Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: Каменскорал орта мектебі. |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөн : Конспаева К. С. |
|||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: - |
Қатыспағандар:- |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлардың бөліп шығару жүйелері. Жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру. |
|||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.5.3. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің құрылысын салыстырады. Басым көпшілігі: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың негізгі жүйелік топтарын, класының өкілдерінің ерекшеліктерін дәлелдейді. Кейбіреулері: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесін, құрылысын адам өміріндегі маңызын, пайда- зиянын дәлелдейді. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің құрылысын салыстырады. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың негізгі жүйелік топтарын, класс өкілдерінің бөліп шығаруын жіктейді. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің, пайдалы- зиянынды тұстарын дәлелдейді. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Терминдер мен ұғымдар: Несеп шығару, бүйрек, ми, мальпиги түтікшесі, желбезек. Диалог құрастыруға арналған сөйлемдер: 1. Бөліп шығару дегеніміз…….. 2. Мальпиги түтікшесінің қызметі….. 3. Бүйрек ………реттейді. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу, өз денсаулығын күтуге баулу. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, Медицина. |
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.1.3 омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылық белгілерін сипаттау. |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу . Шаттық шеңберіне тұрып, бір- біріне жақсы тілектер тілей отырып 1,2, сандары арқылы 2-топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын «Өрмекші торы» арқылы қорытындылау. |
Сандар.
Жіп. |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 10 мин |
№ 1 тапсырма: «Фото» тәсілі арқылы 2 топ оқушылары омыртқалы- омыртқасыз жануарлардың бөліп шығаруын салыстырады, кесте толтырады
Дескриптор 1. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын анықтайды. 2. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын ажыратады. Кері байланыс. « Жұптас-ойлан-бөліс»
№ 2 тапсырма: « Өкіл» әдісі. Әр топ өз тобында «Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын» оқып талдайды.
Дескриптор. 1 Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерін сәйкестендіреді. Кері байланыс: «Түйінді түй»
№ 3 тапсырма: «Өзіңізді тексеріңіз»( бұл мәлімет шындық па, әлде жалған ба?) Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің, пайдалы- зиянынды тұстарын дәлелдейді. Менің ойымша..... Себебі: ................. Дәлелдеймін:........ Қорытындылай келе:......
Дескриптор: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің пайдалы- зиянды тұстарын қорытындылайды.
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем»
|
Омыртқалы, Омыртқасыз жануарлардың суреттері.
Кесте.
Сәйкестендіру кестесі.
Үлестермелі карточка |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Үйге тапсырма: |
Рефлексия «Дейін, кейін» кестесі.
7.1.5.3. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлар туралы презентация жасау. |
Кесте.
Компьютер. |
||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
|
Сабақ мақсатына жету үшін тапсырмалар оқушылардың қажеттілігіне байланысты құрастырылды. Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс жасайды, сондықтан негізгі тапсырмаларды түсіндіруді қажет ететін оқушыларға көмек берілді. Қабілеті нашар оқушыларға жеке жұмыстар берілді. |
Қалыптастырушы бағалау үшін мен әр түрлі тәсілдерді қолдандым. Олар: « Өкіл» «Жұптас-ойлан-бөліс» «Дейін,кейін» кестесі. «Аяқталмаған сөйлем» Оқушылар топпен, жұппен Бір-бірін бағалады. |
Оқушылардың денсаулығын сақтау мақсатында сыныптың тазалығын сақтаймын. еден жуылады, терезе ашылады,жарық қосылады.. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелері сақталады. Сергіту сәті: «Көңілді күн» |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлардың бөліп шығару жүйелері. Жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру.
Жануарлардың бөліп шығару жүйелері. Жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру.
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: Каменскорал орта мектебі. |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөн : Конспаева К. С. |
|||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: - |
Қатыспағандар:- |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлардың бөліп шығару жүйелері. Жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру. |
|||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.5.3. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің құрылысын салыстырады. Басым көпшілігі: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың негізгі жүйелік топтарын, класының өкілдерінің ерекшеліктерін дәлелдейді. Кейбіреулері: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесін, құрылысын адам өміріндегі маңызын, пайда- зиянын дәлелдейді. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің құрылысын салыстырады. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың негізгі жүйелік топтарын, класс өкілдерінің бөліп шығаруын жіктейді. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің, пайдалы- зиянынды тұстарын дәлелдейді. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Терминдер мен ұғымдар: Несеп шығару, бүйрек, ми, мальпиги түтікшесі, желбезек. Диалог құрастыруға арналған сөйлемдер: 1. Бөліп шығару дегеніміз…….. 2. Мальпиги түтікшесінің қызметі….. 3. Бүйрек ………реттейді. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу, өз денсаулығын күтуге баулу. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, Медицина. |
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.1.3 омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылық белгілерін сипаттау. |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу . Шаттық шеңберіне тұрып, бір- біріне жақсы тілектер тілей отырып 1,2, сандары арқылы 2-топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын «Өрмекші торы» арқылы қорытындылау. |
Сандар.
Жіп. |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 10 мин |
№ 1 тапсырма: «Фото» тәсілі арқылы 2 топ оқушылары омыртқалы- омыртқасыз жануарлардың бөліп шығаруын салыстырады, кесте толтырады
Дескриптор 1. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын анықтайды. 2. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын ажыратады. Кері байланыс. « Жұптас-ойлан-бөліс»
№ 2 тапсырма: « Өкіл» әдісі. Әр топ өз тобында «Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын» оқып талдайды.
Дескриптор. 1 Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерін сәйкестендіреді. Кері байланыс: «Түйінді түй»
№ 3 тапсырма: «Өзіңізді тексеріңіз»( бұл мәлімет шындық па, әлде жалған ба?) Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің, пайдалы- зиянынды тұстарын дәлелдейді. Менің ойымша..... Себебі: ................. Дәлелдеймін:........ Қорытындылай келе:......
Дескриптор: Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесінің пайдалы- зиянды тұстарын қорытындылайды.
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем»
|
Омыртқалы, Омыртқасыз жануарлардың суреттері.
Кесте.
Сәйкестендіру кестесі.
Үлестермелі карточка |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Үйге тапсырма: |
Рефлексия «Дейін, кейін» кестесі.
7.1.5.3. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлар туралы презентация жасау. |
Кесте.
Компьютер. |
||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
|
Сабақ мақсатына жету үшін тапсырмалар оқушылардың қажеттілігіне байланысты құрастырылды. Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс жасайды, сондықтан негізгі тапсырмаларды түсіндіруді қажет ететін оқушыларға көмек берілді. Қабілеті нашар оқушыларға жеке жұмыстар берілді. |
Қалыптастырушы бағалау үшін мен әр түрлі тәсілдерді қолдандым. Олар: « Өкіл» «Жұптас-ойлан-бөліс» «Дейін,кейін» кестесі. «Аяқталмаған сөйлем» Оқушылар топпен, жұппен Бір-бірін бағалады. |
Оқушылардың денсаулығын сақтау мақсатында сыныптың тазалығын сақтаймын. еден жуылады, терезе ашылады,жарық қосылады.. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелері сақталады. Сергіту сәті: «Көңілді күн» |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз
















