Бекітемін:
|
САБАҚ: қазақ тілі |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні:06.11.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 5 «г» сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім атауы |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 1 сабақ. Жануарлар әлемі |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырып |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т\А1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5.Ж6.Мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: 1)Тақырыпты иллюстрациялар арқылы болжайды; 2) Мәтіннен орфографиялық қателіктерді таба алады. Көптеген оқушылар: 1) Болжауда тірек сөздерді қолданады; 2) Сөздіктерге сүйене отырып,түзету жасайды. Кейбір оқушылар: 1)Болжауына дәлел келтіреді, түсіндіреді; 2)Мәтіндегі орфографиялық қателіктерді сөздіктерге сүйене отырып, түзете алады. |
|||||||
|
Бағалау критеийлері |
-суреттерге қатысты тірек сөздерді анықтайды -суреттерге ортақ тақырып ұсынады -мәтіндегі орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды -анықталған қателерді сөздіктерге сүйеніп, түзетеді |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа байланысты тірек сөздер: үй жануарлары, түз тағысы, жыртқыш, төл атаулары - абылай, алан, бөлтірік, марғау, көгілдір, баршын, құралай, еңлік, т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Ата салтым- ардақтым» |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
табиғаттану, дүниетану |
|||||||
|
Құндылықтармен байланыс |
қоршаған ортаны қорғау, қамқорлық көрсету |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Бейнематериал тамашалау. (2 мин 30 сек) - Ал сіздер қаншалықты жануарларды жақсы білесіздер? Сабақтың тақырыбын болжау. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Айтылым тапсырмасы 1-тапсырма.Берілген суреттердің әрқайсысына тірек сөздер ұсыныңыз.Суреттерге ортақ тақырып беріңіз.
Дескриптор: -әр сурет бойынша 2 тірек сөз ұсынады; -суреттерге ортақ тақырып ойластырады. Оқылым,жазылым тапсырмасы 2-тапсырма Мәтіннен орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтаңыз.Қателерді сөздіктерге сүйеніп, орфографиялық нормаға сай түзетіңіз. Дескриптор -мәтіннен орфографиялық нормаға сай емес сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды; -қате жазылған сөздер мен сөз тіркестерін сөздіктеге сүйеніп түзетеді. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
Кері байланыс |
||||||
|
Үйге |
Тілдік бағдар |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс: Қауіпсіздік ережелері: АКТ-мен байланыс |
||||||
|
1.Жеке жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау,көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа сай мысал келтіру,оларды мәтіннен табауға тапсырмалар беріледі. |
1.Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында сұрақтар беріледі. 2.Жеке жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау 3.Кері байланыс 4.Әр оқушының мақсатына жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану |
|
||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар әлемі
Жануарлар әлемі
Бекітемін:
|
САБАҚ: қазақ тілі |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні:06.11.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Сынып: 5 «г» сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім атауы |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 1 сабақ. Жануарлар әлемі |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырып |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т\А1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5.Ж6.Мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: 1)Тақырыпты иллюстрациялар арқылы болжайды; 2) Мәтіннен орфографиялық қателіктерді таба алады. Көптеген оқушылар: 1) Болжауда тірек сөздерді қолданады; 2) Сөздіктерге сүйене отырып,түзету жасайды. Кейбір оқушылар: 1)Болжауына дәлел келтіреді, түсіндіреді; 2)Мәтіндегі орфографиялық қателіктерді сөздіктерге сүйене отырып, түзете алады. |
|||||||
|
Бағалау критеийлері |
-суреттерге қатысты тірек сөздерді анықтайды -суреттерге ортақ тақырып ұсынады -мәтіндегі орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды -анықталған қателерді сөздіктерге сүйеніп, түзетеді |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа байланысты тірек сөздер: үй жануарлары, түз тағысы, жыртқыш, төл атаулары - абылай, алан, бөлтірік, марғау, көгілдір, баршын, құралай, еңлік, т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Ата салтым- ардақтым» |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
табиғаттану, дүниетану |
|||||||
|
Құндылықтармен байланыс |
қоршаған ортаны қорғау, қамқорлық көрсету |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Бейнематериал тамашалау. (2 мин 30 сек) - Ал сіздер қаншалықты жануарларды жақсы білесіздер? Сабақтың тақырыбын болжау. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Айтылым тапсырмасы 1-тапсырма.Берілген суреттердің әрқайсысына тірек сөздер ұсыныңыз.Суреттерге ортақ тақырып беріңіз.
Дескриптор: -әр сурет бойынша 2 тірек сөз ұсынады; -суреттерге ортақ тақырып ойластырады. Оқылым,жазылым тапсырмасы 2-тапсырма Мәтіннен орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтаңыз.Қателерді сөздіктерге сүйеніп, орфографиялық нормаға сай түзетіңіз. Дескриптор -мәтіннен орфографиялық нормаға сай емес сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды; -қате жазылған сөздер мен сөз тіркестерін сөздіктеге сүйеніп түзетеді. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
Кері байланыс |
||||||
|
Үйге |
Тілдік бағдар |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс: Қауіпсіздік ережелері: АКТ-мен байланыс |
||||||
|
1.Жеке жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау,көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа сай мысал келтіру,оларды мәтіннен табауға тапсырмалар беріледі. |
1.Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында сұрақтар беріледі. 2.Жеке жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау 3.Кері байланыс 4.Әр оқушының мақсатына жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану |
|
||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: |
||||||||
шағым қалдыра аласыз














