|
Пән мұғалімі: |
Камбалова А.Н. |
|
Пәні : |
Әдебиеттік оқу 4 сынып |
|
Бөлім |
«Жақсы»-деген немене ? «жаман »-деген немене? |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б.Соқпақбаев Шал мен бала |
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру 4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу 4.2.8.1.эпизодтар мен оқиғалардың негізінде жатқан маңызды тұстарын талдау және салыстыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжап себебін айқындайды ,шығарманы сын тұрғысынан бағалап оқып,эпизодтар мен оқиғаларды талдай отырып салыстырады. |
|
Ойлау дағдыларынының деңгейі |
білу,түсіну ,қолдану |
|
Бағалау критерийі |
шығармадағы сюжеттің дамуын болжап,себебін анықтайды,сын тұрғысынан бағалап оқиды және эпизодтар мен оқиғаларды талдап салыстырады. |
Сабақтың барысы
|
Са бақ тың ке зең дері уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ре сур тар |
|
Са бақ тың басы |
Психалогиялық ахуалды қалыптастыру Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп,зейіндерін сабаққа аудару. «Сауал ширату жаттығуы» «алдыңғы білімде еске түсіру.»
ЕБҚ оқушысы тапсырма ширатуға алдыңғы білімдегі мәтіннен ұнаған кейіпкеріңді сипатта.
|
«Пазл»әдісі арқылы топқа бөлінеді Оқушылар алдыңғы білімді еске түсіреді. ЕБҚ оқушысы тапсырма ширатуға алдыңғы білімдегі мәтіннен ұнаған кейіпкерін сипаттайды. |
ҚБ : «Активатор» әдісі ҚБ «Мадақтама» |
https://yandex.kz/images/search?pos= «Акти ватор 3-2-1» әдісі
|
|
|
Жаңа тақырып
Оқылым.Тыңдалым Ұжымдық жұмыс.«Болжау» әдісі:
мәтінді алдын ала
бөлімдерге бөліп беру арқылы оқып, алдыңғы бөлімді сұрақтар арқылы
болжайды. 2 – Сыныптас бала. 3– Алғашқы кездесуді еске алу. |
Берілген сурет мазмұны бойынша өз ойын дәлелдеп,болжам жасайды. Оқушылар Автормен танысады. «Болжау»әдісі арқылы сұрақтарға қажетті ақпаратты тауып жауап береді,келесі бөлімді болжайды. |
ҚБ: «Екі жұлдыз,бір тілек!» |
https://multiurok.ru/files/k-iylysatyn-tuzulier-pierpiendikuliar-kiesindilier.html |
|
Са бақ тың ортасы |
Сабақтың «Шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру» мақсаты бойынша : Мәтін мазмұнымен танысу: 1-бөлімді оқу. - Бала неліктен шалға көмек берді? - Қалай ойлайсың, әңгіме әрі қарай қалай өрбуі мүмкін? 2-бөлімді оқу. - Оқиғаға тағы кім қосылды? - Қалай ойлайсың, әрі қарай оқиға немен жалғасуы мүмкін? 3- бөлімді оқу. -Ақсақал қандай ой түйіндеді? -Әңгіме немен аяқталуы мүмкін? ЕБҚ оқушы тапсырмасы: «Суретті сөйлет» әдісі. Берілген сурет мәтіннің қай бөлігіне сәйкес келетінін анықтап, жетекші сұрақтар арқылы болжай отырып әңгімелеу. -Шалдың немересінің аты кім? -Ол қандай бала деп ойлайсың?
Топпен жұмыс:«Ойлан,топтас, талқыла»әдісі Сабақ мақсатындағы «Шығарманы сын тұрғысынан бағалап оқыту» бойынша: Мәтін мазмұнына қойылатын сұрақтар: I топ 1.Бала шиені ұрлаушылар жөнінде естігенде, неліктен міңгір ете қалды? Неліктен? Қалай ойлайсың? II топ 2.«Бейтаныс баланың көргенділік қылығы шалды сүйсіндірді» - осы сөздердің астарында қандай ой бар ?
III топ 3.Ата балаларға ақыл айту арқылы нені меңзейді? ЕБҚ оқушыға : Сыныптастарыңның жауабын тыңдай отырып қандай ой түйдің? Жұппен жұмыс. «Бір мәтінен үш сұрақ, тест»әдісі арқылы функционалдық сауаттылықты дамытуға алынған тапсырма. Сабақ мақсатындағы: эпизодтармен оқиғалардың маңызды тұстарын тауып,салыстыруға арналған . 1.Мәтіннен Мәуленнің іс - әрекетін анықта. А)трамвайдан түсіп кетуі. Ә)Қарияның қолтығынан демеп, көмектесуі. Б)Сашаның келуі . В)трамвайдың қоңырауына елеңдеуі. 2.Бейтаныс баланың көрегендігі шалды қандай қылығымен сүйсіндірді? А)арт жағынан қарап тұруы. Ә)трамвайдың басқышынан өтіп кетуі. Б) бала шалды қолтығынан демеп ,сөмкесін алып ,шалшық судан өткізуі. В)Сашамен сыныптас болғаны. 3.Шалдың қай сөзі Мәуленнің өз іс-әрекеті үшін ұялуына себепші болды? _______________________ _______________________ ЕБҚ оқушыға 1.Бөтен біреудің шарбағынан шие ұрлаған кім? А)Саша Ә)Мәулен Б)Самат В)Қанат 2.Шалдың балаға деген мейірімділігін қалай байқадың? _____________________ __________________________ Жазылым.Жеке жұмыс «Борт журналы»әдісі
1.-тапсырма ЕБҚ оқушысы
|
1-бөлімде шалға қалай көмек беру керектігін және әңгіменің әрі қарай қалай өрбейтінін айтады. 2-бөлімде оқушылары оқиғаға тағы кімнің келіп қосылғанын және оның әрі қарай немен жалғасатынын айтады. 3-бөлімде ақсақалдың қандай ой түйгенін, әңгіменің немен аяқалатынын айтады. «Суретті сөйлет»әдісі арқылы суреттен ертегінің қай бөлігіне сәйкес келетінін болжай отырып , немересінің атын анықтап оның қандай бала екенін айтады
«Ойлан,топас,
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Камбалова Айнагуль Насипкалиевна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
«Жақсы»-деген немене ? «жаман »-деген немене?Б.Соқпақбаев Шал мен балаМатериал туралы қысқаша түсінік
-бөлімде шалға қалай көмек беру керектігін және әңгіменің әрі қарай қалай өрбейтінін айтады.
2-бөлімде оқушылары оқиғаға тағы кімнің келіп қосылғанын және оның әрі қарай немен жалғасатынын айтады.
3-бөлімде ақсақалдың қандай ой түйгенін, әңгіменің немен аяқалатынын айтады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
|




















