Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың бөлімі: |
Білім.Ғылым.Иновация. |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Мектептің атауы: |
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Абдиева Толкын Тескеналыевна Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы «Волошинка орта мектебі» КММ |
|
|
Мерзімі: |
17.09.2020 ж |
|
|
Сынып: 8 Сабақ: № 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Баламалы қуат көздері |
|||
|
Осы сабақта арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау; 8.3.2.1 публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау. |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы:
Оқушылардың көпшілігі:
Оқушылардың кейбірі:
|
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау түрі |
Ресурстар |
|
Сабақ басы 10 мин
|
Мұғалім оқушылардың назарын,қызығушылығын ояту үшін миға шабуыл. Амандасу. Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру, түсті стикерлерді сыныпқа таратамын, сол түскен стикері бойынша сабақ соңында сабақты өздері қалай түсінгендерін білдіреді. Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрады.
|
Оқушылар орындарында тұрып Амандасу өлеңін оқиды. Бір – біріне сәттілік тілейді.
Оқушылар «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасына жауап береді және өздеріне ұнаған стикерлер парақшаларын таңдайды. |
|
Слайд Интерактивті тақта Слайд Оқулық |
|
Сабақ ортасы 25 мин Сабақтың соңы 5 мин
|
Жаңа тақырыпты анықтау үшін «Галерея» әдісі арқылы жаңа тақырыпты анықтау.Интерактивті тақтада суреттер қосылып тұрады, сол арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын анықтап алады. Оқылым 1.Мәтінді түсініп оқу және аудару. Баламалы энергия көздері Климаттық ресурстар ( күн, су, жел қуаты) сарқылмайтын табиғат ресурстары, олар бастапқы энергетикалық ресурстардың өзгеше дербес тармақтары болып табылуымен қатар, басқадай дәстүрлі емес қуат көзерімен біріктіріліп баламалы энергия ресурстары деп аталды. Баламалы энергия көздерін пайдалану дүниежүзілік экономиканың энергетикаға деген қажеттілігінен, экономикалық дағдарысқа байланысты дүниежүзілік нарықтағы энергетикалық тапшылықтан және оны қоршаған ортаға экологиялық жүктеменің артуынан туындап отыр. Дескрипторлар: - мәтінді түсініп оқиды; - таныс емес сөздерді түртіп алады; - мәтінді орыс тіліне аударады. Жазылым: «Кім жылдам» әдісі 1.Баламалы қуат көздерін қайдан аламыз?
2.Энергияны қалай үнемдейміз?
Осы сұраққа берілген сурет бойынша әңгімі
құрастыр
Дескрипторлар: - суреттерге таңдау жасайды; -сурет бойынша ауызша мәтін құрайды; - мәтінде қазақша амандасу түрлерін қолданады; Тыңдалым: Видеоматериал тыңдау арқылы «Баламалы қуат көзі» туралы қосымша ақпарат алады. Ауызша сұрақтарға жауап береді. 1.Видеода не туралы айтылған? 2.Қазақстанда Баламалы қуат көздерін қайда қолданады? 3.Қазақстанда қандай энергия көздерін қолданады?
Дескрипторлар: -видеоматериялды тыңдауды және аударады; -сұрақтарға ауызша жауап береді. Кері байланыс - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажет Рефлексия. Оқушылар таңдаған смайлик қағаздарға жазып береді.
Сабақта маған не пайдалы
болды?
