Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 301екке баулу,табиғатты қорғау,өсімдіктерді ы1 төленедітеңгеге арзан екені белгілі болса, онда плац-сабақ
|
Мектеп |
№66 мектеп |
|||||
|
Бөлім |
Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұржанова А 87016094001 |
|||||
|
Күні: |
19.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№30 Судың еріткіштік қасиеті. БЖБ№2 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.3 судың ластану көздерін анықтау 4.3.3.5 түрлі заттардың судағы ерігіштігін зерттеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың ластану көздерін анықтайды Түрлі заттардың судағы ерігіштігін зерттейді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Өткен сабақты пысықтау. Мәтінді түсініп оқу. 1. Күн райы деген не? 2.Су айналымы деген не? 3. Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? 4. Жауын-шашын деген не? 5.Тұман неден пайда болады? |
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: Әр алған балдың тұсын қызылмен бояп отырады.
Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.2балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ Сен - судың еріткіштік қасиетімен танысасың; -ерітінділердің қолданылуы туралы білесің; Заттар суда ери ме? Акварель бояуға малынған қылқаламды суға сал.Не байқадың? Суға салынған бояуға не болды? Бояу араласқан суды қалай атауға болады? Суреттерге қара.Барлық зат суда ери ме?
Газ суда ери ме? Газдалған суды алып, шайқап көр. Не байқадың? Газ суда ери ма? Оның ерігенін қалай білуге болады?
Ерітінділер Медицинада қолданылатын ерітінділерді білесің бе? Неліктен ерітінділерді қолданады деп ойлайсың? Оларды қатты заттармен алмастыруға бола ма? Тағы қандай ерітінділерді білесің?
Ойлан Суда еріп кеткен тұз қайтадан қалпына келуі мүмкін бе?
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сұрақтарға жауап береді |
Газдалған суды алып, шайқап көреді. Медицинада қолданылатын ерітінділерді атайды. Сұраққа ойланып жауап береді.
. |
Бағалау критерийі: Судың ластану көздерін анықтайды Дескриптор: Газдалған суды алып, шайқап көреді. 2 балл Медицинада қолданылатын ерітінділерді атайды. 2 балл
|
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Күбірлеп оқу » әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқиды Су -еріткіш Заттардың суда ерігіштігі бірдей ме? Олардың ерігіштігін қалай тездетуге болады? Шай түйіршіктері жылы суда жақсы шыға ма, ыстық суда жақсы шыға ма? Судың температурасы шайға қалай әсер етеді?
Зертте Заттар суда қалай ериді? Зерттеу жүргізіп, нәтижесін кесте түрінде көрсет. Өз жұмысыңның дұрыстығын тексеру үшін "Жас зерттеуші анықтамалығын" пайдалан.
Мәтінді түсініп оқиды Сен білесің бе? Күмістің емдік қасиеті ертеден-ақ белгілі болған. Ата-бабаларымыз күміс ыдыспен тамақтанып, суды күміс ыдыста сақтаған. Суда күміс өте аз мөлмерде еріп, суды тазартады. Күмістелген су тістің қызыл иегін зақымданудан сақтайды, бактерияларды, улы заттарды жояды және асқазан-ішек жолдарын тазартады. |
Зерттеу жүргізіп, нәтижесін кесте түрінде көрсетеді. Өз жұмысыңның дұрыстығын тексеру үшін "Жас зерттеуші анықтамалығын" пайдаланады. Мәтінді түсініп оқиды.
