Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспарбөлімі: Жануарлар Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: «Қазақстан» ЖОМ Мұғалімнің аты-жөні: Рахметова Қымызай Шынгысовна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жануарлардың қандай түрлері болады? |
|
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.2.1. Жануарларлар мен өсімдіктерді салыстыру.Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|
|||||
|
Сабақмақсаттары |
Барлық оқушылар:Жабайы және үй жануарларын біледі және оларды бір- бірінен ажырата алады. Көптеген оқушылар:қоршаған әлемнің құбылыстарын, көрсетуге үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін түсіндіру. Үй жануарларын қалай күту керектігін біледі Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмір -де қолданады. Жабайы және үй жануарларының айырма-шылығын айтады |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы мен терминология: жабайы, үй жануары, енесі, төлі, баспана. Талқылау: - Олардың қандай ұқсастықтары бар? Оқушылар:
жабайы жануарлардың үйжануарларынан қандай ерекшелігі бар екенін түсінеді;
|
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Табиғатты аялауға, жануарларға қамқор болуға тәрбиелеу. |
|
|||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Дүниетану. |
|
|||||
|
Бастапқы білім |
Жануарлар туралы біледі |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы
3 мин
2 мин
3мин
3 мин
3 мин
4мин 3 мин 3 мин 3 мин
|
Ынтымақтастықатмосферасынқалыптастыру Топқа бөлу: 1-топ. Орман 2-топ.Табиғат 3-топ.Жануар Шаттық шеңбері Анасының қалай еркелеткенін айту. Кіріспе тапсырма. Жұмбақтар шешу. Таптым-таптым ,тап жорға Табаны жалпақ боз жорға. (Түйе) Қоян жақты,тақыр жонды, Төрт түяқ екі аяқты,екі қолды Салпы ерін,өзі жүйрік, Кең омырау,жуан құйрық (Жылқы) Екі айнасы бар,екі найзасы бар, Төрт жапсырмағы бар, бір шыбыртқысы бар (Сиыр) Кішкентай ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар (Қой) Жол бойында жорытқан, Сыбызғысын тартқан. (Қасқыр)
(Ұ) «Суретке ену» әдісі
- Фотосуреттерге қара. - Жануарларды ата. Бұл жануар қайда тірішілік етеді? Немен қоректенеді? -Оларды топқа бөл. Қандай топтар шықты? Неліктен? Дескриптор:
Ұжымдық,өзіндік,қалыптастырушы. (Т) «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар кезекпен өзі жақсы көретін жануар туралы әңгімелейді. : Оқулықпен жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі (Ж)Сурет бойынша диалогтік әңгіме.
Жабайы және үй жануарлары. “Суреттердегі әр жануар не істеп жатыр? Салыстырыңдар. Суреттерден ұқсастықты тап. Ит пен құндыздың іс-әрекеттерінде қандай айырмашылық бар? Осы екі суретті жұптастыруға бола ма? Сендерде қандай жұптар шықты? Неге?” Суреттерді төмендегідей етіп жұптастыруға болады: қоректену: құндыз қорегін өзі табады, итке адам тамақ береді; емделу: құндыз жарақатын жалап жазады, ал итке адам қамқорлық жасайды, мал дәрігеріне апарады; баспана: құндыз өзіне ағаш бұтақтарынан ін жасап алады, ал итке адам үйшік жасайды. (ОТ)Оқушы тәжірибесін пайдаланып, өмірде осы әрекеттердің қайсысын көргенін сұраймын. «Ойлан, тап!» әдісімен тапсырманы қорытамын: - Ит қандай әрекеттер жасайды?Қасқыр ше? - Олардың қандай ұқсастығы бар? - Негізгі ерекшеліктері не? (Ұ)Ұжымдық белсенді тапсырма «Орман, үй» “Орман” және “үй” деген үлестірмелі материалдарды оқушыларға таратып беремін.Жануарларды атаймын, ал оқушылар оны жабайы жануар деп санаса “ОРМАН”, үй жануары деп ойласа “ҮЙ” белгісін көтереді. Сөздер: сиыр, бұғы, қасқыр, қой, есек, бұлан, кірпі, қоян, тауық, қаз, түлкі, мысық, аю. (Ө) «Енесі мен төлдері»
Төлдері қалай аталатынын айт. Дескриптор:
|
Суреттер Шаттық шеңбері Жұмбақтар Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер үлестірмеліпарақшалар: орман, үй; белгілі үй жануарларыолардың қорасы, күтуге арналған құралдар бейнеленгенүлестірмеліматериалдар. |
|
||||
|
Сабақтың соңы 3мин 3 мин 2 мин Сабақтың соңы 3 мин |
(Ж) Жұптық жұмыс (бейнелік) Рөлдік ойын Біреуі–өсімдік , екіншісі –жануар болатын рөлдік ойын. Әр оқушының тапсырмасы талқылап отырған серігінің айқын сипаттамаларын тізіп шығу. Содан кейін екеуі бірге, олардың ұқсастықтарын атап шығуы қажет Дескриптор: Жануарларды сипаттайды. Өсімдіктерді сипаттайды Ұқсастықтарын атайды. Зерттейік.
Жұмыс дәптері «Адасқан жануарлар» Оқушылар жануарларға өзі мекендейтін орнын тауып алуына көмектесуі қажет.
Үй және жабайы жануарлар. Жауабы:Үй жануарлары: 2, 4, 5, 9. Жабайы жануарлар: 1, 3, 6, 7, 8. Дескриптор:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рахметова Қымызай Шынгысовна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жануарлардың қандай түрлі бар? 1-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жануарлардың қандай түрлі бар? 1-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Жануарлардың қандай түрлері бар? 1-сынып. Сабақтың мақсаты оқушылардың танымдық белсенділігін арттыру мақсатында сабақта қолданылатын әдіс -тәсілдерді меңгерту.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар | ||||||


Суреттегі жануарларды ата.
(Ж)Жұптық жұмыс (бірге ойлаймыз)














