Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
"Жарыс элементтері бар" ойын
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Қозғалмалы ойындар |
|
|
Педагогтың Т.А.Ә (болған жағдайда) |
Болат Молдир Суиндиковна |
|
|
Күні: |
21.11.2024 жыл |
|
|
Сынып: 4 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Жарыс элементтері бар" ойын |
|
|
Оқу мақсаттары: |
4.2.8.1. Түрлі әрекеттерді орындау кезінде түрлі рөлдермен эксперимент жасайды және орындауға кірісуолардың айырмашылықтарын табу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қимылдарды қалай орындау керектігін білу. Физикалық қабілеттерді (жылдамдық, икемділік, төзімділік) дамыту. Жарыс кезінде әділдікке, командалық жұмысқа және өзара қолдауға баулу. |
|
|
Ұлттық құндылық |
Ойындардағы коммуникативтік дағдылар арқылы әлеуметтік дағдыларды дамыту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10-15 минут |
Ұйымдастыру сәті.Оқушыларды сапқа тұрғызу,амандасу.Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау.Реттік саналу. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Бүгінгі сабаққа жақсы көңіл-күй тілеу. От шашу әдісін пайдалану. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Техникалық қауіпсіздік ережелерін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. 3-4 минут жүгіру. Тапсырма бойынша жүру. Қол белде аяқтың ұшымен, өкшемен іші-сыртымен жүру. Жартылай, толық отырып жүру, қос аяқпен секіру Жүгіру жаттығулары: Жүгіру жаттығуларын түрлі түсті фишкалар арқылы, екі топқа бөліп жүгірту
а)Жеңіл жүгіріспен, оң-сол жақ қапталмен, артпен жүгіру ә)Қолды алдыға, артқа, жанға соза тізіге, өкшені, аяқтың сыртқы-ішкі жанына жеткізе жүгіру Орында жасалатын жалпы дамыту жаттығулары. ЖДЖ музыка ырғағымен орындау.
Б.қ н.т қол белде басты алға,артқа,оң-солға 4-санына жасау Қол иықта 1-2 алдыға, 3-4 артқа айналдыру, т.б жаттығулар. Қол кеуде тұсында 1-2 қол бүгулі артқа, 3-4 толық жаза оң-сол қапталға бұрыла,қолды жанға соза иіле 1-2 оңға 3-4 солға аяқ ұшына жеткізу. Қол желкеде 1.оң шынтақты сол аяқтың тізесіне,2.б.қ. 3-4 екінші жаққа қайт-у. Оң қол жоғарыда,сол қол белде 1-2 сол жаққа иіле,3-4 келесі жаққа. 1 қолды алға соза 2 жоғары көтере аяқ ұшына 3 жанға 4 б.қ. 1 қолды соза артқа шалқаю 2 иіле аяқ ұшына 3 қол алға жүрелей отыру 4 б.қ. Белге орындалатын жаттығулар. Тізеге орындалатын жаттығулар. Б.қ н.т 1 оң аяқты бүге жанға отыру, 2 б.қ 3 сол жаққа, 4 б.қ. Б.қ н.т 1 оң жаққа бұрыла тізеге отыру, 2 б.қ 3 сол жаққа, 4 б.қ. Қол аяқ буындарына орындалатын жаттығулар. Оң-сол,қос аяқпен секіру. Жаттығу жасап болғаннан кейін,жаттығуды жақсы орындаған оқушыға медаль тағылады. Демді қалыпқа келтіру. |
Сабаққа спорттық киіммен келу. Қатарға тұру. Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Техника қауіпсіздігін сақтау. Тапсырма бойынша жүгіру. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.ЖДЖ жасау. |
Жақсы жасаған оқушыларға медаль тарату. |
Ысқырық. Фишкалар. Калонка,медаль.
Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 20-25 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Оқушылардың қолында екі түсті браслет болады,сол бойынша оларды екі топқа бөлу. Жарыс элементтері бар ойындар оқушылардың шапшаңдық, ептілік,икемділік, шыдамдылық күш-жігер дағдыларын дамытады. Ойын кезіндегі техникалық қауіпсіздік ережелері; 1.Ойынды тек мұғалімнің командасымен баста және аяқта 2.Ойын кезінде ойын ережесін қатаң сақта 3.Бір-біріне соқтығысып қалудан сақтан. 4.Құлаған жағдайда өзіңе жарақат алмауға тырыс. 5.Ойын кезінде спорттық құралда ақау бар екенін байқасаңыз, ойынды тоқтатып, мұғалімге ескертіңіз.
