| 
 Күні:  | 
 26.10.2017 ж  | 
||
| 
 Ашық тәрбие сағаты  | 
 Мұғалімі: Ахатаева Г.О.  | 
 Сынып: 4  | 
|
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 Жаныңда жүр жақсы адам  | 
||
| 
 Сабақтың мақсаты:  | 
 Қонақты сыйлай білуге,балаларды жақсы мен жаманды ажырата және өмірде қолдана білуге үйрету.  | 
||
| 
 Бағалау критерийлері  | 
 Жақсы мен жаманды ажырата білуі  | 
||
| 
 Дескрипторлар  | 
 Төлеу ата мен Айған апамен сұхбат  | 
||
| 
 | 
 Өз ойын анық жеткізе білу  | 
||
| 
 | 
 Топтасып, тапсырмаларды тиянақты орындай  | 
||
| 
 Тілдік мақсат  | 
 Мақал мәтелдердің ауыз әдебиет арқылы тарағанын түсіндіру. Бір біріне диалог арқылы қарым-қатынасқа түсіру  | 
||
| 
 Құндылықтарды дамыту  | 
 Жақсылық пен жамандық туралы ойларын дамыта түсу  | 
||
| 
 Сабақ барысы  | 
|||
| 
 Кезеңдер  | 
 Жоспарланған іс-әрекет  | 
 Ресурстар  | 
|
| 
 Басы  | 
 Қызығушылықты ояту  | 
 1-3 ке дейін санап топқа бөлемін. Бүгінгі күн терезеден бізге күліп тұр қарап, Сондай жақсы көңіл-күймен басталады бұл сабақ.(алақандарын бір біріне тигізеді) -Бүгінгі біздің тәрбие сағатымызға қонақ келіп отыр. Ақын жазушы тұлғамыз Төлеу ата мен Айған апамыз келіп отыр. - Атамыз өз өмірбаянынан кішкене баяндап берсе?  | 
 Суреттер Слайд көрсетіліп ақын атамыз таныстырылады.  | 
| 
 | 
 Білу  | 
 Мейірім, тәрбие, білім болып топқа бөлінеміз 
Жұмбақтар шешіп, 
  | 
 Қосымша тапсырмалары  | 
| 
 Түсіну  | 
 
1.Айналада ақ отау,  | 
 | 
|
| 
 Ортасы  | 
 Сергіту сәті  | 
 Төлеу атаның «Айғанайым » әнін тыңдату  | 
 Оқу құралдары  | 
| 
 | 
 Талдау  | 
 Менің көзқарасым Сұрақ-*жауап арқылы диалдогқа түсіру 
  | 
 | 
| 
 | 
 Жинақтау  | 
 Ғылым таппай мақтанба, Орын таппай баптанба Құмарланып шаттанба, Ойнап босқа күлуге Бес нәрсеге асық бол, Бес нәрседен қашық бол Адам болам десеңіз , Тілеуің өмірің алдында Оған қайғы жесеңіз Өсек,өтірік,мақтаншақ, Еріншек, бекер мал шашпақ Бес дұшпанды білсеңіз Талап ,еңбек ,терең ой, қанағат, рақым ойлап қой Бес асыл іс көнсеңіз. 
 Екі дос Орман ішінде екі дос келе жатқанда олардың қарсы алдынан аю шығады.Сонда біреуі жолдасын тастап қашып ағашқа өрмелеп шығып,тығылып қалады.Ал екіншісі жолда қалады.Ол не істерін білмей,жерге жата қалады. Жатқан адамды аю иіскелеп,өлі екен деп кетіп қалады. Аю кете салысымен,досы ағаштан түсіп жолдасына келіп: -Аю құлағыңа на деп сыбырлады?-деп сұрайды. -«Қауіп-қатер төнгенде,қиналған уақытта досын тастап кеткен адам жақсы адам емес,ондай адаммен дос болма» -дейді. 1.Екі достың алдынан не шыға келді? 2.Досы неге қаша жөнелді? 3.Бұл досты қандай дос деп ойлайсыңдар?  | 
 | 
| 
 Соңы  | 
 Рефлексия  | 
 «Не жақсы, не жаман?» ойыны Шарты: Айтылған пікір жақсы болса, қол соғыңдар, айтылған пікір жаман болса, қолымызды жоғары көтереміз. Пікірлер: Үлкендердің алдынан кесіп өтпеймін, Мен ұрлық жасағанды ұнатамын Ініме оқу үйретемін, Кішкентай баланы ұрмаймын Итті аяғыммен тебемін, Ойыншығымды ешкімге бермеймін Сабақтан кешікпеймін,Досыма көмектеспеймін Нанды шашпаймын, аяғыммен баспаймын Бас киімді доп қыламын, Әкемнің айтқанын тыңдаймын. Дәптерлерімді, кітабымды таза ұстаймын, Анама ренжітіп сөздер айтамын Үлкендерге сәлем беремін,Ешкімнің айтқанын тыңдамаймын Күлді баспаймын,Жақындарыма көп жақсылық жасаймын  | 
 | 
 


