|
|
Бұл ............. Оны электр тогынан ажыратуды ұмытып кетсең үйде өрт шығуы мүмкін. |
|
Бұл ........ Ол айқасқан үшкір зат. Оны абайлап керек кезінде ғана пайдалану керек. Егер орынсыз қолдансаң жарақаттанып қалуың мүмкін |
|
|
|
Бұл......... Ол өте өткір зат. Үлкендердің көмегінсіз бұл құралды пайдалануға болмайды. Қолыңды кесіп алуың мүмкін. |
|
|
Бұл ...... Ол түссіз, көзге көрінбейді әрі улы. Оның ашық қалмауын үнемі қадағалау керек. Егер ашық қалған жағдайда адамуланып қалуы мүмкін |
|
|
Бұл........ Ол өте жіңішке, үшкір зат. Онымен жұмыс жасағанда абай болу қажет. Тез жоғалып қалуы да мүмкін. Абайсызда қолды шаншып алу да мүмкін. |
|
|
Бұл............. Оны адам науқастанғанда ғана қолданады. Оны мөлшерден тыс көп қолданғаннан улану қаупі де бар. |
|
|
Бұл .........Онымен ойнауға болмайды. Абайсызда өрт шығып кетуі мүмкін. |
|
САБАҚ: Қауіпсіздік ережелері |
Мектеп: № 41 ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 02.02.2018ж |
Мұғалімнің есімі: Батырканова К.М |
||||||
|
СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар саны: 19 |
Қатыспағандар:2 |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.2.1 Мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, әдебиет. |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Армысың досым, Кел, маған қосыл. Алақанға салып алақан, Шеңберге бірге тұрайық. Жер шарындай айналып, Әлемге жарық ұқсайық. Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық. Ортамызда күн нұр Құшаққа оны алайық.
Топқа бөлу «Қар ұлпасы» ойыны арқылы топқа бөлу 2 минут Топ ережесімен таныстыру.
|
Слайд Қағаздарда бейнеленген суреттер бойынша топқа бөлініп отырады. Ламинатталған бетке жазылған топ ережесі. |
|||||
|
Ортасы 20 минут |
«Миға шабуыл»
Қауіпсіздік түрлерімен таныстыру. Жедел қызмет көрсету жөнінде айту.
Ойлан тап.
Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Қара жәшік» Бағдаршам Өрт Қайшы Денсаулық
|
Алдын ала берілген тапсырма бойынша мектептегі ережелер жөнінде шағын видеоролик түсіріп келу. Постер жасату. Жол ережесіне, өрке байланысты қауіпсіздік ережелерінің видиоларын көрсету. Машиналар Суреттер арқылы сәйкестендіріп табады. Қара жәшік, дәптер, қалам |
|||||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті
|
Видео жазбадағы би |
|||||
|
8 минут |
Қолдану 8 минут Постер жасату.
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді. |
Оқушылар өз ойларын постерге жазып оқып береді |
|||||
|
Аяқталуы 5 минут |
|
әдісі |
|||||
|
Үйге тапсырма: мазмұндау. |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
«Бағдаршам» әдісі
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану 2 сынып үйдегі қауіпсіздік
Жаратылыстану 2 сынып үйдегі қауіпсіздік
|
|
Бұл ............. Оны электр тогынан ажыратуды ұмытып кетсең үйде өрт шығуы мүмкін. |
|
Бұл ........ Ол айқасқан үшкір зат. Оны абайлап керек кезінде ғана пайдалану керек. Егер орынсыз қолдансаң жарақаттанып қалуың мүмкін |
|
|
|
Бұл......... Ол өте өткір зат. Үлкендердің көмегінсіз бұл құралды пайдалануға болмайды. Қолыңды кесіп алуың мүмкін. |
|
|
Бұл ...... Ол түссіз, көзге көрінбейді әрі улы. Оның ашық қалмауын үнемі қадағалау керек. Егер ашық қалған жағдайда адамуланып қалуы мүмкін |
|
|
Бұл........ Ол өте жіңішке, үшкір зат. Онымен жұмыс жасағанда абай болу қажет. Тез жоғалып қалуы да мүмкін. Абайсызда қолды шаншып алу да мүмкін. |
|
|
Бұл............. Оны адам науқастанғанда ғана қолданады. Оны мөлшерден тыс көп қолданғаннан улану қаупі де бар. |
|
|
Бұл .........Онымен ойнауға болмайды. Абайсызда өрт шығып кетуі мүмкін. |
|
САБАҚ: Қауіпсіздік ережелері |
Мектеп: № 41 ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 02.02.2018ж |
Мұғалімнің есімі: Батырканова К.М |
||||||
|
СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар саны: 19 |
Қатыспағандар:2 |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.2.1 Мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, әдебиет. |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Армысың досым, Кел, маған қосыл. Алақанға салып алақан, Шеңберге бірге тұрайық. Жер шарындай айналып, Әлемге жарық ұқсайық. Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық. Ортамызда күн нұр Құшаққа оны алайық.
Топқа бөлу «Қар ұлпасы» ойыны арқылы топқа бөлу 2 минут Топ ережесімен таныстыру.
|
Слайд Қағаздарда бейнеленген суреттер бойынша топқа бөлініп отырады. Ламинатталған бетке жазылған топ ережесі. |
|||||
|
Ортасы 20 минут |
«Миға шабуыл»
Қауіпсіздік түрлерімен таныстыру. Жедел қызмет көрсету жөнінде айту.
Ойлан тап.
Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Қара жәшік» Бағдаршам Өрт Қайшы Денсаулық
|
Алдын ала берілген тапсырма бойынша мектептегі ережелер жөнінде шағын видеоролик түсіріп келу. Постер жасату. Жол ережесіне, өрке байланысты қауіпсіздік ережелерінің видиоларын көрсету. Машиналар Суреттер арқылы сәйкестендіріп табады. Қара жәшік, дәптер, қалам |
|||||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті
|
Видео жазбадағы би |
|||||
|
8 минут |
Қолдану 8 минут Постер жасату.
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді. |
Оқушылар өз ойларын постерге жазып оқып береді |
|||||
|
Аяқталуы 5 минут |
|
әдісі |
|||||
|
Үйге тапсырма: мазмұндау. |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
«Бағдаршам» әдісі
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз























