Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні : Жаратылыстану Мектеп:№2 Аманқарағай орта мектебі Ортақ тақырып:Табиғат физикасы Мұғалім: Муслимова Алмагуль Жумадиловна Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қатысқандар саны:
Бөлімше:Магниттілік Қатыспағандар саны: Күні:02.06.2017. Сынып: 1
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғат физикасы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.5.6.2.Магниттік қасиеттерін зерттеу. 1.5.6.1. Магниттік қасиеті бар денелерді аңықтау |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: магниттік қасиеттері бар кейбір денелерді анықтау; Көптеген оқушылар: Магниттердің қасиетін зерттейді ,жүргізген эксперименттерді түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Жаңа сабақтан алған білімдерін өмірде қолданады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
- Магниттік қасиеттері бар кейбір денелерді анықтайды. -Магниттердің қасиетін зерттейді, жүргізген эксперименттерді өз сөздерімен түсіндіреді. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Магнит,тартады,тебе алады, магниттік қасиеттер, магниттік күш. Диалогқа қатысты сұрақтар: -Магнит дегеніміз не? Өмірде біз қай жерде магнитті кездесе аламыз? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ғылыми-зерттеу дағдылары.Жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу, дүниетану, көркем еңбек. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Компьютер, суреттер, таныстырылым. |
|||
|
Бастапқы білім |
1.5.5.1Электр туралы білетіндерін айтады. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ертеңгілік шеңбері Шаттық шеңбер: Күлімдеп күн бүгін Қарады маған Күлімдеп күн бүгін Қарады саған Шуақ пен нұр төгіп, Көңілді кетті көтеріп – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп көрсеттік. |
Шаттық шеңбері
|
||
|
Сабақтың ортасы
2- 8минут
9-10 минут
8-10минут |
Оқушылар ой- пікірлерін білу «Миға шабуыл» стратегиясын қолдана отырып сабақ тақырыбын ашу; - Балалар,бұл не?Менің қолымда не? -бұл жай қолғап емес,бұл сиқырлы қолғап Қолғапты киіп үстел үстіндегі заттарды қозғау. -Не байқадыңдар? -Кейбір заттар қолғапқа жабысып қалды. -Неге?(Бір қолғапты оқушыға кигізу). Қолғаптың ішінде бір зат бар, кәне көрейік. Мынадай тас шықты. Бұл магнит.Темір заттарды өзіне тартып алады, темірге жабысатың қасиеті бар. -Бұл тас қайдан шықты? -Канекей,мен сендерге бір аныз айтып берейін. Магнус деген бір қойшы болыпты. Қой бағып жүріп,қолындағы таяғының басы үшкір темір екен,тасқа жабысқан соң,ол бір неше тасты алып келіп, көршілерін тан қалдырған екен.Содан кейін МАГНИТ деп атап кетті. ТАПСЫРМА: Магнитті алып не сезетіндерінді айтындар:СУЫҚ,ҚАТТЫ,АУЫР,ТЕМІР. -Балалар, МАГНИТ бүкіл заттарды тарта алама? Біз енді тажіребе өткізейік.Үстел үстінде бір неше заттар жатыр,АҒАШ,ПЛАСТМАССА,МАТА, ҚАРЫНДАШ, ТҮЙМЕЛЕР,ТЕМІР ЗАТТАР. Магнитпен үстел үстінен өткіземіз; барлық темір заттар жабысты. ҚОРЫТЫНДЫ: кейбір темір заттар магнитке тартылады, ал магнитке жатпайтың заттар, бұл ағаш, мата, пластмасса. Сұрақ: олар неден жасалған? Сыныпты топтарға бөліп зерттеу жұмысын жүргіземіз: .1топ-құмға заттарды көмеміз. 2 топ-су шыныда. 3-топ қатты қағаз картон 4-топ шынынын ішінен қолды батырмай, магнитті алып шығу. |
Қолғап,магнит,бір неше әр түрлі заттар.Магнит |
||
|
7минут Сабақтың соңы |
ОЙЫН:Оқушылар жұптастырып,бір біріне арқаларын түзеп тұрады.Сендер тебілдіндер ме,әлде тартылдындар ма? ТАРТЫЛАМЫЗ! Оқушылар бір біріне қарап қолдарынан үстап ,бір бірлерін өздеріне тартуға тырысады.Сендер тебілдіндер ме ,әлде тартылдындар ма?ТЕБІЛЕМІЗ! РЕФЛЕКСИЯ.Эссе жазамыз.Бүгін сабақтан не білдім? РЕФЛЕКСИЯ бағалау:ҚЫЗЫЛ-ТҮСІНБЕДІМ.САРЫ-ТҮСІНБЕДІМ,БІРАҚ ТҮСІДІРЕ АЛАМЫН.ЖАСЫЛ-БӘРІН ТҮСІНДІМ. |
Магнит,темір заттар,өшіргіш,құм,бүтелке мен су,шыны,картон. |
||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар. "Табиғат физикасы"
Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар. "Табиғат физикасы"
Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні : Жаратылыстану Мектеп:№2 Аманқарағай орта мектебі Ортақ тақырып:Табиғат физикасы Мұғалім: Муслимова Алмагуль Жумадиловна Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қатысқандар саны:
Бөлімше:Магниттілік Қатыспағандар саны: Күні:02.06.2017. Сынып: 1
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғат физикасы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.5.6.2.Магниттік қасиеттерін зерттеу. 1.5.6.1. Магниттік қасиеті бар денелерді аңықтау |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: магниттік қасиеттері бар кейбір денелерді анықтау; Көптеген оқушылар: Магниттердің қасиетін зерттейді ,жүргізген эксперименттерді түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Жаңа сабақтан алған білімдерін өмірде қолданады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
- Магниттік қасиеттері бар кейбір денелерді анықтайды. -Магниттердің қасиетін зерттейді, жүргізген эксперименттерді өз сөздерімен түсіндіреді. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Магнит,тартады,тебе алады, магниттік қасиеттер, магниттік күш. Диалогқа қатысты сұрақтар: -Магнит дегеніміз не? Өмірде біз қай жерде магнитті кездесе аламыз? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ғылыми-зерттеу дағдылары.Жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу, дүниетану, көркем еңбек. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Компьютер, суреттер, таныстырылым. |
|||
|
Бастапқы білім |
1.5.5.1Электр туралы білетіндерін айтады. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ертеңгілік шеңбері Шаттық шеңбер: Күлімдеп күн бүгін Қарады маған Күлімдеп күн бүгін Қарады саған Шуақ пен нұр төгіп, Көңілді кетті көтеріп – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп көрсеттік. |
Шаттық шеңбері
|
||
|
Сабақтың ортасы
2- 8минут
9-10 минут
8-10минут |
Оқушылар ой- пікірлерін білу «Миға шабуыл» стратегиясын қолдана отырып сабақ тақырыбын ашу; - Балалар,бұл не?Менің қолымда не? -бұл жай қолғап емес,бұл сиқырлы қолғап Қолғапты киіп үстел үстіндегі заттарды қозғау. -Не байқадыңдар? -Кейбір заттар қолғапқа жабысып қалды. -Неге?(Бір қолғапты оқушыға кигізу). Қолғаптың ішінде бір зат бар, кәне көрейік. Мынадай тас шықты. Бұл магнит.Темір заттарды өзіне тартып алады, темірге жабысатың қасиеті бар. -Бұл тас қайдан шықты? -Канекей,мен сендерге бір аныз айтып берейін. Магнус деген бір қойшы болыпты. Қой бағып жүріп,қолындағы таяғының басы үшкір темір екен,тасқа жабысқан соң,ол бір неше тасты алып келіп, көршілерін тан қалдырған екен.Содан кейін МАГНИТ деп атап кетті. ТАПСЫРМА: Магнитті алып не сезетіндерінді айтындар:СУЫҚ,ҚАТТЫ,АУЫР,ТЕМІР. -Балалар, МАГНИТ бүкіл заттарды тарта алама? Біз енді тажіребе өткізейік.Үстел үстінде бір неше заттар жатыр,АҒАШ,ПЛАСТМАССА,МАТА, ҚАРЫНДАШ, ТҮЙМЕЛЕР,ТЕМІР ЗАТТАР. Магнитпен үстел үстінен өткіземіз; барлық темір заттар жабысты. ҚОРЫТЫНДЫ: кейбір темір заттар магнитке тартылады, ал магнитке жатпайтың заттар, бұл ағаш, мата, пластмасса. Сұрақ: олар неден жасалған? Сыныпты топтарға бөліп зерттеу жұмысын жүргіземіз: .1топ-құмға заттарды көмеміз. 2 топ-су шыныда. 3-топ қатты қағаз картон 4-топ шынынын ішінен қолды батырмай, магнитті алып шығу. |
Қолғап,магнит,бір неше әр түрлі заттар.Магнит |
||
|
7минут Сабақтың соңы |
ОЙЫН:Оқушылар жұптастырып,бір біріне арқаларын түзеп тұрады.Сендер тебілдіндер ме,әлде тартылдындар ма? ТАРТЫЛАМЫЗ! Оқушылар бір біріне қарап қолдарынан үстап ,бір бірлерін өздеріне тартуға тырысады.Сендер тебілдіндер ме ,әлде тартылдындар ма?ТЕБІЛЕМІЗ! РЕФЛЕКСИЯ.Эссе жазамыз.Бүгін сабақтан не білдім? РЕФЛЕКСИЯ бағалау:ҚЫЗЫЛ-ТҮСІНБЕДІМ.САРЫ-ТҮСІНБЕДІМ,БІРАҚ ТҮСІДІРЕ АЛАМЫН.ЖАСЫЛ-БӘРІН ТҮСІНДІМ. |
Магнит,темір заттар,өшіргіш,құм,бүтелке мен су,шыны,картон. |
||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