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жанымда жүр жақсы адам
Жанымда жүр жақсы адам
| 
 Күні:  | 
 26.10.2017 ж  | 
||
| 
 Ашық тәрбие сағаты  | 
 Мұғалімі: Ахатаева Г.О.  | 
 Сынып: 4  | 
|
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 Жаныңда жүр жақсы адам  | 
||
| 
 Сабақтың мақсаты:  | 
 Қонақты сыйлай білуге,балаларды жақсы мен жаманды ажырата және өмірде қолдана білуге үйрету.  | 
||
| 
 Бағалау критерийлері  | 
 Жақсы мен жаманды ажырата білуі  | 
||
| 
 Дескрипторлар  | 
 Төлеу ата мен Айған апамен сұхбат  | 
||
| 
 | 
 Өз ойын анық жеткізе білу  | 
||
| 
 | 
 Топтасып, тапсырмаларды тиянақты орындай  | 
||
| 
 Тілдік мақсат  | 
 Мақал мәтелдердің ауыз әдебиет арқылы тарағанын түсіндіру. Бір біріне диалог арқылы қарым-қатынасқа түсіру  | 
||
| 
 Құндылықтарды дамыту  | 
 Жақсылық пен жамандық туралы ойларын дамыта түсу  | 
||
| 
 Сабақ барысы  | 
|||
| 
 Кезеңдер  | 
 Жоспарланған іс-әрекет  | 
 Ресурстар  | 
|
| 
 Басы  | 
 Қызығушылықты ояту  | 
 1-3 ке дейін санап топқа бөлемін. Бүгінгі күн терезеден бізге күліп тұр қарап, Сондай жақсы көңіл-күймен басталады бұл сабақ.(алақандарын бір біріне тигізеді) -Бүгінгі біздің тәрбие сағатымызға қонақ келіп отыр. Ақын жазушы тұлғамыз Төлеу ата мен Айған апамыз келіп отыр. - Атамыз өз өмірбаянынан кішкене баяндап берсе?  | 
 Суреттер Слайд көрсетіліп ақын атамыз таныстырылады.  | 
| 
 | 
 Білу  | 
 Мейірім, тәрбие, білім болып топқа бөлінеміз 
Жұмбақтар шешіп, 
  | 
 Қосымша тапсырмалары  | 
| 
 Түсіну  | 
 
1.Айналада ақ отау,  | 
 | 
|
| 
 Ортасы  | 
 Сергіту сәті  | 
 Төлеу атаның «Айғанайым » әнін тыңдату  | 
 Оқу құралдары  | 
| 
 | 
 Талдау  | 
 Менің көзқарасым Сұрақ-*жауап арқылы диалдогқа түсіру 
  | 
 | 
| 
 | 
 Жинақтау  | 
 Ғылым таппай мақтанба, Орын таппай баптанба Құмарланып шаттанба, Ойнап босқа күлуге Бес нәрсеге асық бол, Бес нәрседен қашық бол Адам болам десеңіз , Тілеуің өмірің алдында Оған қайғы жесеңіз Өсек,өтірік,мақтаншақ, Еріншек, бекер мал шашпақ Бес дұшпанды білсеңіз Талап ,еңбек ,терең ой, қанағат, рақым ойлап қой Бес асыл іс көнсеңіз. 
 Екі дос Орман ішінде екі дос келе жатқанда олардың қарсы алдынан аю шығады.Сонда біреуі жолдасын тастап қашып ағашқа өрмелеп шығып,тығылып қалады.Ал екіншісі жолда қалады.Ол не істерін білмей,жерге жата қалады. Жатқан адамды аю иіскелеп,өлі екен деп кетіп қалады. Аю кете салысымен,досы ағаштан түсіп жолдасына келіп: -Аю құлағыңа на деп сыбырлады?-деп сұрайды. -«Қауіп-қатер төнгенде,қиналған уақытта досын тастап кеткен адам жақсы адам емес,ондай адаммен дос болма» -дейді. 1.Екі достың алдынан не шыға келді? 2.Досы неге қаша жөнелді? 3.Бұл досты қандай дос деп ойлайсыңдар?  | 
 | 
| 
 Соңы  | 
 Рефлексия  | 
 «Не жақсы, не жаман?» ойыны Шарты: Айтылған пікір жақсы болса, қол соғыңдар, айтылған пікір жаман болса, қолымызды жоғары көтереміз. Пікірлер: Үлкендердің алдынан кесіп өтпеймін, Мен ұрлық жасағанды ұнатамын Ініме оқу үйретемін, Кішкентай баланы ұрмаймын Итті аяғыммен тебемін, Ойыншығымды ешкімге бермеймін Сабақтан кешікпеймін,Досыма көмектеспеймін Нанды шашпаймын, аяғыммен баспаймын Бас киімді доп қыламын, Әкемнің айтқанын тыңдаймын. Дәптерлерімді, кітабымды таза ұстаймын, Анама ренжітіп сөздер айтамын Үлкендерге сәлем беремін,Ешкімнің айтқанын тыңдамаймын Күлді баспаймын,Жақындарыма көп жақсылық жасаймын  | 
 | 
 


шағым қалдыра аласыз

















