ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Тарау: IV |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||
|
Сабақ тақырыбы (5-сабақ) |
Үйсіз жануарларды бірге қорғайық |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқандар:25 |
Қатыспағандар: жоқ |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5. Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5. Ж3. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі) |
Барлық оқушылар орындай алады:фотосуреттерді және бейнежазбаны мұқият қарап, болжау жасайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады:бейнежазбадағы негізгі ойды анықтайды, тақырыпқа сай мәліметтерді, сөз тіркестері мен тірек сөздерді пайдалана отырып, мәтін құрастырады Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдалым, айтылым дағдыларын жетілдіре отырып, пікірталасқа қатысады |
|||||
|
Тілдікмақсат |
Оқушыларорындайалады:бейнежазбаны қарап, сөз тіркестерін, тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрайды |
|||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: мал дәрігері, қамқорлық, мейірімділік, жанашыр болу, қамқорлыққа алу |
|||||
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: мал дәрігері, қамқорлық, мейірімділік, жанашыр болу, қамқорлыққа алу |
|||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар:не себепті? Не үшін?Қалай? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілікке, мейірімділіккетәрбиелейді |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Үй жануарлары туралы не білеміз? |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
биология |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
||||||
|
2 мин |
1-әрекет. Ұжымдық жұмыс: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыруда «Жануарды бейнеле» ойсергегін ұйымдастыру. |
|
суреттер |
|||
|
2 мин |
2-әрекет. Ұжымдық жұмыс Сынып оқушыларын топқа бөлу Дескриптор:
|
Топқа қалай бөліндіңіздер? |
Жануарлардың суреттері |
|||
|
3 мин |
3-әрекет.Ұжымдық жұмыс: «Ортадағы қаламсап» әдісі Суреттерге (фотосуреттерге) қарап, бүгінгі сабаққа болжам жасайды. Дескриптор:
|
Суреттен не байқадың? Неліктен олай ойлайсың? |
Фотосуреттер, Қаламсаптар |
|||
|
Сабақ ортасы |
||||||
|
3 мин+2 мин |
4-әрекет. Бейнежазбаны мұқият қарап, негізгі ойды анықтайды «Жүзіп шығу» әдісі Саралау жаттығуларын беру: 1. Бейнежазбаны қарап, негізгі ойды анықтау тапсырылады. Дескриптор: -бейнежазбаны мұқият қарайды; - негізгі ойды анықтайды; |
«Менің түйгенім...» әдісі арқылы бейнежазбадағы негізгі ойды анықтайды. Жетондар арқылы |
бейнежазба |
|||
|
5 мин |
Бағалау критерийі: берілген сөздер мен сөз тіркестерінің ішінен тақырыпқа қатыстысын тауып, мәтін жазады. (қорғау, дала, табиғат, ит, үй жануарлары, сөмке, адамдар, ағаш, мысық, құстар, мейірімділік, жұмыс, қорған болу, орман, ұйымдар, мал дәрігері ) 5-әрекет. Жеке жұмыс: Берілген сөздер мен сөз тіркестерінің ішінен мәтін мазмұнына қатысты сөздерді ажыратып, мәтін құрастырыңыздар. Дескриптор: -берілген сөздермен танысады; - тақырып мазмұнына қатысты сөздерді ажыратады; - 50 сөзден тұратын мәтін жазады; |
«Бас бармақ» әдісі |
Сөздер жазылған парақшалар онлайн сөздік |
|||
|
10 мин |
Бағалау критерийі: Үйсіз жануарларды қамқорлыққа алуға міндеттіміз бе? тақырыбында дебатқа қатысады 6-әрекет. «Жылдам дебат» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты өз пікірлерін жақтап шығады |
|
|
|||
|
Сабақ соңы |
||||||
|
3 мин |
6-әрекет. Топтық жұмыс: «5-5-1» әдісі арқылы сабақты қорытындылау |
5 сөйлем, 5 сөз, 1сөз әдісі арқылы тақырып мазмұнына кері байланыс жасайды |
А4 форматты қағаз |
|||
|
1 мин |
7-әрекет . Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар сабаққа кері байланыс береді |
Оқушылар сабақтан алған әсерімен бөліседі |
