Үйірме
атауы: Сөз
өнері
Мұғалімнің
аты-жөні:Жайнар
Ғалия
Күні:06.02.2024
Сынып: 4 A
Қатыспағандар:0
Қатысқандар:15
Сабақтың тақырыбы
Жануарлар әлемі
Осы сабақта қолжеткізілетін
оқу мақсаттары
Сөздер мен жетекші
сұрақтар
Барлық оқушылар орындай
алады:
Оқушылар мәтінді тыңдай
отырып, тірек сөздерді
табады, жетекші сұрақтар
бойынша негізгі ойды
анықтайды.
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
Оқушылар мәтін мазмұнын
толық түсінеді, негізгі
ойды анықтайтын жетекші
сұрақтар қояды.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Оқушылар тірек сөздерді
тиімді пайдаланып,
Сабақтың
мақсаты
мәтіндегі негізгі ойды
дәлелдейді.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар орындай алады:
Пəнге қатысты сөздік қор мен
терминдер:
Диалог
құруға / шығарма жазуға арналған
пайдалы тіркестер:
Тақырып бойыншаОқушылардың жануарлар әлемі
туралыалдыңғы білімбілімдері
Сабақ
барысы
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
Кезеңдері
(Ұ) 1 Жағымды психолгиялық
ахуал
қалыптастыру, топқа
бөлу
Оқушылар мұғалім ұстап тұрған
ленталардан
ұстап бір-біріне жақсы тілектерін
айтады. Сол
ұстаған ленталардың түсі бойынша
топқа
бөлініп отырады.
Сабақтың басы
5 мин
2 Оқу мақсатымен
таныстыру:
5.1.4.1Тірек сөздер мен жетекші
сұрақтар
Түрлі-түсті
арқылы негізгі ойды
анықтау.
лента
5 мин
Сабақтың
1-тапсырма. (Ө; Ж; Т) «Ойлан,
жұптас,
Қазақ
тілі
ортасы
пікірлес» интербелсенді
тәсілі
«Атамұра»
Оқушылар мәтінді тыңдайды, мәтіннен
тірек
баспасы
10
мин
сөздерді тауып жазады,
жұппен, топпен
пікірлесіп талқылайды, ортақ тізімін
жасайды.
А.Әлімов
интербелс
(Қ) өзара бағалау. «Екі жұлдыз, бір
тілек».
енді
Топтар тірек сөздер бойынша жасаған
ортақ
әдістемені
тізімдерін алмастырып, қарап, «екі жұлдыз,
бір
мектепте
тілек» әдісі арқылы бірін-бірі
бағалайды.
қолдану
10мин
2-тапсырма. (Ө) «Оңай және қиын
сұрақтар
Постер,
кестесі»
интербелсенді тәсілі
маркерлер
Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны
бойынша
кестенің сол жағына өз түсініктері
бойынша
оңай сұрақтар, ал оң жағына қиын
сұрақтар құрайды.
Сабақтың соңы
5 мин
Шығу парағы.
Сабақ аяғында оқушыларға «шығу
парағы»
таратылып беріледі. Оқушылар ақ
қағаздағы
сұрақтарға өз жауаптарын жазады.
«Шығу
парағындағы» сұрақтар (немесе
тапсырмалар)
сабақты қорытындылап,
оқушының алған
білімін, сабақтың қалай
өткендігін
бағалайды.
- Бүгін не
үйрендіңіздер?
- Сабақ бойынша қандай сұрақтарыңыз
бар?
- Сіз үшін сабақтың құнды жайттары
қандай
болды?
- Өзіңіздің және жолдастарыңыздың
жұмысын
бағалаңыз (өз
жұмысыңызға,
жолдастарыңыздың топ ішіндегі
әрекеттеріне
көңіліңіз толды
ма?)
- Осы тақырып бойынша тағы да не
білгіңіз
келеді?