|
Оқушылар «Галерея» әдісі арқылы тақырыпты анықтайды. Оқушылар мәтінді түсініп оқиды және мұғалімнің көмегімен мәтінді аударады «Жазылым» дағдысында оқушылар дескрипторларды қолдану арқылы тапсырмаларды орындайды және бір – бірін бағалауды. Оқушылар видеоматериялды мұқият тыңдайды және көреді. Мұғалім қойға сұрақтарға толықтай жауап береді. Оқушылар не білді,не үйренді деген сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Бас бармақ» ҚБ «Шапалақ»
|
Интерактивті тақта Видеоматериял
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа үлгідегі қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен 8 сынып бойынша "Баламалы қуат көздері" тақырыбына қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың бөлімі: |
Білім.Ғылым.Иновация. |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Мектептің атауы: |
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Абдиева Толкын Тескеналыевна Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы «Волошинка орта мектебі» КММ |
|
|
Мерзімі: |
17.09.2020 ж |
|
|
Сынып: 8 Сабақ: № 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Баламалы қуат көздері |
|||
|
Осы сабақта арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау; 8.3.2.1 публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау. |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы:
Оқушылардың көпшілігі:
Оқушылардың кейбірі:
|
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау түрі |
Ресурстар |
|
Сабақ басы 10 мин
|
Мұғалім оқушылардың назарын,қызығушылығын ояту үшін миға шабуыл. Амандасу. Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз -деп оқушылармен сабаққа бейімдету психологиялық ахуал жасалды. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру, түсті стикерлерді сыныпқа таратамын, сол түскен стикері бойынша сабақ соңында сабақты өздері қалай түсінгендерін білдіреді. Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрады.
|
Оқушылар орындарында тұрып Амандасу өлеңін оқиды. Бір – біріне сәттілік тілейді.
Оқушылар «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасына жауап береді және өздеріне ұнаған стикерлер парақшаларын таңдайды. |
|
Слайд Интерактивті тақта Слайд Оқулық |
|
Сабақ ортасы 25 мин Сабақтың соңы 5 мин
|
Жаңа тақырыпты анықтау үшін «Галерея» әдісі арқылы жаңа тақырыпты анықтау.Интерактивті тақтада суреттер қосылып тұрады, сол арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын анықтап алады. Оқылым 1.Мәтінді түсініп оқу және аудару. Баламалы энергия көздері Климаттық ресурстар ( күн, су, жел қуаты) сарқылмайтын табиғат ресурстары, олар бастапқы энергетикалық ресурстардың өзгеше дербес тармақтары болып табылуымен қатар, басқадай дәстүрлі емес қуат көзерімен біріктіріліп баламалы энергия ресурстары деп аталды. Баламалы энергия көздерін пайдалану дүниежүзілік экономиканың энергетикаға деген қажеттілігінен, экономикалық дағдарысқа байланысты дүниежүзілік нарықтағы энергетикалық тапшылықтан және оны қоршаған ортаға экологиялық жүктеменің артуынан туындап отыр. Дескрипторлар: - мәтінді түсініп оқиды; - таныс емес сөздерді түртіп алады; - мәтінді орыс тіліне аударады. Жазылым: «Кім жылдам» әдісі 1.Баламалы қуат көздерін қайдан аламыз?
2.Энергияны қалай үнемдейміз?
Осы сұраққа берілген сурет бойынша әңгімі
құрастыр
Дескрипторлар: - суреттерге таңдау жасайды; -сурет бойынша ауызша мәтін құрайды; - мәтінде қазақша амандасу түрлерін қолданады; Тыңдалым: Видеоматериал тыңдау арқылы «Баламалы қуат көзі» туралы қосымша ақпарат алады. Ауызша сұрақтарға жауап береді. 1.Видеода не туралы айтылған? 2.Қазақстанда Баламалы қуат көздерін қайда қолданады? 3.Қазақстанда қандай энергия көздерін қолданады?
Дескрипторлар: -видеоматериялды тыңдауды және аударады; -сұрақтарға ауызша жауап береді. Кері байланыс - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажет Рефлексия. Оқушылар таңдаған смайлик қағаздарға жазып береді.
Сабақта маған не пайдалы
болды?
|
Оқушылар «Галерея» әдісі арқылы тақырыпты анықтайды. Оқушылар мәтінді түсініп оқиды және мұғалімнің көмегімен мәтінді аударады «Жазылым» дағдысында оқушылар дескрипторларды қолдану арқылы тапсырмаларды орындайды және бір – бірін бағалауды. Оқушылар видеоматериялды мұқият тыңдайды және көреді. Мұғалім қойға сұрақтарға толықтай жауап береді. Оқушылар не білді,не үйренді деген сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Бас бармақ» ҚБ «Шапалақ»
|
Интерактивті тақта Видеоматериял
|
шағым қалдыра аласыз















