Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мерзiм: № 18 сабақ
Тақырып: Жақсылық жолымен жүреміз
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер:әдепті болу,ұқыптылық, өз өзіне сенімді болу.
Мұғалімі : Мамешова Эсмира Қасқырбайқызы
|
Сабақ мақсаты: Оқушыларға адам өміріндегі жақсылықтың маңыздылығын жеткізу арқылы, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: -Оқушыларды әдепті болуға үйрету. -Өз өзіне сенімділік қасиетін тәрбиелеу. -Оқушылар бойында ұқыптылық қасиетін дамыту. |
Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) |
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi.. Амандасу, 5Т кестесі,оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуын тексеру. |
Сабақ барысын талдау |
Қайырымдылық іс жаса, қайырлы болар әр ісің. Халық даналығы -Қайырымдылық іс жасау дегенді қалай түсінесіздер |
|
Кішкентай балапан. Сәулет пен Келбет аулада доп ойнап жүр. Ыстықтан тершігендеріне қарайтын емес. Келбет допты Сәулетке қарай лақтыра беріп, тоқтай қалды. Екі көзі қалықтай ұшып жұрген қарлығашты көрді. -Ананы қарашы,әне! Сәулетжоғары қарады.Қарлығаштар төмендей ұшып қайта көтерілді.Екі бала біраз қарап тұрды.Қарлығаштар шырылдап айнала ұшып жүр. -Ой, деді сүрініп кеткен Сәулет тізесін сипалап,-әне, ана балапанды қарашы! -Қане, қайсысы қай жерде? Әне ,байқа басып кетпе! Келбет келіп қарады. Кіп кішкентай тұмсыығын жерге тіреп, қызылшақа балапан жатыр. Көздерін ашып жұмып, дір-дір етеді. Сәулет балапанды алақанына салып көріп. Ұядан ұшып түскенғой, тірі сияқты-деді. -Бізден қорқып тұрған шығар? -онда ұясыына салайық,-деді де сатыны әкелді. Балалар балапанды ұясына салды. Ұяда тағы үш балапан бар екен. Бәрінің аяғын қылмен матап тастаған. Балалар сатыны алды.Қарлығаш ұяға қонды.Манағыдай емес, енді көңілді. Олар көкке көтеріліп, балалардың төбесінен «рахмет» аитқандай екі-үш рет айналып өтті. -Балалар қандай жағдайдың куәсі болды? -Балалардың бойынан қандай қасиеттерді көреміз? -Дұрыс әрекет қандай қасеиттерден бастау алады? |
|
Жағдаяттар. 1 топ. Сенің сыныптас құрбың спорттық жарыстан бас жүлде алып жеңіспен оралды Қуанышында шек жоқ. -Оның қуанышын қалай бөлісер едің? 2 топ. Сыныптасыың білімнің биік шыңы атты сайысқа қатысып жеңіліп қалды.Ол қатты ренжулі. -Оған қалай көмектесер едің? 3 топ. Сынып балалары ылғи тәртіпсіздік жасайды. Оларды дұрыс әрекетке бағыттау үшін қандай кеңес берер едіңіз? |
|
«Апам үшін»әні Сөзі:Қадыр Мырза Әли, Әні: Исмайл Исаев. Апам үшін күнде де, Отынға ағаш жарамын. Су құямын гүлге де, Дүкенге де барамын. Жоқтатпаймын әпкемді, Берем шайын қайнатып. Жылай қалса бөпемді, Жұбатамын ойнатып. Сыпырамын үй ішін, Жуам аяқ табақты. Апам бірақ мен үшін, Оқымайды сабақты. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсылық жолымен жүреміз
Жақсылық жолымен жүреміз
Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мерзiм: № 18 сабақ
Тақырып: Жақсылық жолымен жүреміз
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер:әдепті болу,ұқыптылық, өз өзіне сенімді болу.
Мұғалімі : Мамешова Эсмира Қасқырбайқызы
|
Сабақ мақсаты: Оқушыларға адам өміріндегі жақсылықтың маңыздылығын жеткізу арқылы, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: -Оқушыларды әдепті болуға үйрету. -Өз өзіне сенімділік қасиетін тәрбиелеу. -Оқушылар бойында ұқыптылық қасиетін дамыту. |
Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) |
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi.. Амандасу, 5Т кестесі,оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуын тексеру. |
Сабақ барысын талдау |
Қайырымдылық іс жаса, қайырлы болар әр ісің. Халық даналығы -Қайырымдылық іс жасау дегенді қалай түсінесіздер |
|
Кішкентай балапан. Сәулет пен Келбет аулада доп ойнап жүр. Ыстықтан тершігендеріне қарайтын емес. Келбет допты Сәулетке қарай лақтыра беріп, тоқтай қалды. Екі көзі қалықтай ұшып жұрген қарлығашты көрді. -Ананы қарашы,әне! Сәулетжоғары қарады.Қарлығаштар төмендей ұшып қайта көтерілді.Екі бала біраз қарап тұрды.Қарлығаштар шырылдап айнала ұшып жүр. -Ой, деді сүрініп кеткен Сәулет тізесін сипалап,-әне, ана балапанды қарашы! -Қане, қайсысы қай жерде? Әне ,байқа басып кетпе! Келбет келіп қарады. Кіп кішкентай тұмсыығын жерге тіреп, қызылшақа балапан жатыр. Көздерін ашып жұмып, дір-дір етеді. Сәулет балапанды алақанына салып көріп. Ұядан ұшып түскенғой, тірі сияқты-деді. -Бізден қорқып тұрған шығар? -онда ұясыына салайық,-деді де сатыны әкелді. Балалар балапанды ұясына салды. Ұяда тағы үш балапан бар екен. Бәрінің аяғын қылмен матап тастаған. Балалар сатыны алды.Қарлығаш ұяға қонды.Манағыдай емес, енді көңілді. Олар көкке көтеріліп, балалардың төбесінен «рахмет» аитқандай екі-үш рет айналып өтті. -Балалар қандай жағдайдың куәсі болды? -Балалардың бойынан қандай қасиеттерді көреміз? -Дұрыс әрекет қандай қасеиттерден бастау алады? |
|
Жағдаяттар. 1 топ. Сенің сыныптас құрбың спорттық жарыстан бас жүлде алып жеңіспен оралды Қуанышында шек жоқ. -Оның қуанышын қалай бөлісер едің? 2 топ. Сыныптасыың білімнің биік шыңы атты сайысқа қатысып жеңіліп қалды.Ол қатты ренжулі. -Оған қалай көмектесер едің? 3 топ. Сынып балалары ылғи тәртіпсіздік жасайды. Оларды дұрыс әрекетке бағыттау үшін қандай кеңес берер едіңіз? |
|
«Апам үшін»әні Сөзі:Қадыр Мырза Әли, Әні: Исмайл Исаев. Апам үшін күнде де, Отынға ағаш жарамын. Су құямын гүлге де, Дүкенге де барамын. Жоқтатпаймын әпкемді, Берем шайын қайнатып. Жылай қалса бөпемді, Жұбатамын ойнатып. Сыпырамын үй ішін, Жуам аяқ табақты. Апам бірақ мен үшін, Оқымайды сабақты. |
|
шағым қалдыра аласыз