Жарыс элементтері бар эстафеталық ойын өткізу. Эстафеталық ойынның шарттары: 1.Белгіленген нүктеге дейін жүгіру және қайтып келу. 2.Кедергілерден өту (конустарды айналып өту). 3.Хоккей таяқшасы арқылы, кішкене допты итере отырып кедергілерден өту (конустарды айналып өту) 4. Допты жерге ұрғылап жүгіріп қайту 5. Скакалка мен секіріп барып, жүгіріп қайту. 6. Теннис шарын ракеткамен ұрып барып келу. Эстафеталық ойын біткеннен кейін, жинаған асықтарын санап, жеңіске жеткен топқа кубок беріледі. |
Оқушылар фишкалар арқылы топқа бөлінеді. Ойын ережесі сақтайды. Жарысу уақытында қауіпсіздік ережесін сақтайды. Берілген тапсырманы нақты орындайды. Бірінші келіп отырған команда асықтармен марапатталады. |
Дискриптор: Эстафеталық жарыста, жаттығуды толық дұрыс орындайды. Қауіпсіздік ережесін сабақ барысында сақтайды
ҚБ; Сабақ барысында жеңіске жеткен топ асық жинау арқылы бағаланып отырады.
Жеңіске жеткен команда кубокпен марапатталады. Үш шапалақ соғу |
Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. Ысқырық. Парта, асықтар, кубоктар, көрнекіліктер.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 3-5 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Бүгінгі сабақта медаль жинаған оқушыларға құрмет қошемет,үш шапалақ. Талқылауға арналған сұрақтар. 1.Жүгіру кезінде қандай қасиеттер дамиды? 2.Бүгінгі орындаған жаттығулардың денсаулығымызға қандай пайдасы бар? Оқушылар сабақ барысында не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіреді. Асықтарды қорапшаға салады. Қызыл қорапша –бүгінгі сабақ қызықсыз өтті Жасыл қорапша – бүгінгі сабақ өте керемет өтті. Үйге тапсырма: Таңғы жаттығу және ждж уақытылы орындап жүру. Сау болыңыздар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Жаттығу орындау барысында ерекше көзге түскен балаларға мақтау сөздерін айту. |
Қызыл және жасыл қорапшалар,асықтар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жарыс элементтері бар ойын" қысқа мерзімді сабақ жоспары
"Жарыс элементтері бар ойын" қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
"Жарыс элементтері бар" ойын
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Қозғалмалы ойындар |
|
|
Педагогтың Т.А.Ә (болған жағдайда) |
Болат Молдир Суиндиковна |
|
|
Күні: |
21.11.2024 жыл |
|
|
Сынып: 4 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Жарыс элементтері бар" ойын |
|
|
Оқу мақсаттары: |
4.2.8.1. Түрлі әрекеттерді орындау кезінде түрлі рөлдермен эксперимент жасайды және орындауға кірісуолардың айырмашылықтарын табу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қимылдарды қалай орындау керектігін білу. Физикалық қабілеттерді (жылдамдық, икемділік, төзімділік) дамыту. Жарыс кезінде әділдікке, командалық жұмысқа және өзара қолдауға баулу. |
|
|
Ұлттық құндылық |
Ойындардағы коммуникативтік дағдылар арқылы әлеуметтік дағдыларды дамыту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10-15 минут |
Ұйымдастыру сәті.Оқушыларды сапқа тұрғызу,амандасу.Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау.Реттік саналу. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Бүгінгі сабаққа жақсы көңіл-күй тілеу. От шашу әдісін пайдалану. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Техникалық қауіпсіздік ережелерін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. 3-4 минут жүгіру. Тапсырма бойынша жүру. Қол белде аяқтың ұшымен, өкшемен іші-сыртымен жүру. Жартылай, толық отырып жүру, қос аяқпен секіру Жүгіру жаттығулары: Жүгіру жаттығуларын түрлі түсті фишкалар арқылы, екі топқа бөліп жүгірту
а)Жеңіл жүгіріспен, оң-сол жақ қапталмен, артпен жүгіру ә)Қолды алдыға, артқа, жанға соза тізіге, өкшені, аяқтың сыртқы-ішкі жанына жеткізе жүгіру Орында жасалатын жалпы дамыту жаттығулары. ЖДЖ музыка ырғағымен орындау.
