Жануарлар әлемі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жануарлар әлемі

Материал туралы қысқаша түсінік
Жануарлар әлемі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тәрбиеші: Искакова Кунсулу Туребаевна

Білім саласы: Әлеуметтік

Кіші саласы: Экология негідері

Тақырыбы: Жануарлар әлемі

Сабақтың мақсаты: 1 Жабайы жануарлар мен үй жануарлары туралы ой қиялын дамыту,

Жағдаят жолдарын шешуді үйрету,

2 Байланыстырып сөйлеу,тіл байлығын дамыту,антоним сөздерді дамыту,

3 Балаларды жануарларға деген қайырылымдылыққа тәрбиелеу,

Көрнекіліктер: Кеме макеті, жабайы жануарлар мен үй жануарларының төлдерінін суреттері,

Билингвальді комп: Жануарлар –животные

Сабақтың барысы: Біз қандаймыз,қандаймыз

Шұғылалы таңдаймыз

Күлімдеген күндейміз

Ренжеуді білмейміз

Қуанамын мен де

Қуанасың сен де

Қуанайық достарым,

Күлімдеп шыққан күнге!

(Шапалақта қуанайық)

Балалар бүгінгі күніміз ерекше, біз орманға аралға барамыз, аралға кемемен барамыз балалар (кемеге мінеді)

Тәрбиеші: Сендер қандай жануарларды білесіндер?

Балалар: -Қоян, қасқыр, сиыр, қой т,б,

Тәрбиеші:: -Ия міне біздер аралға келдік, біз келген аралда әртүлі жануарлар мекендейді екен,

Балалар: Жануарлар жабайы және үй жануарлары болып бөлінеді екен ғой,

Ал мына жерде үй жануарлары мен жабайы жануарлардың төлдері араласып кетіпті.

Қане, балалар жануарлар мекендейтін аралдың жақсы жағын айтайықшы,

Балалар: Аралда көптеген ағаштар бар,сондықтан ауасы таза, аралға жуынуға болады,

Саңырауқұлақтар көп екен, балықтар бар екен, аралда әдемі құстар, көбелектер ұшып жүр,

гүлдер өсіп тұр, Тәрбиеші: Ал енді балалар әрдайым жақсы бола бермейді ғой, аралдың жаман жағын айтайықшы.

Төлдер кішкентай аралға батып кетуі мүмкін, оларды жабайы жануарлар жеп қояды,

Егерде олар ауырып қалса,ешкім көмектеспейді,себебі дәрігерлер жоқ.

(осы кезде төлдердің дауысы естіледі мә-мә, бізді жабайы жануарлар жегелі жатыр)

Тәрбиеші: Ой балалар енді қалай құтқарамыз, төлдерді жабайы жануарлар жеп қояды ғой,

Маған бір ой келді, төлдерді біз сыйқырлап тез өсірейік, сендер қалай ойлайсыңдар,

Ол үшін қандай сөз айту керек,

Балалар: 1,2,3,төлдер тез өс!

(сиқырлы сөзден кейін д/о ‘’Төлдер қандай жануарларға айналғанын ата’’ )

Ол үшін;Бұзау өскенде қандай жануар болады?—Сиыр

Құлыншақ -------------------------------------------?--Жылқы

Қозы---------------------------------------------------?—Қой

Лақ-----------------------------------------------------?—Ешкі

Бота-----------------------------------------------------?—Түйе

Марғау--------------------------------------------------?—Мысык

Күшік----------------------------------------------------?—Ит болады

Міне біз төлдерді өсірдік,енді өздері жабайы жануарлардан сақтанады,

Тәрбиеші: Мына жерде жабайы жануарлар тамақ жегілері келіп тұр, менің қолымда алма бар мана алып шығып едім,

Қалай ойлайсыңдар қандай жануарлар алма жейді екен, ол үшін д/о ‘’Кім немен қоректенеді ’’?

Сызба арқылы тамақтандырамыз

Аю алма

Қоян сүйек

Түлкі саңырауқұлақ

Қасқыр сәбіз

Тиін печение

Кірпі бал



Сергітіу сәті;

Қимылды жаттығу,

Мен бір жануардың суретін көрсетемін, сіздер қимылын көрсетесіңдер,

Аю қорбандайды

Қоян секіреді

Түлкі жылмандайды

Қасқыр ырылдайды

Тәрбиеші: Балалар мына арал тұрғындары бақытты, тоқ,т ыныш өмір сүріп жатыр. Бірақ,оларға бір нәрсе жетіспейтін сияқты. Ол не екенін кім айтады?

Балалар: ''Достық''

Тәрбиеші: Олай болса үй жануарлары мен жабайы жануарларды достастырайық

1—бала;Ит,мен сені түлкімен достастырғым келеді,Ол өйткені үлпілдек,қу,шапшаң,

2—бала;Аю,мен сені сиырмен достастырғым келеді,Өйткені ол қоңыр түсті,Түстері ұқсайды,

3—бала;Қоян,мен сені ешкімен достастырғым келеді,Өйткені ол ақ түсті анқау,

4—бала;Кірпі,мен сені жылқымен достастырғым келеді,Өйткені ол шапшаң,әдемі,жүйрік,

Тәрбиеші: Жарайсындар балалар,енді аралдағы жануарларәрі қарай дос болады деп ойлаймыз,

Дос туралы мақал білесіңдерме балалар?

Балалар: Досы көпті, жау алмайды,

Ақылы көпті дау алмайды.

Тәрбиеші: Міне,балалар біз өте қызықты саяхат жасадық енді балабақшамызға қайтайық

/кемеге отырып қайтады/

Тәрбиеші: Біз қайда бардық?

Балалар: Жануарлар аралына

Тәрбиеші: Біз жануарларға қандай жағдай жасадық?

Балалар:Оларды достастырдық,

Тәрбиеші: Саяхат ұнадыма?

Балалар: Иә,ұнады.

Тәрбиеші: Сіздерге көп рахмет! Сау болыңыздар.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.04.2018
625
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі