(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жақұты баиға жасын түспейді |
|
|
Мақсаттары |
Оқушылар және олардың әрекеті туралы түсінігін жетілдіру, өз ойларын айта білуге, дәлелді мысалдар келтіруге, өз көзқарастарын, ойтолғауларын жеткізе білуге бағыт беру; қоғамдағы міндеті мен жауапкершілігін сезіндіру; қоғамға, өз ортасына саналықпен қарау сияқты көзқарасын қалыптастыру. Өз ойын еркін айта білуге, жүйелі шешен сөйлеуге баулу, қабілеттерін арттыру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Т Мен кіммін? оптастыру. Сол азаматтардың бірі – сендерсіңдер, еліміздің болашағымызысыңдар!
(Осы орайда «Мен кіммін?» деген сауалға өз ойымызды ортаға салайық).
« Менсіз ештеңе бітпейді дейді. Ал жүрек болса, мен адам баласын алалаймын депті. Сонда Ғылым: үшеуің күш біріктіріп, бір тұлғаның бойынан табылсаңдар нағыз қасиетті адам – сол деген. Адам өмірінің мәні – сол өмірде бастан - аяқ адамша сүре білуде: адам болып туған екенсің, сол адамгершілікті, кісілікті сақтай білу, сол кісілік үдеден айнымау, адамдық пейіліңді мықтап ұстап, өмірдің әр сәтінде адам болып қала білу, қандай да бір шым – шытырық, қиын-қыстау жағдайларда да адамдық тұрғысынан талмай, өз кісілігіңді байыту, кеңейту, жан-жақты дамыту, толыққанды шығармашылық күй кешу. Әр адам өз кезінде толыққанды
өмір сүріп, бақытты бола алады, бұл оның ақыл-ойына, қайрат –
жігеріне, өмірге деген құлшынысына, кісілік тұғырына
байланысты. Адамның бақыты, кісілігі, тіпті тектілігі де туа
бітетін, әлдебір сырттан жұға салатын, оп-оңай беріле қалатын нәрсе
емес, мұның бәрі де тек адам жанының күйзелуімен, тынымсыз
ізденумен келетін, бекитін және баянды болатын құндылықтар.
Жақсылықты өз бойына дарыта білу, оны сақтап қана қоймай арттыра
білу: іздену – адам жанының қажымай-талмай еңбектенуі арқылы ғана
мүмкін болады. Сондықтан адам өмірінің мән–мағынасы – осы өмірдің
өзі берілген өмірді лайықты дәрежеде өткеру; әркім өз өмірінің
мән-мағынасын өзі қалыптастырып, лайықты мазмұнға толтырып,
жауапкершілігін өз мойнымен өзі көтеруге
тиіс. |
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
|
Оқушылар жауап береді |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
. |
|
презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақұты барға жасын түс
Жақұты барға жасын түс
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жақұты баиға жасын түспейді |
|
|
Мақсаттары |
Оқушылар және олардың әрекеті туралы түсінігін жетілдіру, өз ойларын айта білуге, дәлелді мысалдар келтіруге, өз көзқарастарын, ойтолғауларын жеткізе білуге бағыт беру; қоғамдағы міндеті мен жауапкершілігін сезіндіру; қоғамға, өз ортасына саналықпен қарау сияқты көзқарасын қалыптастыру. Өз ойын еркін айта білуге, жүйелі шешен сөйлеуге баулу, қабілеттерін арттыру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Т Мен кіммін? оптастыру. Сол азаматтардың бірі – сендерсіңдер, еліміздің болашағымызысыңдар!
(Осы орайда «Мен кіммін?» деген сауалға өз ойымызды ортаға салайық).
« Менсіз ештеңе бітпейді дейді. Ал жүрек болса, мен адам баласын алалаймын депті. Сонда Ғылым: үшеуің күш біріктіріп, бір тұлғаның бойынан табылсаңдар нағыз қасиетті адам – сол деген. Адам өмірінің мәні – сол өмірде бастан - аяқ адамша сүре білуде: адам болып туған екенсің, сол адамгершілікті, кісілікті сақтай білу, сол кісілік үдеден айнымау, адамдық пейіліңді мықтап ұстап, өмірдің әр сәтінде адам болып қала білу, қандай да бір шым – шытырық, қиын-қыстау жағдайларда да адамдық тұрғысынан талмай, өз кісілігіңді байыту, кеңейту, жан-жақты дамыту, толыққанды шығармашылық күй кешу. Әр адам өз кезінде толыққанды
өмір сүріп, бақытты бола алады, бұл оның ақыл-ойына, қайрат –
жігеріне, өмірге деген құлшынысына, кісілік тұғырына
байланысты. Адамның бақыты, кісілігі, тіпті тектілігі де туа
бітетін, әлдебір сырттан жұға салатын, оп-оңай беріле қалатын нәрсе
емес, мұның бәрі де тек адам жанының күйзелуімен, тынымсыз
ізденумен келетін, бекитін және баянды болатын құндылықтар.
Жақсылықты өз бойына дарыта білу, оны сақтап қана қоймай арттыра
білу: іздену – адам жанының қажымай-талмай еңбектенуі арқылы ғана
мүмкін болады. Сондықтан адам өмірінің мән–мағынасы – осы өмірдің
өзі берілген өмірді лайықты дәрежеде өткеру; әркім өз өмірінің
мән-мағынасын өзі қалыптастырып, лайықты мазмұнға толтырып,
жауапкершілігін өз мойнымен өзі көтеруге
тиіс. |
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
|
Оқушылар жауап береді |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
. |
|
презентация |
шағым қалдыра аласыз
Мен»












