Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім бері саласы: «Коммуникация»
Оқу қызметі: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы: «Жануарлар әлемі»
Мақсаты: - Балалардың жануарлар туралы түсініктерін, үй жануары мен жабайы жануарлардың айырмашылығын, қоғамға тигізетін пайдасы туралы білімдерін пысықтау; жаңа технологияларды қолдана отырып, өз ойларын еркін толық жеткізуге балу;
-
Балалардың ауыз екі сөйлеу мәдениетін, елестетуін, ұшқыр ойлауын, қолдың ұсақ моторикасын дамыту;
-
Біреудің пікірін тыңдауға, сыйлауға, аңдарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу;
Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу
Оқу қызметіндегі жаңа технологиялар: интербелсенді тақта, Ю.Фишердің көп мәрте қолдануға арналған жұмыс дәптері, Zhanuar 4D интерактивті карточкалары, сенсорлы қораптар, дәстүрден тыс технология;
Қажетті құралдар: дәптер, жануарлардың суреттері, бейнебаян, жұмбақтар, жануарлардың муляжы, сенсорлы қорап, түрлі-түсті бояулар, ұн, пва желім; сұйықмай, тұз.
Билингвальді компонент: қасқыр-волк-wolf, бұғы-олень- deer, аю-медведь-bear, сиыр-корова-cow
Оқу қызметінің барысы:
І ұйымдастыру кезеңі. Амандасу үш тілде
Жылулық шеңбері: «Түлек шоғы» Әр бала бір-біріне тілек тілейді.
Тәрбиеші: балалар бір-бірімізге әдемі тілек тілейік.
Балалар: -Арыстандай айбатты бол.....
-Жолбарыстай қайратты бол
-Аққудай әдемі бол
-Бұлбұлдай әнші бол
-Қарлығаштай адал бол
-Ботадай момын бол т.б
ІІ негізгі бөлім: бүгінгі оқу қызметіміздің тақырыбы «Жануарлар әлемі».
Тәрбиеші: Балалар бүгін біз жанаурлар туралы білімдерімізді пысықтаймыз. Жануарлар туралы қызықты деректерді тамашалау үшін экранға назар аударайық.
Бейнебаян «Жануарлар туралы қызықты деректер»
Тәрбиеші: Ал балалар бейне баянда қандай жануарлар туралы айтылды?
Біз білмейтін қандай ерекшеліктері бар екен?
Балалар: - Жылан 3 жыл тамақтанбай ұйықтай алады екен.
-Түйе құстың жұмыртқасы 1,5 кг, оны пісіру үшін 40 мин уақыт кетеді екен.
-Ұлудың тісі тілінде орналасқан.
-Ара 1 л бал алу үшін 2 млн гүлге қонуы керек.
Тәрбиеші: жарайсыңдар! Балалар айтыңдаршы жануарлар неше бөлінеді?
Балалар: үй жануарлары және жабайы жануарлар болып екіге бөлінеді.
Тәрбиеші: үй жануарларын неге үй жануарлары деп атаймыз ?
Балалар: үй жануарлары үйде өмір сүреді, оларға адамдар қамқорлық жасайды жем, шөп береді.
Тәрбиеші: неге жабайы жануарларды жабайы жануарлар деп атаймыз?
Балалар: потому что, они живут в лесу
Тәрбиеші: балалар, енді Сенсорлы қорапшамен жұмыс жасаймыз. Сенсорлы қорап ішінен бір жануарды алып, оған сипаттама береміз.
Тәрбиеші: бұл қандай жануар? Ол қайда өмір сүреді?
Балалар: -Сусамыр. Ол жабайы жануар. Орманда өмір сүреді.
-Керік. Керік жабайы жануар.
Тәрбиеші: балалар, 4 Д карточкаларын ұялы телефон арқылы жануарларды тамашалап, жануарлардың атауын үш тілде айтайық.
Балалар:-қасқыр-волк-wolf,
-бұғы-олень- deer,
-аю-медведь-bear,
-сиыр-корова-cow
-ешкі-коза-goat,
-қоян-заяц-rabbit,
-жылқы-лошадь-horse,
-таутеке-горный козел-ibex
ІІІ сергіту сәті . «Релаксация»
Тәрбиеші:әдемі әуенінің ырғағымен табиғатты көз алдымызға елестетеміз. Балалар терең дем алып бір, екі, үш көзімізді ашамыз.
