Материалдар / Жануарлардың тіршілік үшін күресі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жануарлардың тіршілік үшін күресі

Материал туралы қысқаша түсінік
жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қазан 2020
473
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы: 100-ге дейін санау

Менің cыныптас достарым


Мектеп:

Мұғалім:

Күні:

Сынып: 2 Оқушылар саны:

Қатысқаны:

Оқу мақсаты

2.1.1.4. – санаудың ірі бірлігі - жүздікті құрастыру;

1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру

Сабақтың

мақсаты

Барлық оқушылар:

алдын ала олардың модельдерін құрып, екі таңбалы сандар мен

шамаларды оқиды, жазады жəне салыстырады.

Бірқатар оқушылар:

екі таңбалы сандар мен шамаларды оқиды, жазады жəне

салыстырады.

Кейбір оқушылар:

алдын ала оларды бірдей санау жəне өлшем бірліктеріне

өрнектемей, екі таңбалы сандар мен шамаларды салыстырады.

Тірек білім,

білік, дағдылар

екі таңбалы сандар, разрядтық қосылғыштар

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған іс-əрекет

Ресурстар

3 минут

Ынталандыру

Мұғалім оқушылардан өзінің сыныптас достары

туралы не ойлайтынын, олардың мектепке

қандай көңіл күймен келетіні туралы айтуды

сұрайды.

Оқуыңа кім көмектесе алады?

(Мұғалім, достарым).



4 минут

Белсендіру

Математикалық диктант:

1.Ерлан бір аптада 30 есеп шығарды, ал Асқат 16

есепті кем шығарды. Асқат неше есеп шығарды?

2.Тұрғын үйдің 100 терезесі бар, бірінші қабатта

40 терезе, қалғандары екінші қабатта. Екінші

қабатта неше терезе бар?

3.Қараша айында Олжаста 80 түрлі түсті

қарындаш болды, ал желтоқсан айында оның 37

қарындашы қалды? Олжас неше қарындашын

жоғалтты?

4.«Пломбир» балмұздағының бағасы 100 тиын, ал

«Эскимо» 68 тиын тұрады. Эскимо»

«Пломбирден» неше тиынға арзан?

Математикалық диктантты жұппен үлгі

бойынша тексеріледі.

Тексеруге арналған үлгі

1

2

3

4

14

60

43

32


6 минут

Мақсат қою (проблемалық жағдай)

Оқулықтағы 1-ші тапсырма 3 топпен

орындалады. Əрбір топтағы оқушылар кестеден

3 санды таңдап, оларды фишкалармен жабады.

Содан кейін бұл сандардың модельдерін

құрайды. Әр топ осы сандардан құрылған

модельдерді көрсетеді, басқа топ оқушылары

орындалған жұмыстың дұрыстығын тексереді,

негіздейді, туындаған сұрақтарға жауап береді.

Құрылған модельдерді пайдалана отырып екі

санның қосындысын табуды ұсынамын,

тапсырманы күрделендіремін.

Оқулық


Үлестірмелі қағаз

7 минут

Жаңаны ашу


Компьютер













Сандар

модельдері

жəне санау

құралдары


Туындаған қиындықтан шығу үшін оқушыларға

2-тапсырманы жұппен орындауды ұсынамын.

Оқушылар үлгілердің бірін пайдаланып, екі

таңбалы сандарды қосуды жəне азайтуды

орындайды. Сонымен қатар өрнектерді

тексереді. Оқушылар азайтуды (қосу арқылы),

қосуды (азайту арқылы) қалай тексеруге

болатынын түсіндіреді.

Түсіндіре отырып бастапқы бекіту

Сандардың модельдерімен практикалық

жұмысты ұсынамын. Тақтада (жинақ

полотносында, партада) модельдер қойылады,

балалар сандарды атайды, есептеуді

модельдейді жəне есептеу тəсілдерін

түсіндіреді.

















2 минут

Сергіту сәті

Үнтаспамен би қимылын орындау


6 минут











7 минут

Жаңаны қолдану

Оқушылар дəптердегі 1-тапсырманы орындайды.

Тапсырма орындалғаннан кейін оқушыларды

табыс критерийімен таныстырамын. Оқушы сəтті

орындаған тапсырманы бағалайтын өлшемнің

тұсына құс қанаты белгісін (٧) қояды.

Бағалау критерийі:

  • екі таңбалы санды жаза аламын;

  • * екі таңбалы санды оқи аламын;

  • * екі таңбалы санның моделін құра аламын;

  • екі таңбалы сандарды қалай салыстыру керектігін түсіндіре аламын.

Өткенді қолдану

Оқушыларға оқулықтағы 3(а) тапсырманы 4

топта орындауды, осыдан кейін сурет пен

сызбаны қарау жəне есептер құрастыруды

ұсынамын. Неше амалмен шығарылатынын

анықтау үшін сұрақ беремін. Есепті қағаз бетіне

түсіріп қорғайды.

Дəптер

4 минут

Рефлексия.

Рейтингтехнологиясы:

Жұмысты аяқтағаннан кейін оқушы өзіне баға

қояды. Одан кейін оны мұғалім бағалайды.

Бөлшек жазылады. Мысалы, 4/5, ондағы 4 –

оқушының бағасы, 5 – мұғалімнің бағасы. Тəсіл

бағалау өлшемдерін келісу мақсатында

қолданылады.























Тақырыбы:

Жануарлардың тіршілік үшін күресі

Мектеп:

Мұғалім:

Күні:

СЫНЫП: 2 Оқушылар саны:

Қатысқаны:

Оқу мақсаты

2.1.2.3 - бақылау нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей білу;

2.2.2.2 - жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау;

Сабақ нәтижесі:


Барлығы орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Көбісі орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Кейбіреуі орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі, дүниетану

Сабақтың жоспары

Уақыт

Сабақ барысы

Бағалау

Басталуы

5 минут

Сәлемдесу.

Топқа бөлу : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отырады.

1-топ: «Бақыт» , 2-топ: «Үміт» , 3-топ: «Жарқын өмір»

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!

Ұйымшыл боламыз десек 2 рет

Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!


Жаңа білім

10 минут





Білу және түсіну

Үш берілген мәтінді оқып, өзара талдайды. Жариялау» әдісі

Әр топ берілген сұрақ бойынша өз ұстанымын жариялау керек. Бұл үшін топ мүшесі берілген уақыт ішінде (5 мин) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.

І топ: Жануарлар неге реңін өзгертеді?

ІІ топ: Жануарлар жауларынан қалай қорғанады?

ІІІтоп: Жануарлар қысқа неге дайындалады?


Бағдаршам

Сергіту сәті

2 минут

«Жануарлар әлемі» жануарлар қозғалысын қайталау

Сергіту

Ортасы

4 минут



Қолдану

Оқул

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!