|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
Кітапханашылар күніне арналған ҚМЖ |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Жақсы кітап - жан азығы» |
|
|
Құндылық |
Адамзат баласының қол жеткізген ұлы игіліктерінің бірі – білім қазынасы. Ал білім сипаты алуан түрлі. Ол ұрпақтан – ұрпаққа ауызша, жазбаша түрде немесе көркем әдебиет арқылы да жеткен. Кітап адам баласының сан ғасырлық ақыл – ойының жемісі, тарихы мен тағылымының алтын сандығы. «Кітап дегеніміз – алдыңғы ұрпақтың артқы ұрпаққа қалдырған рухани өсиеті. |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды кітапты сүюге, оны оқуға, таза ұстауға тәрбиелеу. Кітаптың шығу қалыптасу тарихы жайлы түсініктерін, білімге деген құштарлығын ояту. Кітаптың адам өміріндегі аса маңызды ролін түсіндіріп, оқушылардың кітапқа деген қызығушылықтарын арттыру. Ақын - жазушылар жайлы кеңірек мағлұмат білуге ықпал ету. Ақыл, ой - өрісін дамыту. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Жылы жүрек-жақсы тілек” тренингі Тапсырма:Оқушылар қандай кітапты оқыдыңдар? Ұйымдастыру кезеңі Тапсырма:Кітап не үшін керек? Оқушылар жүйелі сөзбен жауап береміз.Әр оқушы бір-бірден сипаттама береді.
Мұғалім:
«Кітап - ғылым, тілсіз мұғалім»деп тегін
айтпаған. Бүгінгі сабағымыз бәрімізді білімді, өнерлі болуға
тәрбиелеп талай ғажайып істердің құпиясын ашуға көмектесетін
ақылдың кеңі кітапқа
арналады. Мұғалім: Кітап білімімізді молайтады, кітаптан көп үлгі – өнеге мен тәрбие аламыз. Оқыған – тоқығаның көп болса, жеңбейтін жау алынбайтын қамал жоқ. Дана халқымыз: «Батыр бірді, білімді мыңды жығады»,- деп айтпаса керек. Кітап заманымыздың өмірі. Ол кәріге де, жасқа да қажет. Біз кітаппен күн сайын күн сайын кездесеміз. Кітап адамның дүниетанымын кеңейтіп, рухани дүниелерді оятып, ертегі, әңгімелермен сыр шертіскен - кітап ең жақын ақылшымыз.
Мұғалім:. Кітап туралы ой-толғаныстар жазу. 4.Тапсырма: Кітаптың пайдасы туралы эссе жазуға тапсырма береді.
Қорытынды бөлім Сұрақ-жауап: Мұғалім оқушыларға сабақтан алған әсерлері мен білімдерін сұрап, қорытындылайды.
Қорытынды Сабақ аяқталған соң, оқушылар стикерге өз ойларын жазып,пікір алмасады.
|
Оқушылар тренингте бір біріне жақсы тілек айтып,сұрақтарға жауап береді.
1 -
оқушы: Оқушылар мақал мәтел жазып жарысады. Жақсы кітап - жан азығы. Кітапты сүйіп
оқы, Кітап — алтын қазына. Кітап — білім
бұлағы, Кітап
оқығандікі, **Кітап оқымай ми толмайды, көз көрмей, көңіл тыңбайды. **Оқырмандарға айтарым: көңіліңе ұнаған кітапты күн сайын оқу керек, тіпті жылына бір рет қайталап оқу керек, сонда одан бұрын аңғармаған көптеген пікірлерді табасың. **Саф саф алтын тапқын келсе, кітапты көп оқы, ол мың кітаптың бірінде жатыр, іздене бер, кездесесің! **Кітаптан әнуар нәрсе таппадым, жылынасың я суынасың да, қуанасың да, мұңаясың да, сүйтіп өзіңді әлемнің бір бөлшегіндей сезінесің. **Кітапты оқысаң, өзіңнің қай жерде адасып жүргеніңді білесің. **Әр кітап оқыған сайын, бұрын беймәлім дүниенің есігін ашып кіргендей өзіңді сезінесің, кітаптың кереметтігі осында. **Кітап бір үғымды әсерлеп көрсетудің әртүрлі жолын көрсетеді. Источник: https://www.tarbie.kz/8587
|
Слайд.
Слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жақсы кітап - жан азығы» қмж
«Жақсы кітап - жан азығы» қмж
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
Кітапханашылар күніне арналған ҚМЖ |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Жақсы кітап - жан азығы» |
|
|
Құндылық |
Адамзат баласының қол жеткізген ұлы игіліктерінің бірі – білім қазынасы. Ал білім сипаты алуан түрлі. Ол ұрпақтан – ұрпаққа ауызша, жазбаша түрде немесе көркем әдебиет арқылы да жеткен. Кітап адам баласының сан ғасырлық ақыл – ойының жемісі, тарихы мен тағылымының алтын сандығы. «Кітап дегеніміз – алдыңғы ұрпақтың артқы ұрпаққа қалдырған рухани өсиеті. |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды кітапты сүюге, оны оқуға, таза ұстауға тәрбиелеу. Кітаптың шығу қалыптасу тарихы жайлы түсініктерін, білімге деген құштарлығын ояту. Кітаптың адам өміріндегі аса маңызды ролін түсіндіріп, оқушылардың кітапқа деген қызығушылықтарын арттыру. Ақын - жазушылар жайлы кеңірек мағлұмат білуге ықпал ету. Ақыл, ой - өрісін дамыту. |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Жылы жүрек-жақсы тілек” тренингі Тапсырма:Оқушылар қандай кітапты оқыдыңдар? Ұйымдастыру кезеңі Тапсырма:Кітап не үшін керек? Оқушылар жүйелі сөзбен жауап береміз.Әр оқушы бір-бірден сипаттама береді.
Мұғалім:
«Кітап - ғылым, тілсіз мұғалім»деп тегін
айтпаған. Бүгінгі сабағымыз бәрімізді білімді, өнерлі болуға
тәрбиелеп талай ғажайып істердің құпиясын ашуға көмектесетін
ақылдың кеңі кітапқа
арналады. Мұғалім: Кітап білімімізді молайтады, кітаптан көп үлгі – өнеге мен тәрбие аламыз. Оқыған – тоқығаның көп болса, жеңбейтін жау алынбайтын қамал жоқ. Дана халқымыз: «Батыр бірді, білімді мыңды жығады»,- деп айтпаса керек. Кітап заманымыздың өмірі. Ол кәріге де, жасқа да қажет. Біз кітаппен күн сайын күн сайын кездесеміз. Кітап адамның дүниетанымын кеңейтіп, рухани дүниелерді оятып, ертегі, әңгімелермен сыр шертіскен - кітап ең жақын ақылшымыз.
Мұғалім:. Кітап туралы ой-толғаныстар жазу. 4.Тапсырма: Кітаптың пайдасы туралы эссе жазуға тапсырма береді.
Қорытынды бөлім Сұрақ-жауап: Мұғалім оқушыларға сабақтан алған әсерлері мен білімдерін сұрап, қорытындылайды.
Қорытынды Сабақ аяқталған соң, оқушылар стикерге өз ойларын жазып,пікір алмасады.
|
Оқушылар тренингте бір біріне жақсы тілек айтып,сұрақтарға жауап береді.
1 -
оқушы: Оқушылар мақал мәтел жазып жарысады. Жақсы кітап - жан азығы. Кітапты сүйіп
оқы, Кітап — алтын қазына. Кітап — білім
бұлағы, Кітап
оқығандікі, **Кітап оқымай ми толмайды, көз көрмей, көңіл тыңбайды. **Оқырмандарға айтарым: көңіліңе ұнаған кітапты күн сайын оқу керек, тіпті жылына бір рет қайталап оқу керек, сонда одан бұрын аңғармаған көптеген пікірлерді табасың. **Саф саф алтын тапқын келсе, кітапты көп оқы, ол мың кітаптың бірінде жатыр, іздене бер, кездесесің! **Кітаптан әнуар нәрсе таппадым, жылынасың я суынасың да, қуанасың да, мұңаясың да, сүйтіп өзіңді әлемнің бір бөлшегіндей сезінесің. **Кітапты оқысаң, өзіңнің қай жерде адасып жүргеніңді білесің. **Әр кітап оқыған сайын, бұрын беймәлім дүниенің есігін ашып кіргендей өзіңді сезінесің, кітаптың кереметтігі осында. **Кітап бір үғымды әсерлеп көрсетудің әртүрлі жолын көрсетеді. Источник: https://www.tarbie.kz/8587
|
Слайд.
Слайд
|
шағым қалдыра аласыз




















