Материалдар / Жапония мемлекеті
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жапония мемлекеті

Материал туралы қысқаша түсінік
Таңғажайыпқа толы Жапония елі туралы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Ақпан 2018
483
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

06.12.2017 жыл 11ә сынып



Сабақтың тақырыбы: Жапония мемлекеті

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға аралдық мемлекет туралы мәліметтер бере отырып, қалаларын, халқын, тұрмыс-тіршілігі және шаруашылығымен жан-жақты таныстыру

Сабақтан күтілетін нәтиже: Оқушылар Жапония мемлекетінің географиялық орнын біледі,

аралдарымен танысады, халықтарымен шаруашылығын түсінеді

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтық жұмыс, жеке жұмыс, «Көзбен кірпік қаққанша» әдісі,

«Кім жылдам», «Семантикалық карта», «Ойландырған он сұрақ»,

«Тапқыр болсаң тауып көр», есептер шығару арқылы, логикалық тапсырма

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

ОБ және ОүБ

Табиғи ресурстар

2мин






Кіріспе

Ұйымдастыру

Сәлемдесемін

Кезекшіден жоқ оқушылардың себептерін сұраймын

Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастырып аламын

Тәуелсіздігіміздің 26 жылдығына арнап «Атамекен» әнінің бір шумағын орындап шығады


Сәлемдеседі

Сабаққа дайындығын мәлімдейді


Оқушылар хормен бір шумақ ән орындайды


Слайд





Атамекен әні

2 мин

Топқа бөлу

Қолмен және баспен амандасу арқылы жұппен топқа бөлемін

І-топ: «Материктер» тобы

ІІ-топ: «Мұхиттар» тобы

Бағалау крилерилерімен таныстырамын, топ басшылары оқушылардың бағаларын бағалау парақшаларына қойып отырады

Топқа бөлініп, ұрандарын дайындайды

Мадақтама бағалау

Жарайсыңдар

рахмет

А-4 форматты қағаздарымен стикерлер маркер

Түрлі-түсті карандаштар

7 мин

Үй тапсырмасын сұрау

Үй тапсырмасын ІІ кезең бойынша пысықтап өтемін І кезең «Ойландырған он сұрақ» әдісі арқылы «Көзбен кірпік қаққанша» сұрақтарға жауап беріп, картадан көрсетеді.

1. Жер көлемі жөнінен он елді ата?

2. БҰҰ-ның штаб пәтері қай қалада орналасқан?

3. Еліміздің Каспий теңізі арқылы шектесетін елдері

4. ДЖ-гі аралдық елдерді көрсет?


5. Еуропаның микромемлекеттерін атап бер?

6. “Үлкен жетілік” елдерін астаналарымен ата?

7. АҚШ-тың шектесетін елдерін көрсет?

8. Канададағы Ванкувер қаласы қайда орналасқан?

9. Ұлыбритания елін Еуропадан бөліп тұрған бұғаз?

10. Пириней түбегіндегі елді көрсет?


ІІ кезең Семантикалық карта тапсырмасын беремін


Оқушылар кезектесіп берілген тапсырмаларды орындауға ұмтылады белсінділіктерін көрсетеді









Екі топ жауаптарын ауысады слайдтан дұрыс жауабын көру

Бас бармақ әдісі арқылы бағалайды топ басшы бағалау парақшаларына түсіріп

отырады




Жапалақ арқылы топтық бағалау

Слайд

Атлас,

ДЖ-нің саяси картасы

Карандаш

Маркерлер










А-4 форматты қағаздар

15 мин

Негізгі бөлім

Мағынаны тану


Жаңа сабақ

Слайдтан бүгінгі жаңа тақырыпты ашу үшін оқушыларға Жапония елі туралы мәлеметтер көрсетіледі соларға қарап оқушылар өздері тақырыпты табады Сабақтың ұраны: Бір ауыз сөз болсада дауыстап айт, ең бастысы үнсіз қалма!


