|
Бөлім |
5 бөлім |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Оразалиев Серік |
|
|
Сынып 10 а |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарыс өткізу және төрешілікті ұйымдастыру |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.3.1.1. Салауатты өмір салты мен дене белсенділігіне деген өз көзқарасын түсіндіру және нақтылау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ағзаның функционалды жүйесіне, денеге жүктеме түсіру кезіндегі әсерін түсіндіріп талқылайды; - Арнайы қысқа және ұзақ мерзімді жаттығуларын орындап, жаттығулардың ағзаға әсерін талқылайды. - Оқушылар арасында төрешілікті әділ атқара алады. - Жарыс өткізу барысында көшбасшылық қабілетін көрсете алады. |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 3 мин 10 - 12 минут |
Саптық жаттығулар: оңға, солға, кері айнал. Жүру:
Жүгіру:
Демалу жаттығулары:
Орнында жалпы дамыту жаттығулары: -Аяқ иық деңгейінде қол белде, басты 1-4 оңға, 1-4 солға қарай айналдыру; -Екі қолды шынтақтан ішке қарай, сыртқа қарай айналдыру; -Екі қолды иықтан 4 рет алға, 4-рет артқа айналдыру; -Екі қолды саусақтарын қосып айналдыру; -Оң қол жоғары, сол қол төмен, 1-2 түзу қолды артқа сілтеу, 3-4 қолды ауыстырып сілтеу; -Қолды алдыға созу, еңкейу, қолды алдыға созып отыру, қалыпқа келу;
-Қол белде сол аяқпен 4-рет, екі аяқпен 4-рет секіреміз.
«Ой қозғау» әдісі арқылы волейбол ойыны жайында бір-біріне сұрақтар қою. 1.Волейбол қандай ойын ? 2.Волейбол ойыны неше кезеңнен тұрады ? 3.Ойынңың әділ өтуін бақылайтын адам ? |
Саптық жаттығуларды ереже бойынша жасайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Орнында тұрып жалпы дамыту жаттығуларының талапқа сай жасайды. Қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Командалық спорттық ойын. 2. 5 кезеңнен тұрады? 3.Төреші |
Қол шапалақ Ескерту Мадақтаулар арқылы Мадақтау арқылы |
Ысқырық |
|
Ортасы 5 – 6 минут 20 минут |
Сапқа тұрғызу. 1,2,3-ке санау арқылы 3 топқа бөлу. Әр топқа нұқаулықты таратып беру. Талқылауға уақыт белгілеу. (2 минут) Волейбол ойынындағы төрешілердің арнайы нұсқауларын топта талқылау. Әр топ нұсқаулықтағы белгілерді көрсете отырып ,түсіндіреді. 1-топ
2-топ
3- топ
Сапқа тұрғызу. 2 топқа бөлу. Төрешілерді тағайындау. Екі топтық ойын. Волейбол ойынының күрделі ережелерін ойын кезінде қолдану. Төрешінің ойын барысындағы қимыл белгі әрекеттерін жасау. Төрешілік ету. |
Волейбол ойынындағы төрешілердің арнайы нұсқауларын топта талқылайды Әр топ нұсқаулықтағы белгілерді көрсете отырып ,түсіндіреді
Волейбол ойынының күрделі ережелерін ойын кезінде қолданады.
Төрешінің ойын бойынша қимыл белгі әрекеттерін жасайды. |
Басбармақ әдісі ақылы топтар бір –бірін бағалайды, Төрешінің ойын бойынша қимыл белгі әрекеттері арқылы жасалады. |
Нұсқаулықтар жазылған парақтар Ысқырық Волейбол добы сетка |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия. Нысана .3 – сабақ маған өте пайдалы болды. 2 – түсінікті болды 1 – маған көмек қажет |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Нысана магниттер |
«Ават орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Дене шынықтыру.
Жарыс өткізу және төрешілікті
ұйымдастыру.
10 сынып.

Оразалиев С.Б.
3 – сабақ маған өте пайдалы болды.