Балалар көз алдыларыңа не елестеді?
Балалар:Табиғат, көктем, құс, ағаш, судың сылдыры.
ІV бетіту
Ю.Шифердің дәптерімен жұмыс: берілген тапсырмаларды орындап, жануарлар туралы баяндау.
Тәрбиеші:Балалар енді жануарлар туралы сендердің не білетіндеріңді анықтайық. Ол үшін жануарлардың төлдерін қалай атаймыз? Жанаурлар немен қоректенеді? Жануарлардың пайдасы қандай? - деген сұраққа жауап алу үшін алдымыздағы жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайық.
Ал балалар орындап болсақ, мен тексеріп жіберейін.
Тәрбиеші:Балалар жануарладың төлдерін қалай атаймыз?
Балалар: -мысықтың баласы марғау.
-Қойдың төлі қозы.
-Жылқының төлі құлын.
Тәрбиеші:Жанаурлар немен қоректенеді?
Балалар: -Ит сүйек жейді.
-Қоян сәбіз жейді.
-Тиын жаңғақ жейді.
Тәрбиеші: жарайсыңдар балалар тапсырманы дұрыс орындапсыңдар.
Ғажайып сәт «Дәстүрден тыс технология»
Тәрбиеші:Балалар мен сендерге еркеше ғажайып сәт әзірлеп қойдым. Кәне барлығымыз оны жасап көрейік. Балалар алдарыңда не көріп тұрсыңдар?
Балалар:Тұз, ұн, түрлі-түсті бояулар, пва желім, сұйық май
Тәрбиеші:Жарайсыңдар! Енді алдымызғады ұнға бір шым тұз, пва желім, сұйықмай, түрлі-түсті бояуларды құйып жақсылап араластырамыз. Дайын болған сұйықтықты арнайы ыдысқа құйып сыйқырлы сөздерді қайталаймыз. Балалар:Бір, екі, үш бояуымыз анық түс.
Тәрбиеші:Ал балалар мына түстерден қандай жануарлардың бейнесін көріп тұрсыңдар?
Балалар: Аю, қоян, пілдің мұрнын т.б.
Тәрбиеші: жарайсыңдар, қиялдарың ерекше екен.
Тәрбиеші:Ал балалар жануарлар туралы қандай тақпақ білеміз?
Абылай:түлкі деген қу гой,
жүрген жері шу гой.
жатып алып жағаға,
іздегені ду ғой.
Жансая:Керік – биік жануар,
Сарғыш-қоңыр дағы бар.
Аяғы – төртеу, мойыны – ұзын,
Жаңылыспай танып ал.
Сафия:Лишь в Австралии зелёной
Кенгуру живёт смышлёный.
Он своих детей
не бросит,
Он с собой их в
сумке носит.
Аяулым: Бегемот
Бегемот лежит в реке,
Как в огромном гамаке:
- Покачайте кто-нибудь,
Не могу никак уснуть.
Мухаммед: My cat
I love my cat
It`s warm and fat
My cat is grey
It likes to play
Қасым: a pig
This is a pig
It`s very pig
it`s color ping
it`s nice, I fink
V қорытынды:
Тәрбиеші:Балалар бүгінгі оқу қызметі сендерге ұнады ма?
Балалар: ия
Тәрбиеші:Несімен ұнады?
Балалар: -тақпақ айтқан ұнады
-4д карточкаларымен жұмыс ұнады
-бояулармен жұмыс ұнады
-дәптермен жұмыс ұнады
-бейне баян ұнады
Тәрбиеші:Жабайы жануарларға қандай жануарлар жатады?
Балалар:керік, сусамыр, аю, қасқыр
Тәрбиеші:Үй жануарларына қандай жануарлар жатады?