|
Дескриптор: Зерттеу жүргізіп, нәтижесін кесте түрінде көрсетеді. 1балл Өз жұмысыңның дұрыстығын тексеру үшін "Жас зерттеуші анықтамалығын" пайдаланады.1балл Мәтінді түсініп оқиды.1балл
|
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Термометр» 1. Барлық зат суда ери ме? 2. Газ суда ери ма? Оның ерігенін қалай білуге болады? 3.Газ суда ери ма? Оның ерігенін қалай білуге болады? 4. Медицинада қолданылатын ерітінділерді білесің бе? 5.Минералды су дегеніміз не? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану 30 сабақ. Судың еріткіштік қасиеті. 4 сынып
Жаратылыстану 30 сабақ. Судың еріткіштік қасиеті. 4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 301екке баулу,табиғатты қорғау,өсімдіктерді ы1 төленедітеңгеге арзан екені белгілі болса, онда плац-сабақ
|
Мектеп |
№66 мектеп |
|||||
|
Бөлім |
Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұржанова А 87016094001 |
|||||
|
Күні: |
19.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№30 Судың еріткіштік қасиеті. БЖБ№2 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.3 судың ластану көздерін анықтау 4.3.3.5 түрлі заттардың судағы ерігіштігін зерттеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың ластану көздерін анықтайды Түрлі заттардың судағы ерігіштігін зерттейді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Өткен сабақты пысықтау. Мәтінді түсініп оқу. 1. Күн райы деген не? 2.Су айналымы деген не? 3. Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? 4. Жауын-шашын деген не? 5.Тұман неден пайда болады? |
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: Әр алған балдың тұсын қызылмен бояп отырады.
Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.2балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ Сен - судың еріткіштік қасиетімен танысасың; -ерітінділердің қолданылуы туралы білесің; Заттар суда ери ме? Акварель бояуға малынған қылқаламды суға сал.Не байқадың? Суға салынған бояуға не болды? Бояу араласқан суды қалай атауға болады? Суреттерге қара.Барлық зат суда ери ме?
Газ суда ери ме? Газдалған суды алып, шайқап көр. Не байқадың? Газ суда ери ма? Оның ерігенін қалай білуге болады?
Ерітінділер Медицинада қолданылатын ерітінділерді білесің бе? Неліктен ерітінділерді қолданады деп ойлайсың? Оларды қатты заттармен алмастыруға бола ма? Тағы қандай ерітінділерді білесің?
Ойлан Суда еріп кеткен тұз қайтадан қалпына келуі мүмкін бе?
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сұрақтарға жауап береді |
Газдалған суды алып, шайқап көреді. Медицинада қолданылатын ерітінділерді атайды. Сұраққа ойланып жауап береді.
. |
Бағалау критерийі: Судың ластану көздерін анықтайды Дескриптор: Газдалған суды алып, шайқап көреді. 2 балл Медицинада қолданылатын ерітінділерді атайды. 2 балл
|
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Күбірлеп оқу » әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқиды Су -еріткіш Заттардың суда ерігіштігі бірдей ме? Олардың ерігіштігін қалай тездетуге болады? Шай түйіршіктері жылы суда жақсы шыға ма, ыстық суда жақсы шыға ма? Судың температурасы шайға қалай әсер етеді?
Зертте Заттар суда қалай ериді? Зерттеу жүргізіп, нәтижесін кесте түрінде көрсет. Өз жұмысыңның дұрыстығын тексеру үшін "Жас зерттеуші анықтамалығын" пайдалан.
Мәтінді түсініп оқиды Сен білесің бе? Күмістің емдік қасиеті ертеден-ақ белгілі болған. Ата-бабаларымыз күміс ыдыспен тамақтанып, суды күміс ыдыста сақтаған. Суда күміс өте аз мөлмерде еріп, суды тазартады. Күмістелген су тістің қызыл иегін зақымданудан сақтайды, бактерияларды, улы заттарды жояды және асқазан-ішек жолдарын тазартады. |
Зерттеу жүргізіп, нәтижесін кесте түрінде көрсетеді. Өз жұмысыңның дұрыстығын тексеру үшін "Жас зерттеуші анықтамалығын" пайдаланады. Мәтінді түсініп оқиды.
|
Дескриптор: Зерттеу жүргізіп, нәтижесін кесте түрінде көрсетеді. 1балл Өз жұмысыңның дұрыстығын тексеру үшін "Жас зерттеуші анықтамалығын" пайдаланады.1балл Мәтінді түсініп оқиды.1балл
|
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Термометр» 1. Барлық зат суда ери ме? 2. Газ суда ери ма? Оның ерігенін қалай білуге болады? 3.Газ суда ери ма? Оның ерігенін қалай білуге болады? 4. Медицинада қолданылатын ерітінділерді білесің бе? 5.Минералды су дегеніміз не? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
шағым қалдыра аласыз

















