|
Мектеп: №110 орта –мектеп лицейі |
Пәні:Жаратылыстану |
||
|
Ортақ тақырыбы: « Тірі табиғат » Сабақ тақырыбы: Жануарлардың қандай түрлері болады? |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Мырзахметова Закира |
||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
1.1 1.2.2.2. Жабайы және үй жануарларын ажырату |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушы: Жабайы және үй жануарларын ажыратып, ерекшеліктерін біледі. Көптеген оқушы: Жабайы және үй жануарларының айырмашылығын айтады Кейбір оқушы: Жануарлардың төлдерін біледі, үй жануарларын қалай күту керектігін айтады. Жануарлардың аадм өміріндегі маңызы туралы әңгімелей алады. |
||
|
Бағалау критерийлері:
|
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән бойынша оқу мақсаты Үй жануарлары мен кейбір жабайы жануарлардың аттарын біледі.
Пәнге тән терминология мен лексика: Жабайы жануарлар, үй жануарлары
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Жануарлардың неше түрі бар? -Олар қалай аталады? -Қандай үй жануарларын білесіңдер? -Жануарлардың адамға қандай пайдасы бар? -Қандай жабайы жануарларды көрдіңдер? -Неліктен итті үй жануары деп ойлайсың? - Неліктен қасқырды жабайы жануар деп ойлайсың? |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым-қатынас,жауапкершілік, қамқорлық,сын тұрғысынан ойлау,шығармашылық жұмыс |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану Қолға үйретеді. Математика сандардың реттілігін біледі. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
http:// 45 minut.kz bilimland |
||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Үй жануарларын біледі; |
||
|
|
|
||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 3 мин
1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ширату . «Дыбыстар әлемі» Үнтаспадан жабайы және үй жануарларының дыбыстарын тыңдап, жануарлардың атын атап, ажыратады. Кері байланыс: «Сұрақты ұстап ал» ойыны - Қандай жануарлардың дыбыстарын естідің? - Сен қандай жануарларды білесін? Топқа бөлу.Жануарлардың суреттерін таңдап алу 1топ: Үй жануарлары 2 топ:Жабайы жануарлар
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру: жануарлардың қандай түрлері болады деген тақырыпты өтетін боламыз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
7 мин
5 мин
4 мин
4 мин
|
ҰЖ: «Кім тапқыр» әдісі
О үй және жабаы жануарларды тауып, жабайы жануарларды орманға , үй жануарларын қора мекендеріне орналастырады Кері байланыс: «Орнын тап» әдісі -Жануарларды қалай топтастырдың? -Жабайы аңдарды неліктен орманға топтастырдың ? -Осылардың қайсысы қолда бағуға бейімделген? - олай болса олар қандай жануарлар? - Орманда мекен ететін жануарларды қалай деп атаймыз? Есте сақта! Өз бетімен тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар дер апайды. Адамдар күтіп баптайтын жануарларды үй жануарлары деп атайды Бағалау: «Жарайсыңдар» арқылы бағалайды (ТЖ ) «Суреттер сөйлейді» әдісі Топ мүшелері өзара сайланады.(Капитан- тапсырма береді Хатшы- кері байланыс береді уақыт сақшысы –уақытты белгілейді спикер – баяндайды ) Суреттерге назар аударын жабайы жануар мен үй жануарының қоректенуін, емделуін және баспанасын салыстырып, айырмашылықтарын табады. І топ. – құндыздың іс-әрекетін әңгімеле. Құндыздың қорегі,емделуі,баспанасы. . ІІ топ. – иттің іс-әрекетін әңгімеле Иттің қорегі,емделуі,баспанасы. Жабайы жануарлардың қорегін өзінің табатындыңын, жарақаттанғенда өздігінен емделетіндігін біледі Ал үй жануарының қоректенгенде адам жем- шөп беретінін, адам мал дәрігеріне апаратынын, адам үйшік жасап беретінін айтады. Кері байланыс: « Ыстық микрофон » -Суреттегі әр жануар не істеп жатыр? -Суреттер несімен ұқсайды? -Ит пен құндыздың іс - әрекеттері қандай? Бағалау: Топтар бірін - бірі басбармақ арқылы бағалайды Жұптық тапсырма. «Жануарлар альбомы» әдісі
үстелінің артына қасқырдың ,
үстелінің артына иттің суретін жабыстырып кетемін. бір жабайы және
бір үй жануарлары болып жұптасады. Дерек көздерінен ақпарат.Адам үй жануарларын баптап, қора, күрке, үйшік жасап бағады. Оларға жем- шөп береді. Жыртқыштардан қорғайды. Кері байланыс: « Ойлан,жұптас,бөліс » әдісі
Бағалау: Жұптар бір- бірін смайликтер арқылы бағалайды. Жеке жұмыс «сәйкестендір» әдісі Суретке қарап бірінші жолға үй жануарларын, ал екінші жолға жабайы жануарлар суреттерінің нөмірін жазады.
Кері байланыс. «Сиқырлы сандар» әдісі -Нелерді сәйкестендірдік? -Жабайы аңдарды қай сандармен белгіледік? - Үй жануарларын орналастырған сандарды ата Бағалау Оқушы өзін – өзі жұлдызша арқылы бағалайды Қалыптастырушы бағалау Суреттерге мұқият қараңыз. Олардың қайсысы өз бетінше тіршілік етеді? Қайсысына адамдар қамқорлық жасайды? Сөйлемдерді толықтырып айтыңыз / жазыңыз.
Дескриптор:Білім алушы өз бетінше тіршілік ететін жануарларды атайды; - адамдардың қамқорлығындағы жануарларды атайды; - жануарларды жабайы және үй жануарларына топтай отырып, сөйлемдерді толықтырып айтады / жазады. 2- тапсырма Жануарлардың суреттерін қиып алып, тиісті бағанға желімдеңіз.
Дескриптор: Білім алушы - жабайы жануарларды анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады; - үй жануарларын анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мырзахметова Закира Мукамадиевна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Жануарлар қалай көбйеді?Материал туралы қысқаша түсінік
1 сынып мұғалімдеріне, сабақ барысында
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