Балалар: қой, жылқы, сиыр, мысық
Тәрбиеші:Жарайсыңдар, талаптарың таудай болсын! Әр қашан биіктерден көріне беріңдер! Бүгінгі оқу қызметіміз аяқталды сау болыңыздар! Үш тілде қоштасамыз.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жануарлар әлемі"
"Жануарлар әлемі"
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім бері саласы: «Коммуникация»
Оқу қызметі: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы: «Жануарлар әлемі»
Мақсаты: - Балалардың жануарлар туралы түсініктерін, үй жануары мен жабайы жануарлардың айырмашылығын, қоғамға тигізетін пайдасы туралы білімдерін пысықтау; жаңа технологияларды қолдана отырып, өз ойларын еркін толық жеткізуге балу;
-
Балалардың ауыз екі сөйлеу мәдениетін, елестетуін, ұшқыр ойлауын, қолдың ұсақ моторикасын дамыту;
-
Біреудің пікірін тыңдауға, сыйлауға, аңдарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу;
Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу
Оқу қызметіндегі жаңа технологиялар: интербелсенді тақта, Ю.Фишердің көп мәрте қолдануға арналған жұмыс дәптері, Zhanuar 4D интерактивті карточкалары, сенсорлы қораптар, дәстүрден тыс технология;
Қажетті құралдар: дәптер, жануарлардың суреттері, бейнебаян, жұмбақтар, жануарлардың муляжы, сенсорлы қорап, түрлі-түсті бояулар, ұн, пва желім; сұйықмай, тұз.
Билингвальді компонент: қасқыр-волк-wolf, бұғы-олень- deer, аю-медведь-bear, сиыр-корова-cow
Оқу қызметінің барысы:
І ұйымдастыру кезеңі. Амандасу үш тілде
Жылулық шеңбері: «Түлек шоғы» Әр бала бір-біріне тілек тілейді.
Тәрбиеші: балалар бір-бірімізге әдемі тілек тілейік.
Балалар: -Арыстандай айбатты бол.....
-Жолбарыстай қайратты бол
-Аққудай әдемі бол
-Бұлбұлдай әнші бол
-Қарлығаштай адал бол
-Ботадай момын бол т.б
ІІ негізгі бөлім: бүгінгі оқу қызметіміздің тақырыбы «Жануарлар әлемі».
Тәрбиеші: Балалар бүгін біз жанаурлар туралы білімдерімізді пысықтаймыз. Жануарлар туралы қызықты деректерді тамашалау үшін экранға назар аударайық.
Бейнебаян «Жануарлар туралы қызықты деректер»
Тәрбиеші: Ал балалар бейне баянда қандай жануарлар туралы айтылды?
Біз білмейтін қандай ерекшеліктері бар екен?
Балалар: - Жылан 3 жыл тамақтанбай ұйықтай алады екен.
-Түйе құстың жұмыртқасы 1,5 кг, оны пісіру үшін 40 мин уақыт кетеді екен.
-Ұлудың тісі тілінде орналасқан.
-Ара 1 л бал алу үшін 2 млн гүлге қонуы керек.
Тәрбиеші: жарайсыңдар! Балалар айтыңдаршы жануарлар неше бөлінеді?
Балалар: үй жануарлары және жабайы жануарлар болып екіге бөлінеді.
Тәрбиеші: үй жануарларын неге үй жануарлары деп атаймыз ?
Балалар: үй жануарлары үйде өмір сүреді, оларға адамдар қамқорлық жасайды жем, шөп береді.
Тәрбиеші: неге жабайы жануарларды жабайы жануарлар деп атаймыз?
Балалар: потому что, они живут в лесу
Тәрбиеші: балалар, енді Сенсорлы қорапшамен жұмыс жасаймыз. Сенсорлы қорап ішінен бір жануарды алып, оған сипаттама береміз.
Тәрбиеші: бұл қандай жануар? Ол қайда өмір сүреді?
Балалар: -Сусамыр. Ол жабайы жануар. Орманда өмір сүреді.
-Керік. Керік жабайы жануар.
Тәрбиеші: балалар, 4 Д карточкаларын ұялы телефон арқылы жануарларды тамашалап, жануарлардың атауын үш тілде айтайық.
Балалар:-қасқыр-волк-wolf,
-бұғы-олень- deer,
-аю-медведь-bear,
-сиыр-корова-cow
-ешкі-коза-goat,
-қоян-заяц-rabbit,
-жылқы-лошадь-horse,
-таутеке-горный козел-ibex
ІІІ сергіту сәті . «Релаксация»
Тәрбиеші:әдемі әуенінің ырғағымен табиғатты көз алдымызға елестетеміз. Балалар терең дем алып бір, екі, үш көзімізді ашамыз.