А5 форматты қағаз |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Тарау: IV |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||
|
Сабақ тақырыбы (5-сабақ) |
Үйсіз жануарларды бірге қорғайық |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқандар:25 |
Қатыспағандар: жоқ |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5. Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5. Ж3. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі) |
Барлық оқушылар орындай алады:фотосуреттерді және бейнежазбаны мұқият қарап, болжау жасайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады:бейнежазбадағы негізгі ойды анықтайды, тақырыпқа сай мәліметтерді, сөз тіркестері мен тірек сөздерді пайдалана отырып, мәтін құрастырады Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдалым, айтылым дағдыларын жетілдіре отырып, пікірталасқа қатысады |
|||||
|
Тілдікмақсат |
Оқушыларорындайалады:бейнежазбаны қарап, сөз тіркестерін, тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрайды |
|||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: мал дәрігері, қамқорлық, мейірімділік, жанашыр болу, қамқорлыққа алу |
|||||
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: мал дәрігері, қамқорлық, мейірімділік, жанашыр болу, қамқорлыққа алу |
|||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар:не себепті? Не үшін?Қалай? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілікке, мейірімділіккетәрбиелейді |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Үй жануарлары туралы не білеміз? |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
биология |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
||||||
|
2 мин |
1-әрекет. Ұжымдық жұмыс: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыруда «Жануарды бейнеле» ойсергегін ұйымдастыру. |
|
суреттер |
|||
|
2 мин |
2-әрекет. Ұжымдық жұмыс Сынып оқушыларын топқа бөлу Дескриптор:
|
Топқа қалай бөліндіңіздер? |
Жануарлардың суреттері |
|||
|
3 мин |
3-әрекет.Ұжымдық жұмыс: «Ортадағы қаламсап» әдісі Суреттерге (фотосуреттерге) қарап, бүгінгі сабаққа болжам жасайды. Дескриптор:
|
Суреттен не байқадың? Неліктен олай ойлайсың? |
Фотосуреттер, Қаламсаптар |
|||
|
Сабақ ортасы |
||||||
|
3 мин+2 мин |
4-әрекет. Бейнежазбаны мұқият қарап, негізгі ойды анықтайды «Жүзіп шығу» әдісі Саралау жаттығуларын беру: 1. Бейнежазбаны қарап, негізгі ойды анықтау тапсырылады. Дескриптор: -бейнежазбаны мұқият қарайды; - негізгі ойды анықтайды; |
«Менің түйгенім...» әдісі арқылы бейнежазбадағы негізгі ойды анықтайды. Жетондар арқылы |
бейнежазба |
|||
|
5 мин |
Бағалау критерийі: берілген сөздер мен сөз тіркестерінің ішінен тақырыпқа қатыстысын тауып, мәтін жазады. (қорғау, дала, табиғат, ит, үй жануарлары, сөмке, адамдар, ағаш, мысық, құстар, мейірімділік, жұмыс, қорған болу, орман, ұйымдар, мал дәрігері ) 5-әрекет. Жеке жұмыс: Берілген сөздер мен сөз тіркестерінің ішінен мәтін мазмұнына қатысты сөздерді ажыратып, мәтін құрастырыңыздар. Дескриптор: -берілген сөздермен танысады; - тақырып мазмұнына қатысты сөздерді ажыратады; - 50 сөзден тұратын мәтін жазады; |
«Бас бармақ» әдісі |
Сөздер жазылған парақшалар онлайн сөздік |
|||
|
10 мин |
Бағалау критерийі: Үйсіз жануарларды қамқорлыққа алуға міндеттіміз бе? тақырыбында дебатқа қатысады 6-әрекет. «Жылдам дебат» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты өз пікірлерін жақтап шығады |
|
|
|||
|
Сабақ соңы |
||||||
|
3 мин |
6-әрекет. Топтық жұмыс: «5-5-1» әдісі арқылы сабақты қорытындылау |
5 сөйлем, 5 сөз, 1сөз әдісі арқылы тақырып мазмұнына кері байланыс жасайды |
А4 форматты қағаз |
|||
|
1 мин |
7-әрекет . Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар сабаққа кері байланыс береді |
Оқушылар сабақтан алған әсерімен бөліседі |
А5 форматты қағаз |
|||
шағым қалдыра аласыз













