|
Пәні:жаратылыстану Күні:17.10.18ж Сыныбы: 3 «Б» Орта мерзімді жоспар: Жануарлар |
Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп КММ Мұғалімнің аты – жөні: Джамболатова Р.А Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: |
||||
|
Тақырыбы: |
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.2.2.3 - табиғаттағы жануарлардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттау; 3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: жануарлардың тіршілік ортасының өзгеру себептерін анықтайды; Көбі: «Бәсеке», «бейтарап» сөздерінің мағынасын түсінеді Кейбірі: алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Жануарлардың тіршілік ортасы өзгергенде болатын жағдайларға нақты болжам жасайды. Жануарлар не себепті бәсекелесетінін түсінеді. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: жануарлар қандай жағдайға байланысты тіршілік ортасын өзгертетінін айтады; қоныс аудару жануарлардың санына әсер ететін дәлелдейді; мәтін бойынша сұрақтар дайындайды. |
||||
|
Пәндік терминология мен тірек сөздер: |
|||||
|
құрғақшылық, су тасқыны, батпақтану |
|||||
|
Құндылықтар |
жануарларды қорғау |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиеттік оқу, дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану Дағдылары |
|
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
жануарлардың тіршілік ету ортасы, бейімделуі, бір-бірімен қарым-қатынасы жайлы біледі. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 0-5 |
Ұйымдастыру. «Иә немесе Жоқ» Оқушыларға сөйлемдер оқу, «ия» немесе «жоқ» деп жылдам жауап беру және өз жауабын дәлелдеу.
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5-7 7-10 10-13 13-15 15-20 20 - 25 25-32 32-36 |
1.«Салыстыр,жауап бер» Оқулықта берілген суретке назар аударып,оларды салыстырады. 2.Жақын «туыстар» Суреттердегі жануарларды атайды. Олардың әрекеттерін сипаттап айтып береді. Бәсеке.Оқулықтағы суретпен жұмыс.
Оқушылардың жауаптары мен болжамдарын тыңдау. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айту. Дескриптор: - өз бетінше тіршілік ететін жануарларды атайды; - адамдардың қамқорлығындағы жануарларды атайды; - жануарларды жабайы және үй жануарларына топтай отырып, сӛйлемдерді толықтырып айтады / жазады
Ғаламтордан немесе суреттер арқылы ғаламшарымыздағы табиғаты ерекше көркем жерлерді көрсету. Табиғатты сипаттау. Суреттердегідей әдемі жерлерде болған оқушыларға алған әсерлерін айтып беруге мүмкіндік беру. Оқушылардың ойларын тыңдау.
Мәтінмен «Түртіп алу» стратегиясы бойынша танысу. Түсініксіз ақпараттармен жұмыс жасау. Мәтін бойынша жұбына 3 сұрақ дайындау. Бір-бірінің сұрақтарына жауап беру. Зертте. Жануарлардың тіршілік ортасының жағдайы өзгерсе, не болуы мүмкін? Әртүрлі жағдайда тіршілік ететін өзара «туыс» жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын тап.
