Жануарлардың қандай түрлері болады

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жануарлардың қандай түрлері болады

Материал туралы қысқаша түсінік
дүниетану 1 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар : 2-бөлім. Тірі табиғат

Ортақ тақырыбы:«Менің мектебім»

Бөлімше: 2.2 Жануарлар

Мұғалімнің аты- жөні:

Мектеп:

Сынып: Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:


Жануарлардың қандай түрлері болады?

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары:


1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;қоршаған әлемнің құбылыстарын , үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін түсіну;

Сабақ мақсаттары:





Барлық оқушылар:жабайы жануарларды үй жануарларынан ажыратады, қоршаған әлемнің құбылыстарын , үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін түсінеді;

Оқушылардың басым бөлігі: жабайы және үй жануарларын айтады, қоршаған әлемнің құбылыстарын , үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін айтады;

Кейбір оқушылар: Жабайы жануарларынан үй жануарларын ажыратып, оларды қалай күту керектігін біледі, қоршаған әлемнің құбылыстарын , үдерістерін және нысандарын зерттейді;

Бағалау критерийлері:


Жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырата алады.

Үй жануарларын қалай күту қажет екенін біледі.

Тілдік мақсаттары:




Құндылықтарды дарыту:

Оқушылар бірін – бірі тыңдайды, көмектеседі, жануарларға деген қамқорлықтары қалыптасады.

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек, дүниетану

Акт қолдану

Бейнежазба, аудиожазба

Бастапқы бөлім

1.2.2.1 Жануарлар мен өсімдіктердің арасындағы айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстырып, ажыратады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған

Кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс -әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы












Ұйымдастыру кезеңі.

Жылулық шеңбері .Оқушылар шеңбер бойына тұрып, бір – біріне жылы лебіз білдіреді.

Алдыңғы білімді қайталау. «Ыстық орындық» әдісі.

  • Өсімдіктер мен жануарлардың

айырмашылығы қандай?

  • Ұқсастығы қандай?

  • Жануарлардың қандай түрлерін білесің?

Бағалау: «Жауап беретін әріптес»

Ширату жаттығуы. «Кел, жұмбақ шешейік!» ойыны арқылы жұмбақтар жасырумен бастаймын. Мысалы :

Жеміс-жидек жегенім

Балды жақсы көремін (аю)











Жұмбақтар






Сабақтың ортасы







Топтық жұмыс. «Бір айналым сөйлесу» әдісі.

Әр торпқа үй және жабайы жануарлардың суреті таратылады. Топ мүшелері сурет бойынша бір – бір сөйлем айтып жалпы мәтін құрайды.

«Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалау

М.Т. Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар деп атайды. Адамдар күтіп – баптайтын жануарлар үй жануарлары деп аталады.

Топтық жұмыс.Саралауға арналған тапсырма.

« Ойлан, тап» әдісі .

Тапсырма:1.Cуреттердегі әр жануардың не жасап жатқанын айт.

2.Ұқсастығын салыстыр.

3. Ит пен құндыздың іс-әрекеттерінде қандай айырмашылық бар?

С. Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратады.

В. Жануарлардың өмір сүру ерекшелігін біледі . А. Жануарлардың ерекшелігін салыстырады.

Бағалау:«Бағдаршам» арқылы.

Өзіндік жұмыс.«Жалғастыр» әдісі арқылы https://youtu.be/aqdN8wBwXuE берілген сиыр, қой, түйе, жылқы, қасқыр, қоян, аюдың төлдерін атайды.

«Бас бармақ » әдісі арқылы бағалау.

Сергіту сәті. “Үй жануарларының хоры” (Әуенмен қимыл жаттығуларын жасау)

Жеке жұмыс. Дәптермен жұмыс

Оқушылар бірінші жолға үй жануарларының ал екінші жолға жабайы жануарлардың суреттерінің номерін жазады. Өз өлкесінде мекендейтін жануарлар болса суретінің қасына белгі қояды.

Үй жануарлары





Жабайы жануарлар





Жетістік баспалдағы арқылы өзін – өзі бағалау. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма. «Пазл» әдісі бойынша жануарлардың суреттерін қиып алып, тиісті бағанға желімдейміз. Дескриптор -жабайы жануарларды анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады;

-үй жануарларын анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады;

Бағалау: « Шапалақ » әдісі


Жануарлардың суреттері








































Балапан телеарнасы






Аудиожазба







Сабақтың соңы

Рефлексия


«Уақыт шеңбері» .Кері байланыс

Оқушылар шеңбер құрып сағаттың тілі бойынша айналып жүреді.Мұғалім тоқтатып бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды.

1. Бүгінгі сабақта қай тапсырма оңай болды?

2. Сабақ барысында қандай қиыншылықтар кездесті ?

3. Келесі сабақта не білгің келеді?

4. Бүгінгі сабақта өзіңді қалай бағалар едің?


Саралау:

Қолдауды қажет ететін оқушыға тапсырма:

Қолдауды қажет ететін оқушылар:құндыз бен иттің тіршілігін салыстырады.

Қабілеті жоғары оқушылар:құндыз бен иттің тіршілігін салыстырып, қайсысы жабайы, қайсысы үй жануары екенін анықтап, ерекшеліктерін атайды.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

«Бас бармақ», «Шапалақ», «Бағдаршам», «Үш шапалақ» тәсілі арқылы бағалау.


Келешекте : осы курс барысында оқып үйренгенімді іс-тәжірибе барысында қолданамын. Оқып- үйренген әдіс – тәсілдерімді сабақты жақсарту мақсатында пайдаланамын. Қалыптастырушы бағалауды сабақ барысында үнемі кіргіземін.

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

Қоршаған ортада қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:Әдіс-тәсілдерді тапсырмаларға тиімді қолдану.

« Бір айналым сөйлем» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылғы артып, сөйлем құрау дағдысы қалыптасты.

2.Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? (оқытуды да, оқуды да ойыңыз)?

1. топпен, жұппен, жеке жұмыс

2. әдіс – тәсілдерді түрлендіру.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/

қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақта неге көңіл бөлу қажет?

Жетістігі: кейбір оқушылардың тапсырмаларды сауатты, толық орындай алуы.

Қиындықтары: өз ойын толық жеткізе алмайтын оқушылардың кездесуі.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.06.2018
448
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі