Ақмола облысы,
Ерейментау ауданы, Малтабар ауылы,Перуаш Кәрімұлы
атындағы жалпы білім беру орта
мектебі» КММ
|
Мусина Баян
Орынбасаровна
|
Пәні:
|
Жаратылыстану
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Жер мен
күн
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары:
|
2.4.1.1.Жер мен Күн арасндағы
байланысты түсіндіру;2.1.1.1.қоршаған әлем
құбылыстары,
үрдістерімен нысандарын
зерделеуге қажетті жағдайларды және зерттеушінің тұлғалық
қасиеттерін анықтау.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Барлығы: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды.Оқушылар алған білімдерін өзгелермен бөлісе
біледі.
Көбі:Топтық
жұмыстарды
бірлесе орындайды.Топқа ойын
еркін жеткізе алады.
Кейбірі: Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмаларды орындайды,тақырып бойынша қосымша мәліметтермен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийлері:
|
Жеке,топтық тапсырмаларды
орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Құндылықтарды
дарыту:
|
Оқумен жазу арқылы сын
тұрғысынан ойлауын дамыту.Оқушыларды бір-біріне қолдау көрсетуге
үйрету.
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Қазақ
тілі,музыка
|
Ресурстар:
|
Оқулықтар,суреттер,тапсырмалар, АКТ
қолдану
|
Тілдік
құзыреттілік:
|
Тілдік қорларын
молайту.
Ай-луна-month,Жер-земля-earth,ғаламшар-планета-plnet,күн-
сольнце-sun,жұлдыз-звезда-star
|
Әдіс-
тәсілдер:
|
Сұрақ-жауап,әңгімелеу,түсіндіру.
|
Сабақтың
барысы:
|
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері.
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
Критерий
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық ахуал
туғызу:Жылы жүрек жылулық тренинг.Мақсаты:жылылық,сенімділік
деңгейін,еркіндікті
дамыту.
|
Оқушылар бір-біріне жылы
лебіз,жақсы тілектерін
білдіреді.
|
Жылы жүрек
тренинг
|
Миға
шабуыл
|
Жұмбақтар шешу арқылы
жаңа сабақты бастау.
|
бір-біріне жұмбақтар
береді
|
Жұмбақтар
шешу.
|
|
Суреттер арқылы
топқа бөліну:
1-топ:
Ғаламшар
2-топ:
Күн
3-топ:Жер
|
Топқа
бөлінеді.
|
|
Сабақтың
ортасы
|
Білу және
түсіну.Коммуникативті дағды.Оқулықпен,дәптермен
жұмыс.Ойлан,жұптас,бөліс.Топтық,жұптық жұмыс.Зерттеу
жұмысы.
|
Мәтінді оқиды,тапсырмаларды
орындайды.
|
1.Сурет бойынша әңгімелейді,
ойын жеткізе алады
2.Пайдалы,зиянды айырмашылығын
түсінеді.
|
|
Сергіту
сәті
Көңілді
күн
|
Оқушылар қимылды мұғаліммен
бірге орындайды.
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
|
Мұғалім сыйы:Ғаламшарлар
бейнежазба .
|
Бейнежазбаны
көреді
|
|
|
Топтық
жұмыс
Топ атауларына
байланысты мәліметтер
келтіру.
Ашық және жабық сұрақтар
жүргіземін.
|
Оқушылар оқулықты пайдалана
отырып,өз түсінгендерін айтып,тапсырмаларын
қорғайды.
Сұрақтарға жауап
береді.
|
Түсінгендерін
айтады
|
|
Үйге
тапсырма.Мазмұндау.Жер мен күннің үлгісін
жасау
|
|
|
Сабақтың
соңы
|
Кері байланыс
Желкенді қайық
Жетістік баспалдағының
суреті тақтаға
ілінеді.
|
Оқушылар сабақты қалай
меңгергендерін стикерді пайдаланып
жабыстырады.
|
Желкенді
қайық
Жетістік
баспалдағы
|
|
|
|
|