2 топқа постер жасау тапсырмасы беріледі:

І-топ: «Материктер» тобы Жапония елінің физикалық географиялық жағдайына сипаттама береді

ІІ-топ: «Мұхиттар» тобы Жапонияның экономикалық жағдайына сипаттама береді

Әр топқа постер жасауды тапсырамын

Жапонияның экономикалық географиялық жағдайына екі топта баға береді

І-ші «Материктер» тобы «Қолайлы жағдайларын» айтады

ІІ-ші «Мұхиттар» тобы «Қолайсыз жағына» тоқталады


Мәтінмен жұмыс жасайды, «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы бір-бірімен ақылдасып, постер жасап

әр топ өз жұмыстарын қорғайды


Бағдаршам түстері арқылы бір бірін бағалайды бағалау парақшаларына топ басшылары түсіріп отырады

Слайд

Атлас

А-5 форматты қағаз

Стикер

маркерлер

5 мин

Сергіту сәті

Оқушыларға елдердің астаналарын жасырамын:

  1. Куба

  2. Аргентина

  3. Оңтүстік Корея

  4. Жапония

  5. Манғолия т.б

Қосымша математикалық есептер шығарамыз

  • 1) 50 х 50 + 6348 = 8 848

  • 2) 2,0 + 0,7 = 2,7

  • 3) 149 + 361 = 510

  • 4) 995,5 х 2 = 1991

  • 5) 1991 – 1975 = 16








Логикалық тапсырмалар:

1.Бұл өсімдіктің отаны – Оңтүстік Америка. Еуропалықтарға бұл өсімдік тек дәрілік өсімдік ретінде танымал болды. Қазіргі кезде бұл өсімдікті жоғары танымдылық құндылығы үшін күнделікті өмірде қолданамыз. Оның жемісі тамырында орналасқан?

2.Бұл зат өсімдіктен жасалған. Алғаш бұл өсімдікті керуеншілер денелерін сергіту үшін пайдаланған. Қазір бұл өсімдік бүкіл дүниежүзінің халықтары үшін сүйып ішетін сусынға айналды?


Оқушылар белсене картадан тауып жауап береді

Мадақтама бағалау

Жарайсыңдар

рахмет

Атлас



5 мин


Қорытынды


«Кім жүйрік» әдісі арқылы сабақты қорыту

1. Неліктен Жапония елін күншығыс елі деп атаймыз?

2. Жапонияның ұлттық киімін қалай атаймыз?

3. Жапондарда достарымен кездескенде қандай дағды жоқ?

4. Сакура қандай ағаш?

5. Токио қандай аралда орналасқан?

6. Жапонияның ең биік нүктесі?

7. “Айкидо”, “Тайквандо”, “Каратэ” деген қандай ұғым?

8. Жағалауындағы теңіздерін ата? 


Топ басшысына берілген бағалау парақшаларын жинап аламын



Әр топтан сұрақтарға жауап беруге ұмтылады




Жарайсыңдар

Рахмет






Жиынтық ортақ бағаларын қоямын


Слайд

3 мин

Білім министрлігінен келген хат

Білім министрлігінен келген хатты ашып оқиды сипаттама береді

І топқа «Болашаққа бағдар рухани жаңғыру» елбасымыздың осы жолдауында не айтылды

ІІ-топқа «1-желтоқсан» қандай айтулы күн?


Топ басшылары шығып өз ой-пікірімен бөліседі


Конверт

буклет

1 мин

Кері байланыс рефлексия

«Екі-жұлдыз-бір тілек» кезеңінде оқушыларға түрлі-түсті стикерлер таратып беремін

Тақтағы «Аралдарға саяхат» атты плакат ілінеді «Шабыттану» аралы, «Көңіл-күй», «Армандар» аралы т.б.

Тақтағы шығап стикерге сабақтан алған көңіл күйлерін өздері қалаған аралдарға іліп қояды

Жарайсыңдар, рахмет

А-5 форматты плакат, стикерлер

1 мин

Үйге тапсырма беру

Жапония елінің туристік агенттігінің қызметкері ретінде эссе жазып келу


Жан-жақты ізденіп келеді













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!