|
Пән: дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 –бөлім Өсімдіктер мен жануарлардың алуан түрлілігі Күні: 09.04.18 Сынып : 3 «Ә» |
Мектеп: «Бөлек батыр атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Мұғалімнің аты-жөні: Касымбекова Динара Биримтаевна Оқушылар саны: 31 |
|||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Жануарлардың алуан түрлілігі |
|||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Оқушылардың білімін арттыра отырып, жануарлардың көп түрлілігі туралы түсінік қалыптастыру. Жануарлардың топтарға бөліну ерекшеліктерін түсіндіре отырып, білімдерін тереңдету. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар : жануарлардың түрлерін білу; Көптеген оқушылар: жануарлардың мекеніне қарай топтасатынын түсіну Кейбір оқушылар : жануарлар тіршілігін талдауда қосымша материалдарды қолдану |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері Біледі Түсінеді Қолданады |
Жануарлардың неше топқа бөлінетінін біледі. Жануарлар мекеніне қарай топтасатынын түсінеді. Жануарлар қалай тіршілік ететінін талдау кезінде қосымша материалды қолданады |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Сабақ барысында қолданатын сөздерді үш тілде айтқызу Жануар – животное-animal Балық – рыба-fish Құс – птица-bird Бақа – лягушка- frog осы сөз тіркестерін қолдана алады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мектепте,қоғамдық орында мәдениеттілікке, үлкендерге, ұстаздарға құрмет көрсетуге, табиғатты қорғауға тәрбиелеу |
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Тыңдалым дағдысын дамыту. «Жануарлар»туралы бейнежазба үзіндісін көрсету |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі пәні Жануарларды бақылау нәтижесін дәптерге жазуда сауатты жазу арқылы. Математика пәні Жануарлардың неше түрі кездесетіндігін анықтау барысында |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылардан жануарлар туралы не білетіндігін сұрау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал құру «Шаттық шеңбері» әдісі
Оқушылар шеңберге тұрып өз есімінен басталатын жақсы, жылы сөздер айту.
Топқа бөлу
О 1-топ «Құстар» 2-топ «Балықтар» 3-топ «Сүтқоректілер» 4- топ «Қосмекенділер» |
Шаттық шеңбер |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№1 тапсырма «Ойлыдан орынды жауап» әдісі Мақсаты: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлана отырып, дұрыс жауап беруге дағдалындыру.
( сұрақтарға оқушылардың толық жауап беруін қадағалаймын)
ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау
№2 тапсырма «Сөйлейтін сурет» әдісі ТЖ
Аталған топтардың белгілерін есіңе түсір. Олар туралы айтып бер. Суретке қарап, әр жануардың қай топқа жататынын айтып бер. Суреттегі жануарлар тобы: құстар, бауырымен жорғалаушылар, қосмекенділер, балықтар, бунақденелілер, сүтқоректілер.
ҚБ «Күлегеш» арқылы бағалау Сергіту жаттығуы «Иә, жоқ» ойыны арқылы
К Кітапханадан кітап аламыз? Мұғалімдер білім береді? Сыныпта шулау керек? Аспазшылар бізді емдейді? Балықтар ұшады? Құстар суда жүзеді? Бұғы үйде жүреді? Жылқы жабайы жануар?
«Бумеранг» әдісі
Тапсырма: 1-топ Құрттарды, 2- топ Былқылдақденелілерді, 3- топ Өрмекшітәрізділерді, 4- топ Балықтарды топта оқып, талдап, постермен жұмыс жасайды. Жұмыс аяқталғаннан кейін топтың тапсырмалары сағат тілімен ауыстырылып, келесі топ өз ойларын постерге жазады.
ҚБ «Дискриптор» арқылы бағалаймын
Жеке жұмыс: «Сен табиғи ортадан қай топтың жануарларын бақыладың?» сұрағына жауап алу
Оқушыларға қосымша түсінік беріледі. Жануарларға байланысты қызықты ақпараттарды бейнежазбадан көрсету
Дәптермен жұмыс: «Сені қай топтың жануарлары қызықтырады? Неге?» оқушылар өз ойларын дәптерге жазады. Бірнеше оқушыға оқытамын. Сөздік: паразит - құрттар
ҚБ «Жылы сөздер» арқылы бағалау (керемет жазыпсың, ойың ұшқыр екен, қызығушылығың жоғары екен, сенен зерттеуші шығады, мағыналы етіп жазыпсың, ......)
|
Интербелсенді тақта
Суреттер
Ойын ойнау
Оқулық
Топтама беру
Аудиожазба
Дәптерде орындау |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут рефлексия |
№5 тапсырма
« Оқушылар жануарлардың суретін топтарына қарай сәйкестендіре отырып сабақты қаншалықты түсінгендерін анықтайды.
ҚБ «Отшашу» арқылы бағалау
Кері байланыс
Сабақты жоғары деңгейде меңгердім.
Сабақты орта деңгейде меңгердім. Тағы қайталап шығамын.