Б.қ н.т қол белде басты алға,артқа,оң-солға 4-санына жасау Қол иықта 1-2 алдыға, 3-4 артқа айналдыру, т.б жаттығулар. Қол кеуде тұсында 1-2 қол бүгулі артқа, 3-4 толық жаза оң-сол қапталға бұрыла,қолды жанға соза иіле 1-2 оңға 3-4 солға аяқ ұшына жеткізу. Қол желкеде 1.оң шынтақты сол аяқтың тізесіне,2.б.қ. 3-4 екінші жаққа қайт-у. Оң қол жоғарыда,сол қол белде 1-2 сол жаққа иіле,3-4 келесі жаққа. 1 қолды алға соза 2 жоғары көтере аяқ ұшына 3 жанға 4 б.қ. 1 қолды соза артқа шалқаю 2 иіле аяқ ұшына 3 қол алға жүрелей отыру 4 б.қ. Белге орындалатын жаттығулар. Тізеге орындалатын жаттығулар. Б.қ н.т 1 оң аяқты бүге жанға отыру, 2 б.қ 3 сол жаққа, 4 б.қ. Б.қ н.т 1 оң жаққа бұрыла тізеге отыру, 2 б.қ 3 сол жаққа, 4 б.қ. Қол аяқ буындарына орындалатын жаттығулар. Оң-сол,қос аяқпен секіру. Жаттығу жасап болғаннан кейін,жаттығуды жақсы орындаған оқушыға медаль тағылады. Демді қалыпқа келтіру. |
Сабаққа спорттық киіммен келу. Қатарға тұру. Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Техника қауіпсіздігін сақтау. Тапсырма бойынша жүгіру. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.ЖДЖ жасау. |
Жақсы жасаған оқушыларға медаль тарату. |
Ысқырық. Фишкалар. Калонка,медаль.
Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 20-25 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Оқушылардың қолында екі түсті браслет болады,сол бойынша оларды екі топқа бөлу. Жарыс элементтері бар ойындар оқушылардың шапшаңдық, ептілік,икемділік, шыдамдылық күш-жігер дағдыларын дамытады. Ойын кезіндегі техникалық қауіпсіздік ережелері; 1.Ойынды тек мұғалімнің командасымен баста және аяқта 2.Ойын кезінде ойын ережесін қатаң сақта 3.Бір-біріне соқтығысып қалудан сақтан. 4.Құлаған жағдайда өзіңе жарақат алмауға тырыс. 5.Ойын кезінде спорттық құралда ақау бар екенін байқасаңыз, ойынды тоқтатып, мұғалімге ескертіңіз.
Жарыс элементтері бар эстафеталық ойын өткізу. Эстафеталық ойынның шарттары: 1.Белгіленген нүктеге дейін жүгіру және қайтып келу. 2.Кедергілерден өту (конустарды айналып өту). 3.Хоккей таяқшасы арқылы, кішкене допты итере отырып кедергілерден өту (конустарды айналып өту) 4. Допты жерге ұрғылап жүгіріп қайту 5. Скакалка мен секіріп барып, жүгіріп қайту. 6. Теннис шарын ракеткамен ұрып барып келу. Эстафеталық ойын біткеннен кейін, жинаған асықтарын санап, жеңіске жеткен топқа кубок беріледі. |
Оқушылар фишкалар арқылы топқа бөлінеді. Ойын ережесі сақтайды. Жарысу уақытында қауіпсіздік ережесін сақтайды. Берілген тапсырманы нақты орындайды. Бірінші келіп отырған команда асықтармен марапатталады. |
Дискриптор: Эстафеталық жарыста, жаттығуды толық дұрыс орындайды. Қауіпсіздік ережесін сабақ барысында сақтайды
ҚБ; Сабақ барысында жеңіске жеткен топ асық жинау арқылы бағаланып отырады.
Жеңіске жеткен команда кубокпен марапатталады. Үш шапалақ соғу |
Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік. Ысқырық. Парта, асықтар, кубоктар, көрнекіліктер.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 3-5 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Бүгінгі сабақта медаль жинаған оқушыларға құрмет қошемет,үш шапалақ. Талқылауға арналған сұрақтар. 1.Жүгіру кезінде қандай қасиеттер дамиды? 2.Бүгінгі орындаған жаттығулардың денсаулығымызға қандай пайдасы бар? Оқушылар сабақ барысында не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіреді. Асықтарды қорапшаға салады. Қызыл қорапша –бүгінгі сабақ қызықсыз өтті Жасыл қорапша – бүгінгі сабақ өте керемет өтті. Үйге тапсырма: Таңғы жаттығу және ждж уақытылы орындап жүру. Сау болыңыздар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Жаттығу орындау барысында ерекше көзге түскен балаларға мақтау сөздерін айту. |
Қызыл және жасыл қорапшалар,асықтар. |
шағым қалдыра аласыз













