектерді бос жолға жазу. |
|
|
7.Топпен ән айту. Жазғы демалыстан келген балаларды бір-бірімен жақындастыра түсу үшін сабақты «Жас ұландар»әнімен аяқтаймыз. |
|
|
8.Үй тапсырмасы. Оқушылардың алдыңғы сыныпта алған білімдерін естеріне түсіріп әңгімелету мақсатында оқулықта берілген суреттерге қарап, «Өзін-өзі танудан үйренемін»тақырыбында әңгімелеу тапсырамын. |
|
|
9.Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi. Оқулықтағы қоржында берілген сөздерді пайдаланып, бүгінгі сабақты қорытындылау. Балалар сендер қайырымды,сыйлы болдыңдар отан қорғайтын азамат болатындарыңа сенемін.Өмірді танып білу арқылы бабалардың өсиет сөздерін халықтар бірлігі тыныштығы еңбек жемісі табиғатқа қамқорлық денсаулық сақтауды нығайту туралы білімдерін оқып үйрендіңдер. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жалпыадамзаттық құндылықтар
Жалпыадамзаттық құндылықтар
Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп «Шорнақ» Мерзiм____№ 1сабақ_
Тақырып: Жалпыадамзаттық құндылықтарды зерделеймыз.
Құндылық:Дұрыс әрекет.
Қасиеттер: Сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Сапарова Г
Сынып: 3 «А»
|
Сабақ мақсаты:. Балаларды жақсы мен жаманды ажырата және өмірде қолдана білуге үйрету. Міндеттері: Білімділік:Балаларға «өзін-өзі тану»пәнінің мазмұнымен таныстыру; Дамытушылық: Өзінің,өзгелердің, адамгершілік құндылықтарын танып білуге қызығушылықтарын арттыру; Тәрбиелік: сыйластыққа,кішіпейілдікке,ізгілікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ барысы: Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап,ойын,дискуссия Көрнекі құралдар : үнтаспа,қармақ,алтын балық. І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. Әрқайсымыз оң қолымызбен жүрегімізді ұстап көрейік.Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп.жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жекізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. 3. Ойын-жаттығу. Өзін-өзін тану сабағын жақсы көңіл-күймен бастау және оқушылардың бір-біріне сыйластық қарым-қатынастарын арттыру мақсатында ойын-жаттығу жүргіземін. |
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. «Өзін өзі тану-адамгершілік құндылықтардың негізі»деп тақтаға жазып,мәніне тереңірек тоқтау. Дансаулық болса адам бақытты.Өмірдегі бар қажеттіліктің ,арман-мақсаттың орындалуына талаптану арқылы ғана жетуге болады.Дәйексөзді дәптерлеріне жаздырамын. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат). Әңгімелесу кезінде оқушылар 2-сыныпта үйренген жақсы қасиеттерін, жазғы демалыс кезіндегі жақсылық істерін естеріне түсіріп айтып береді. |
|
|
6.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. М.Төрежановтың «Алтын балық»әңгімесін кідіріспен әңгімелей отырып,ондағы әр-бір ойларға байланысты балалардың пікірлерін тыңдаймын. Дәптермен жұмыс Өзін өзі танудан не үйренгілерің келетінін дәптерде берілген алтын балықтан сұрап,сол тілектерді бос жолға жазу. |
|
|
7.Топпен ән айту. Жазғы демалыстан келген балаларды бір-бірімен жақындастыра түсу үшін сабақты «Жас ұландар»әнімен аяқтаймыз. |
|
|
8.Үй тапсырмасы. Оқушылардың алдыңғы сыныпта алған білімдерін естеріне түсіріп әңгімелету мақсатында оқулықта берілген суреттерге қарап, «Өзін-өзі танудан үйренемін»тақырыбында әңгімелеу тапсырамын. |
|
|
9.Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi. Оқулықтағы қоржында берілген сөздерді пайдаланып, бүгінгі сабақты қорытындылау. Балалар сендер қайырымды,сыйлы болдыңдар отан қорғайтын азамат болатындарыңа сенемін.Өмірді танып білу арқылы бабалардың өсиет сөздерін халықтар бірлігі тыныштығы еңбек жемісі табиғатқа қамқорлық денсаулық сақтауды нығайту туралы білімдерін оқып үйрендіңдер. |
|
шағым қалдыра аласыз













