|
Пән: Жаратылыстану Күні:19.10.2018ж. Сынып: 3 «Б» Ориа мерзімді жоспар: Жануарлар |
Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп КММ Мұғалімнің аты – жөні: Джамболатова Р.А Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: |
||||
|
Тақырыбы: |
Жануарлардың тіршілік ортасының өзгеруі. Жануарлар саны неге азаяды?БЖБ №2 |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.2.2.5 - тіршілік ортасындағы жағдайдың өзгеруіне байланысты жануарлар санының өзгеруін түсіндіру; 3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу 3.2.2.6 - адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық балалар: • үй және жабайы жануарларды; Бәсекелестік не үшін орнайтынын түсінеді. Көбісі: Жануарлардың тіршілік ортасын біледі. Кейбірі: Алған білімді өмірде пайдалана алады. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Жануарлардың азаюына әсер ететін әрекеттерді түсінеді; Жануарлар санының азайып кетпеуі үшін не істеу керектігін біледі. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
жануарлар әлеміне жанашырлықпен, қамқорлықпен қарау |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиеттік оқу, дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Жануарлардың азаю себептерін түсіндіреді, болжам жасайды; Жануарларды қорғау шаралары туралы жазба жұмысын орындайды. Пәндік терминология мен тірек сөздер: өрт, құрғату, саны |
||||
|
Алдыңғы білім |
Жануарлар әлемі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 0-3 |
Ұйымдастыру. Сыныпты қалыпқа келтіру. «Аралас. Жұптас. Пікірлес» Сұрақтар бойынша жұппен пікір алмасу.
|
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау. |
|||
|
Сабақтың ортасы 3-8 8-12 12-22 22-30 30-32 32-35 35-38 |
Қызығушылықты ояту.
Азайып немесе мүлдем жойылуға таяп қалған жануарлар туралы бейнематериал көрсету.
Адамның қандай әрекеті жануар санының азайып кетуіне әкеп соқтыруы мүмкін? дегенсұраққа постер құрастыру. Топтық жұмысты қорғау.Туындаған сұрақтар болса жауап беру.
Оқушыларды 3 топқа бөлу. 1-топ. Өрт бейнеленген сурет туралы ой бөлісу. Суреттерді салыстыру.
2-топ. Құрғату мен кесу Батпақты құрғату, орманды кесу тақырыбындағы суреттерді сипаттау.
3-топ. Аңшылық
Қорытынды сұрақ:
Мәтінмен танысу. Мәтін бойынша туындаған сұрақтармен жұмыс жасау.
Амазонканың тропикалық ормандары туралы бейнематериал немесе сурет көрсету. Адамдар әрекетінен ормандағы сирек кездесетін жануар мен өсімдік түрлері жойылып бара жатқаны туралы мәліметпен таныстыру.
Жеке жазба жұмысы. «Жануарларды қорғау шаралары» тақырыбында шағын жазба жұмысын жазу. Өз еріктерімен «Автор орындығына» отырып, жазба жұмыстарын оқу. Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 29-жұмыс парағы (31-б.) |
Ноутбук Топқа бөлуге арналған жалаушалар оқулық оқулық Жұмыс дәптер |
|||
|
Сабақтың соңы 38-40 |
Рефлексия.
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Қорек немесе тіршілік мекені үшін бәсекеге түсетін жануарлар суретін салу
|
Топтық зерттеу жұмысын бағалау |
Топта жұмыс жасау ережелерін сақтау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлардың тіршілік ортасының өзгеруі. Жануарлар саны неге азаяды?
Жануарлардың тіршілік ортасының өзгеруі. Жануарлар саны неге азаяды?
|
Пән: Жаратылыстану Күні:19.10.2018ж. Сынып: 3 «Б» Ориа мерзімді жоспар: Жануарлар |
Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп КММ Мұғалімнің аты – жөні: Джамболатова Р.А Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: |
||||
|
Тақырыбы: |
Жануарлардың тіршілік ортасының өзгеруі. Жануарлар саны неге азаяды?БЖБ №2 |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.2.2.5 - тіршілік ортасындағы жағдайдың өзгеруіне байланысты жануарлар санының өзгеруін түсіндіру; 3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу 3.2.2.6 - адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық балалар: • үй және жабайы жануарларды; Бәсекелестік не үшін орнайтынын түсінеді. Көбісі: Жануарлардың тіршілік ортасын біледі. Кейбірі: Алған білімді өмірде пайдалана алады. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Жануарлардың азаюына әсер ететін әрекеттерді түсінеді; Жануарлар санының азайып кетпеуі үшін не істеу керектігін біледі. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
жануарлар әлеміне жанашырлықпен, қамқорлықпен қарау |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиеттік оқу, дүниетану |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Жануарлардың азаю себептерін түсіндіреді, болжам жасайды; Жануарларды қорғау шаралары туралы жазба жұмысын орындайды. Пәндік терминология мен тірек сөздер: өрт, құрғату, саны |
||||
|
Алдыңғы білім |
Жануарлар әлемі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 0-3 |
Ұйымдастыру. Сыныпты қалыпқа келтіру. «Аралас. Жұптас. Пікірлес» Сұрақтар бойынша жұппен пікір алмасу.
|
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау. |
|||
|
Сабақтың ортасы 3-8 8-12 12-22 22-30 30-32 32-35 35-38 |
Қызығушылықты ояту.
Азайып немесе мүлдем жойылуға таяп қалған жануарлар туралы бейнематериал көрсету.
Адамның қандай әрекеті жануар санының азайып кетуіне әкеп соқтыруы мүмкін? дегенсұраққа постер құрастыру. Топтық жұмысты қорғау.Туындаған сұрақтар болса жауап беру.
Оқушыларды 3 топқа бөлу. 1-топ. Өрт бейнеленген сурет туралы ой бөлісу. Суреттерді салыстыру.
2-топ. Құрғату мен кесу Батпақты құрғату, орманды кесу тақырыбындағы суреттерді сипаттау.
3-топ. Аңшылық
Қорытынды сұрақ:
Мәтінмен танысу. Мәтін бойынша туындаған сұрақтармен жұмыс жасау.
Амазонканың тропикалық ормандары туралы бейнематериал немесе сурет көрсету. Адамдар әрекетінен ормандағы сирек кездесетін жануар мен өсімдік түрлері жойылып бара жатқаны туралы мәліметпен таныстыру.
Жеке жазба жұмысы. «Жануарларды қорғау шаралары» тақырыбында шағын жазба жұмысын жазу. Өз еріктерімен «Автор орындығына» отырып, жазба жұмыстарын оқу. Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 29-жұмыс парағы (31-б.) |
Ноутбук Топқа бөлуге арналған жалаушалар оқулық оқулық Жұмыс дәптер |
|||
|
Сабақтың соңы 38-40 |
Рефлексия.
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Қорек немесе тіршілік мекені үшін бәсекеге түсетін жануарлар суретін салу
|
Топтық зерттеу жұмысын бағалау |
Топта жұмыс жасау ережелерін сақтау |
|||
шағым қалдыра аласыз