Балалар көз алдыларыңа не елестеді?
Балалар:Табиғат, көктем, құс, ағаш, судың сылдыры.
ІV бетіту
Ю.Шифердің дәптерімен жұмыс: берілген тапсырмаларды орындап, жануарлар туралы баяндау.
Тәрбиеші:Балалар енді жануарлар туралы сендердің не білетіндеріңді анықтайық. Ол үшін жануарлардың төлдерін қалай атаймыз? Жанаурлар немен қоректенеді? Жануарлардың пайдасы қандай? - деген сұраққа жауап алу үшін алдымыздағы жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайық.
Ал балалар орындап болсақ, мен тексеріп жіберейін.
Тәрбиеші:Балалар жануарладың төлдерін қалай атаймыз?
Балалар: -мысықтың баласы марғау.
-Қойдың төлі қозы.
-Жылқының төлі құлын.
Тәрбиеші:Жанаурлар немен қоректенеді?
Балалар: -Ит сүйек жейді.
-Қоян сәбіз жейді.
-Тиын жаңғақ жейді.
Тәрбиеші: жарайсыңдар балалар тапсырманы дұрыс орындапсыңдар.
Ғажайып сәт «Дәстүрден тыс технология»
Тәрбиеші:Балалар мен сендерге еркеше ғажайып сәт әзірлеп қойдым. Кәне барлығымыз оны жасап көрейік. Балалар алдарыңда не көріп тұрсыңдар?
Балалар:Тұз, ұн, түрлі-түсті бояулар, пва желім, сұйық май
Тәрбиеші:Жарайсыңдар! Енді алдымызғады ұнға бір шым тұз, пва желім, сұйықмай, түрлі-түсті бояуларды құйып жақсылап араластырамыз. Дайын болған сұйықтықты арнайы ыдысқа құйып сыйқырлы сөздерді қайталаймыз. Балалар:Бір, екі, үш бояуымыз анық түс.
Тәрбиеші:Ал балалар мына түстерден қандай жануарлардың бейнесін көріп тұрсыңдар?
Балалар: Аю, қоян, пілдің мұрнын т.б.
Тәрбиеші: жарайсыңдар, қиялдарың ерекше екен.
Тәрбиеші:Ал балалар жануарлар туралы қандай тақпақ білеміз?
Абылай:түлкі деген қу гой,
жүрген жері шу гой.
жатып алып жағаға,
іздегені ду ғой.
Жансая:Керік – биік жануар,
Сарғыш-қоңыр дағы бар.
Аяғы – төртеу, мойыны – ұзын,
Жаңылыспай танып ал.
Сафия:Лишь в Австралии зелёной
Кенгуру живёт смышлёный.
Он своих детей
не бросит,
Он с собой их в
сумке носит.
Аяулым: Бегемот
Бегемот лежит в реке,
Как в огромном гамаке:
- Покачайте кто-нибудь,
Не могу никак уснуть.
Мухаммед: My cat
I love my cat
It`s warm and fat
My cat is grey
It likes to play
Қасым: a pig
This is a pig
It`s very pig
it`s color ping
it`s nice, I fink
V қорытынды:
Тәрбиеші:Балалар бүгінгі оқу қызметі сендерге ұнады ма?
Балалар: ия
Тәрбиеші:Несімен ұнады?
Балалар: -тақпақ айтқан ұнады
-4д карточкаларымен жұмыс ұнады
-бояулармен жұмыс ұнады
-дәптермен жұмыс ұнады
-бейне баян ұнады
Тәрбиеші:Жабайы жануарларға қандай жануарлар жатады?
Балалар:керік, сусамыр, аю, қасқыр
Тәрбиеші:Үй жануарларына қандай жануарлар жатады?
Балалар: қой, жылқы, сиыр, мысық
Тәрбиеші:Жарайсыңдар, талаптарың таудай болсын! Әр қашан биіктерден көріне беріңдер! Бүгінгі оқу қызметіміз аяқталды сау болыңыздар! Үш тілде қоштасамыз.
шағым қалдыра аласыз