Сабақты төмен деңгейде меңгердім Апайдың көмегі қажет. Тақырыпты қайталаймын. |
|||||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||||||||||||
|
Тапсырма барысында ынталандырып отырамын, жеке жұмыстар ұйымдасытрамын |
Қалыптастырушы бағалауды жүзеге асырамын. Нақты бағаны анықтау үшін дискриптор арқылы бағалауды жүзеге асырамын. |
Партада дұрыс отыруын қадағалаймын. |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жануарлардың алуан түрлілігі
жануарлардың алуан түрлілігі
|
Пән: дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 –бөлім Өсімдіктер мен жануарлардың алуан түрлілігі Күні: 09.04.18 Сынып : 3 «Ә» |
Мектеп: «Бөлек батыр атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Мұғалімнің аты-жөні: Касымбекова Динара Биримтаевна Оқушылар саны: 31 |
|||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Жануарлардың алуан түрлілігі |
|||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Оқушылардың білімін арттыра отырып, жануарлардың көп түрлілігі туралы түсінік қалыптастыру. Жануарлардың топтарға бөліну ерекшеліктерін түсіндіре отырып, білімдерін тереңдету. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар : жануарлардың түрлерін білу; Көптеген оқушылар: жануарлардың мекеніне қарай топтасатынын түсіну Кейбір оқушылар : жануарлар тіршілігін талдауда қосымша материалдарды қолдану |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері Біледі Түсінеді Қолданады |
Жануарлардың неше топқа бөлінетінін біледі. Жануарлар мекеніне қарай топтасатынын түсінеді. Жануарлар қалай тіршілік ететінін талдау кезінде қосымша материалды қолданады |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Сабақ барысында қолданатын сөздерді үш тілде айтқызу Жануар – животное-animal Балық – рыба-fish Құс – птица-bird Бақа – лягушка- frog осы сөз тіркестерін қолдана алады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мектепте,қоғамдық орында мәдениеттілікке, үлкендерге, ұстаздарға құрмет көрсетуге, табиғатты қорғауға тәрбиелеу |
|||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Тыңдалым дағдысын дамыту. «Жануарлар»туралы бейнежазба үзіндісін көрсету |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі пәні Жануарларды бақылау нәтижесін дәптерге жазуда сауатты жазу арқылы. Математика пәні Жануарлардың неше түрі кездесетіндігін анықтау барысында |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылардан жануарлар туралы не білетіндігін сұрау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал құру «Шаттық шеңбері» әдісі
Оқушылар шеңберге тұрып өз есімінен басталатын жақсы, жылы сөздер айту.
Топқа бөлу
О 1-топ «Құстар» 2-топ «Балықтар» 3-топ «Сүтқоректілер» 4- топ «Қосмекенділер» |
Шаттық шеңбер |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№1 тапсырма «Ойлыдан орынды жауап» әдісі Мақсаты: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлана отырып, дұрыс жауап беруге дағдалындыру.
( сұрақтарға оқушылардың толық жауап беруін қадағалаймын)
ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау
№2 тапсырма «Сөйлейтін сурет» әдісі ТЖ
Аталған топтардың белгілерін есіңе түсір. Олар туралы айтып бер. Суретке қарап, әр жануардың қай топқа жататынын айтып бер. Суреттегі жануарлар тобы: құстар, бауырымен жорғалаушылар, қосмекенділер, балықтар, бунақденелілер, сүтқоректілер.
ҚБ «Күлегеш» арқылы бағалау Сергіту жаттығуы «Иә, жоқ» ойыны арқылы
К Кітапханадан кітап аламыз? Мұғалімдер білім береді? Сыныпта шулау керек? Аспазшылар бізді емдейді? Балықтар ұшады? Құстар суда жүзеді? Бұғы үйде жүреді? Жылқы жабайы жануар?
«Бумеранг» әдісі
Тапсырма: 1-топ Құрттарды, 2- топ Былқылдақденелілерді, 3- топ Өрмекшітәрізділерді, 4- топ Балықтарды топта оқып, талдап, постермен жұмыс жасайды. Жұмыс аяқталғаннан кейін топтың тапсырмалары сағат тілімен ауыстырылып, келесі топ өз ойларын постерге жазады.
ҚБ «Дискриптор» арқылы бағалаймын
Жеке жұмыс: «Сен табиғи ортадан қай топтың жануарларын бақыладың?» сұрағына жауап алу
Оқушыларға қосымша түсінік беріледі. Жануарларға байланысты қызықты ақпараттарды бейнежазбадан көрсету
Дәптермен жұмыс: «Сені қай топтың жануарлары қызықтырады? Неге?» оқушылар өз ойларын дәптерге жазады. Бірнеше оқушыға оқытамын. Сөздік: паразит - құрттар
ҚБ «Жылы сөздер» арқылы бағалау (керемет жазыпсың, ойың ұшқыр екен, қызығушылығың жоғары екен, сенен зерттеуші шығады, мағыналы етіп жазыпсың, ......)
|
Интербелсенді тақта
Суреттер
Ойын ойнау
Оқулық
Топтама беру
Аудиожазба
Дәптерде орындау |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут рефлексия |
№5 тапсырма
« Оқушылар жануарлардың суретін топтарына қарай сәйкестендіре отырып сабақты қаншалықты түсінгендерін анықтайды.
ҚБ «Отшашу» арқылы бағалау
Кері байланыс
Сабақты жоғары деңгейде меңгердім.
Сабақты орта деңгейде меңгердім. Тағы қайталап шығамын.
Сабақты төмен деңгейде меңгердім Апайдың көмегі қажет. Тақырыпты қайталаймын. |
|||||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||||||||||||
|
Тапсырма барысында ынталандырып отырамын, жеке жұмыстар ұйымдасытрамын |
Қалыптастырушы бағалауды жүзеге асырамын. Нақты бағаны анықтау үшін дискриптор арқылы бағалауды жүзеге асырамын. |
Партада дұрыс отыруын қадағалаймын. |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

қушылар сурет
бойынша топқа бөлінеді
ақылау деген
не?



ітапқа біз
жазамыз?
№
№
Сәйкестендір»
әдісі ЖЖ
















