Бекітемін
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
20 сабақ. Алып ғаламшарлар қандай болады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.1 - Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау; 2.1.1.1 - қоршаған әлем құбылыстары, үрдістері мен нысандарын зерделеуге қажетті жағдайларды және зерттеушінің тұлғалық қасиеттерін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін білу Қандай ғаламшарлар алып ғаламшар екенін білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Рефлексия |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал «Сәтті күн» видеосы Бағалауды түсіндіру -Балалар біз өтіп жатқан бөлім қалай аталады? -Ғарышқа ұшатын адамды кім дейміз? -Ғарышкер немен ұшады? -Олай болса, біздің алдымызда тұрған зымыранмен ғарышқа ұшу үшін жұлдыздарын жинау керекпіз. Жұлдыздары бүгінгі тапсырмаларда жасырынған. Үй тапсырмасын сұрау Сөзжұмбақ
1.Аспан әлемі не деп аталады? 2.Жердің табиғи серігі қалай аталады? 3.Айдың бетіндегі дөңгелек шұңқырды не деп атаймыз? 4.Күн жүйесіндегі 6 планета қалай аталады? 5.Күн жүйесіндегі 5 планета қалай аталады? 6.Сұлулық құдайы деп аталған қай планета? 7.Аспан денелерінің жүретін жолы не деп аталады? 8.Ғарышқа ұшатын адамды кім дейміз? -Жарайсыңдар! Зымыранның бір жұлдызын бояймыз. Жаңа тақырып -Балалар бізде жаңа сөзжұмбақта қандай сөз шықты? -Демек бүгінгі біздің тақырып «Ғаламшарлар қандай болады?» деп аталады. Бүгін біз қай ғаламшарларды алып деп атайтынын білеміз. 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс -Кітаптағы ғарыш кемесінің траекториясын бақылайықшы. Қандай сөз шықты? -Демек Юпитер ғаламшарын тағы қалай атайды екенбіз? -Енді жер тобындағы және алып ғаламшарлар туралы видео көріп алайық. 2-тапсырма Жеке жұмыс Ақпаратты талдап белгіле:
«Білетінмін»-+, «басқаша ойлағанмын» -?, «мен үшін жаңа мәлімет»
-V Топтық жұмыс 1 қатарға: 3-тапсырма Кестемен жұмыс Оқушылаарға кесте таратылады. Сол кестеге қалған планеталар туралы мәлімет жазады.
2 қатарға: 4-тапсырма Топтық жұмыс Венн диаграммасы Қалған ғаламшарлардың артықшылығымен ұқсастығын салыстырады.
3 қатарға: Күн жүйесінде планеталарды орналастыр. Сергіту сәті 6 Жұптық жұмыс «Ойлан тап» Сен білесің бе? Суретке қарап,ғалымдардың ғарышты қалай зерттейтінін әңгімеле.
«Ғалымдардың сұрақтары» 1.Күн жүйесіндегі ғаламшарлар қандай топтарға бөлінеді? 2.Алып ғаламшарларды ата. 3.Жер мен Марс қай топқа жатады? Зымыранымыздағы жұлдыздардың барлығы түгел болса, ғарышқа ұшамыз. Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйлеріңді тақтадағы смайликтерді басу арқылы көрсетейік. Үй тапсырмасы 8 тапсырма 71 бет |
Сұрақтарға жауап береді Сөзжұмбақты шешеді Алып ғаламшарлар туралы біледі QR код арқылы шыққан видеоны көреді Ақпаратты оқып, белгіні қояды. Кестеге планетаның ерекшелігін толықтырады. Венн диаграммасына екі топтағы ғаламшарды салыстырып жазады. Плакатта күн жүйесінің планеталарын толықтырады. Сергіту сәті Мәтінді оқып, қай ғаламшар туралы айтылғанын табады. Мағлұматты алады. Бекіту сұрағына жауап береді. Аспан әлеміне ғарыш кемелерін жапсырады. Панельде смайликтерді басады Өз ғаламшарын ойлап табады |
Видео Мақтап, мадақтау жұлдыз (зымыранға) Мақтап, мадақтау
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Төрахмет Тоқжан ҚалдыбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жаратылыстану. 2 сынып. Алып ғаламшарлар
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Жаратылыстану. 2 сынып. Алып ғаламшарларМатериал туралы қысқаша түсінік
Жаратылыстану. 2 сынып. Алып ғаламшарлар
слайд керек болса, 87073958879 ватсап
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



-тапсырма













