|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақтыгереева.Ұ.Ә |
|||||
|
Күні: |
16.11.2020ж |
|||||
|
Сыныбы: 1 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның дене мүшелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: адамның дене мүшелерін және олардың қызметтерін анықтап білу. Көптеген оқушылар: адамның дене мүшелерін және олардың қызметтерін ажыратып , түсіну. Кейбір оқушылар: адамның дене мүшелерін және олардың қызметтерінің атауымен сипаттау. |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады. Жұмыс ережесін еске түсіру.
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 1.Жануарлар қыста да жаздағыдай тіршілік ете ала ма? 2.Тиін қысқа қалай дайындалады? 3.Оқушылардан қор жинайтын тағы қандай жануарларды білеміз? |
Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттығуларды орындау арқылы жаңа сабаққа назар аударады. Үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Сабақтың ережесін еске түсіріп қайталайды. Оқушылар сұраққа жауап береді. Жоқ, себебі шөп, жәндіктер жоқ әрі суық. Қор жинайды. Аралар,борсықтар,сұр тышқандар т.б. |
ҚБ. Мұғалімнің қолпаштауы.
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Психологиялық ахуал.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырма лары. |
||
|
Ортасы |
Ширату тапсырмасы. Оқушылар мынадай тапсырмаларды орындайды: секіру, жүгіру, бір жақтан екінші жаққа иілу, басты алға-артқа айнал дыру, үстел үстінен кез келген затты алу. Қай дене бөліктері оны істей алады? Сабақтың осы кезеңінде олар тек адамның дене бөліктерін атап өту керек. “Қай мамандық?” “Бұған қандай дене мүшелері қатысады?” Оқушыларға бұл қимылдарды қайталауын ұсынамын. Ойын ойнамын: оқушылар кезекпен шығып кез келген мамандыққа немесе спорт түріне сәйкес келетін дене қалпын көрсетеді, ал қалған оқушылар кімді көрсетіп тұрғанын табуы керек. Аяқтау үшін тағы да дене мүшелерін атап өтеміз. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Жұмыс дәптеріндегі адам мүшелерін сәйкестендіру Дескриптор: 1.Дене мүшелерін атайды. 2.Оларды адам денесімен сәйкестендіреді Ширату жаттығуы. Дескриптор: 1.Дене мүшелеріне сәйкес келетін заттарды таңдайды. 2.Оларды адам денесімен сәйкестендіреді. |
Cекіреді Бір орында жүгіреді. Алға –артқа айналады. Үсел үстінен кітап , қалам алу. Бас, аяқ,қол т.б билейді, бокспен шұғылданады, саңырауқұлақ теріп жүр, доп ойнап жүр бас, мойын, тұлға, қол, аяқ т.б
|
ҚБ: стикер арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: жұлдызша арқылы бір-бірін бағалау.
|
https://youtu.be/qQrVDztduz4
|
||
|
Соңы |
«Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Берілген суреттерден мақал-мәтелдердің жауабын шешеді.
|
Көз-қорқақ, Қол батыр. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Ұ |
||
|
Кері байланыс |
«Білім шыңы» кері байланыс.
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. |
«Білім шыңы» |
Кері байланыс тақтайшасы. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану "Адамның дене мүшелері"
Жаратылыстану "Адамның дене мүшелері"
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақтыгереева.Ұ.Ә |
|||||
|
Күні: |
16.11.2020ж |
|||||
|
Сыныбы: 1 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамның дене мүшелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: адамның дене мүшелерін және олардың қызметтерін анықтап білу. Көптеген оқушылар: адамның дене мүшелерін және олардың қызметтерін ажыратып , түсіну. Кейбір оқушылар: адамның дене мүшелерін және олардың қызметтерінің атауымен сипаттау. |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады. Жұмыс ережесін еске түсіру.
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 1.Жануарлар қыста да жаздағыдай тіршілік ете ала ма? 2.Тиін қысқа қалай дайындалады? 3.Оқушылардан қор жинайтын тағы қандай жануарларды білеміз? |
Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттығуларды орындау арқылы жаңа сабаққа назар аударады. Үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Сабақтың ережесін еске түсіріп қайталайды. Оқушылар сұраққа жауап береді. Жоқ, себебі шөп, жәндіктер жоқ әрі суық. Қор жинайды. Аралар,борсықтар,сұр тышқандар т.б. |
ҚБ. Мұғалімнің қолпаштауы.
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Психологиялық ахуал.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырма лары. |
||
|
Ортасы |
Ширату тапсырмасы. Оқушылар мынадай тапсырмаларды орындайды: секіру, жүгіру, бір жақтан екінші жаққа иілу, басты алға-артқа айнал дыру, үстел үстінен кез келген затты алу. Қай дене бөліктері оны істей алады? Сабақтың осы кезеңінде олар тек адамның дене бөліктерін атап өту керек. “Қай мамандық?” “Бұған қандай дене мүшелері қатысады?” Оқушыларға бұл қимылдарды қайталауын ұсынамын. Ойын ойнамын: оқушылар кезекпен шығып кез келген мамандыққа немесе спорт түріне сәйкес келетін дене қалпын көрсетеді, ал қалған оқушылар кімді көрсетіп тұрғанын табуы керек. Аяқтау үшін тағы да дене мүшелерін атап өтеміз. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Жұмыс дәптеріндегі адам мүшелерін сәйкестендіру Дескриптор: 1.Дене мүшелерін атайды. 2.Оларды адам денесімен сәйкестендіреді Ширату жаттығуы. Дескриптор: 1.Дене мүшелеріне сәйкес келетін заттарды таңдайды. 2.Оларды адам денесімен сәйкестендіреді. |
Cекіреді Бір орында жүгіреді. Алға –артқа айналады. Үсел үстінен кітап , қалам алу. Бас, аяқ,қол т.б билейді, бокспен шұғылданады, саңырауқұлақ теріп жүр, доп ойнап жүр бас, мойын, тұлға, қол, аяқ т.б
|
ҚБ: стикер арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: жұлдызша арқылы бір-бірін бағалау.
|
https://youtu.be/qQrVDztduz4
|
||
|
Соңы |
«Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Берілген суреттерден мақал-мәтелдердің жауабын шешеді.
|
Көз-қорқақ, Қол батыр. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Ұ |
||
|
Кері байланыс |
«Білім шыңы» кері байланыс.
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. |
«Білім шыңы» |
Кері байланыс тақтайшасы. |
||
шағым қалдыра аласыз











жымдық тапсырмалар.