Жануарлар арасында бейтарап қарым – қатынас орнаса, жер бетінде не болар еді? Оқушылардың болжамын тыңдау, қосымша ақпарат беру. Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 28-жұмыс парағы (30-б.) Дескриптор: Жануарлардың тіршілік ортасы өзгергенде болатын жағдайларға нақты болжам жасайды. Жануарлар не себепті бәсекелесетінін түсінеді. |
Оқулық сызба Табиғаттың суреттері оқулық |
|||
|
Сабақтың соңы 36-40 |
Р - Не білгім келеді? - Неден қиналдым? - Не білдім? |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Табиғат апаттарының жануарлар тіршілігіне әсері туралы ойтолғау жазу |
Кесте толтыруға арналған топтық жұмысты бағалау |
Топта, жұпта, жеке жұмыс жасау ережелерін сақтау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас
|
Пәні:жаратылыстану Күні:17.10.18ж Сыныбы: 3 «Б» Орта мерзімді жоспар: Жануарлар |
Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп КММ Мұғалімнің аты – жөні: Джамболатова Р.А Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: |
||||
|
Тақырыбы: |
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.2.2.3 - табиғаттағы жануарлардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттау; 3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: жануарлардың тіршілік ортасының өзгеру себептерін анықтайды; Көбі: «Бәсеке», «бейтарап» сөздерінің мағынасын түсінеді Кейбірі: алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Жануарлардың тіршілік ортасы өзгергенде болатын жағдайларға нақты болжам жасайды. Жануарлар не себепті бәсекелесетінін түсінеді. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: жануарлар қандай жағдайға байланысты тіршілік ортасын өзгертетінін айтады; қоныс аудару жануарлардың санына әсер ететін дәлелдейді; мәтін бойынша сұрақтар дайындайды. |
||||
|
Пәндік терминология мен тірек сөздер: |
|||||
|
құрғақшылық, су тасқыны, батпақтану |
|||||
|
Құндылықтар |
жануарларды қорғау |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиеттік оқу, дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану Дағдылары |
|
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
жануарлардың тіршілік ету ортасы, бейімделуі, бір-бірімен қарым-қатынасы жайлы біледі. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 0-5 |
Ұйымдастыру. «Иә немесе Жоқ» Оқушыларға сөйлемдер оқу, «ия» немесе «жоқ» деп жылдам жауап беру және өз жауабын дәлелдеу.
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5-7 7-10 10-13 13-15 15-20 20 - 25 25-32 32-36 |
1.«Салыстыр,жауап бер» Оқулықта берілген суретке назар аударып,оларды салыстырады. 2.Жақын «туыстар» Суреттердегі жануарларды атайды. Олардың әрекеттерін сипаттап айтып береді. Бәсеке.Оқулықтағы суретпен жұмыс.
Оқушылардың жауаптары мен болжамдарын тыңдау. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айту. Дескриптор: - өз бетінше тіршілік ететін жануарларды атайды; - адамдардың қамқорлығындағы жануарларды атайды; - жануарларды жабайы және үй жануарларына топтай отырып, сӛйлемдерді толықтырып айтады / жазады
Ғаламтордан немесе суреттер арқылы ғаламшарымыздағы табиғаты ерекше көркем жерлерді көрсету. Табиғатты сипаттау. Суреттердегідей әдемі жерлерде болған оқушыларға алған әсерлерін айтып беруге мүмкіндік беру. Оқушылардың ойларын тыңдау.
Мәтінмен «Түртіп алу» стратегиясы бойынша танысу. Түсініксіз ақпараттармен жұмыс жасау. Мәтін бойынша жұбына 3 сұрақ дайындау. Бір-бірінің сұрақтарына жауап беру. Зертте. Жануарлардың тіршілік ортасының жағдайы өзгерсе, не болуы мүмкін? Әртүрлі жағдайда тіршілік ететін өзара «туыс» жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын тап.
Жануарлар арасында бейтарап қарым – қатынас орнаса, жер бетінде не болар еді? Оқушылардың болжамын тыңдау, қосымша ақпарат беру. Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 28-жұмыс парағы (30-б.) Дескриптор: Жануарлардың тіршілік ортасы өзгергенде болатын жағдайларға нақты болжам жасайды. Жануарлар не себепті бәсекелесетінін түсінеді. |
Оқулық сызба Табиғаттың суреттері оқулық |
|||
|
Сабақтың соңы 36-40 |
Р - Не білгім келеді? - Неден қиналдым? - Не білдім? |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Табиғат апаттарының жануарлар тіршілігіне әсері туралы ойтолғау жазу |
Кесте толтыруға арналған топтық жұмысты бағалау |
Топта, жұпта, жеке жұмыс жасау ережелерін сақтау |
|||
шағым қалдыра аласыз


ефлексия.
«Жетістік баспалдағы»