2 – түсінікті болды
1 – маған көмек қажет
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жарыс өткізу және төрешілікті ұйымдастыру
Жарыс өткізу және төрешілікті ұйымдастыру
|
Бөлім |
5 бөлім |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Оразалиев Серік |
|
|
Сынып 10 а |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарыс өткізу және төрешілікті ұйымдастыру |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.3.1.1. Салауатты өмір салты мен дене белсенділігіне деген өз көзқарасын түсіндіру және нақтылау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ағзаның функционалды жүйесіне, денеге жүктеме түсіру кезіндегі әсерін түсіндіріп талқылайды; - Арнайы қысқа және ұзақ мерзімді жаттығуларын орындап, жаттығулардың ағзаға әсерін талқылайды. - Оқушылар арасында төрешілікті әділ атқара алады. - Жарыс өткізу барысында көшбасшылық қабілетін көрсете алады. |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 3 мин 10 - 12 минут |
Саптық жаттығулар: оңға, солға, кері айнал. Жүру:
Жүгіру:
Демалу жаттығулары:
Орнында жалпы дамыту жаттығулары: -Аяқ иық деңгейінде қол белде, басты 1-4 оңға, 1-4 солға қарай айналдыру; -Екі қолды шынтақтан ішке қарай, сыртқа қарай айналдыру; -Екі қолды иықтан 4 рет алға, 4-рет артқа айналдыру; -Екі қолды саусақтарын қосып айналдыру; -Оң қол жоғары, сол қол төмен, 1-2 түзу қолды артқа сілтеу, 3-4 қолды ауыстырып сілтеу; -Қолды алдыға созу, еңкейу, қолды алдыға созып отыру, қалыпқа келу;
-Қол белде сол аяқпен 4-рет, екі аяқпен 4-рет секіреміз.
«Ой қозғау» әдісі арқылы волейбол ойыны жайында бір-біріне сұрақтар қою. 1.Волейбол қандай ойын ? 2.Волейбол ойыны неше кезеңнен тұрады ? 3.Ойынңың әділ өтуін бақылайтын адам ? |
Саптық жаттығуларды ереже бойынша жасайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Орнында тұрып жалпы дамыту жаттығуларының талапқа сай жасайды. Қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Командалық спорттық ойын. 2. 5 кезеңнен тұрады? 3.Төреші |
Қол шапалақ Ескерту Мадақтаулар арқылы Мадақтау арқылы |
Ысқырық |
|
Ортасы 5 – 6 минут 20 минут |
Сапқа тұрғызу. 1,2,3-ке санау арқылы 3 топқа бөлу. Әр топқа нұқаулықты таратып беру. Талқылауға уақыт белгілеу. (2 минут) Волейбол ойынындағы төрешілердің арнайы нұсқауларын топта талқылау. Әр топ нұсқаулықтағы белгілерді көрсете отырып ,түсіндіреді. 1-топ
2-топ
3- топ
Сапқа тұрғызу. 2 топқа бөлу. Төрешілерді тағайындау. Екі топтық ойын. Волейбол ойынының күрделі ережелерін ойын кезінде қолдану. Төрешінің ойын барысындағы қимыл белгі әрекеттерін жасау. Төрешілік ету. |
Волейбол ойынындағы төрешілердің арнайы нұсқауларын топта талқылайды Әр топ нұсқаулықтағы белгілерді көрсете отырып ,түсіндіреді
Волейбол ойынының күрделі ережелерін ойын кезінде қолданады.
Төрешінің ойын бойынша қимыл белгі әрекеттерін жасайды. |
Басбармақ әдісі ақылы топтар бір –бірін бағалайды, Төрешінің ойын бойынша қимыл белгі әрекеттері арқылы жасалады. |
Нұсқаулықтар жазылған парақтар Ысқырық Волейбол добы сетка |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия. Нысана .3 – сабақ маған өте пайдалы болды. 2 – түсінікті болды 1 – маған көмек қажет |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Нысана магниттер |
«Ават орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Дене шынықтыру.
Жарыс өткізу және төрешілікті
ұйымдастыру.
10 сынып.

Оразалиев С.Б.
3 – сабақ маған өте пайдалы болды.
2 – түсінікті болды
1 – маған көмек қажет
шағым қалдыра аласыз
















