Материалдар / Жас маманмен жұмыс жоспары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жас маманмен жұмыс жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
тәлімгерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қазан 2020
515
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тәлімгердің жас маманмен жұмысы туралы есеп:

Мұғалім – тәлімгердің атқарған жұмыстары туралы, әдістемелік көмек көрсету мақсатында жас маманға есеп

Жас маман: Жадыра

Тәлімгер: Наурызбаева Күлбаран

  Қазіргі заманғы реформалау жағдайында ұлттық білім беру жүйесі ерекше мәнге ие болады, жас педагог барынша қысқа мерзімде бейімделіп, жаңартылған білім беру жүйесінде сабақты смарт мақсатпен өткізу және ҚМЖ,ҰМЖ,ОМЖ арқылы жүзеге асатынын түсіндіру.

Жас маман Жадыраның тәлімгері бола отырып, негізгі  мақсаттары мен міндеттерді анықтадым.

Мақсаты:

тәжірибелік көмек көрсету, жас маманға жетілдіру мәселелері бойынша теориялық және практикалық білімді және оның сапасын арттыру.

Міндеттері:

Жас маманның қажеттілігін үздіксіз қалыптастыруды жалғастыру, жаңа түрлерімен меңгеру, әдіс-тәсілдерімен оқыту және тәрбиелеу, үйрету.

Мұғалімге көмектесу, педагогикалық ғылым мен озық педагогикалық тәжірибені шығармашылықпен қолдану, идеяларын оқу-тәрбие процесін еңгізу.

Шығармашылық жұмысының жеке стилін; кәсіптік білімін педагог нақты білімді және іскерлікті қолдану теориясын практикада қалыптастыру.

Болжамды

нәтиже:

Оқу қызметін жоспарлау білу, жеке, сондай-ақ оқушы, негізінде шығармашылық іздену арқылы өз бетімен білім алу.

Жас мұғалім ретінде-мұғалімнің кәсіби маман болып қалыптасуы.

Мұғалімнің әдістемелік, интеллектуалды мәдениетін арттыру.

Оқушылардың білімін бақылау мен бағалаудың, жүйесін меңгерту.

Білу, тәрбие жүйесін жобалау, жұмыс сыныппен зерттеу негізінде баланың жеке басын жүргізу, жеке жұмыс.

Жұмыс формалары:

-жеке, ұжымдық, кеңес беру;

- сабақтарға қатысу;

- мастер-кластар, семинарлар, ашық сабақтар;теориялық баяндамалар, жоба қорғау;

- тәлімгерлік;

- сауалнама;

Біздің жұмысымызды  үш кезеңнен құрдық:

1ші кезең – бейімделу.

Тәлімгер міндеттерін анықтайды және өкілеттіктерін жас маманның, сондай-ақ оның кемшіліктері және дағдылары әзірлеу үшін бағдарламаны бейімдеу.

2-ші кезең – негізгі.

Тәлімгер бағдарламасын әзірлейді және іске асырады, түзетуді жүзеге асырады кәсіби дағдылары құруға көмектеседі, оған өзінің бағдарламасын өзін-өзі жетілдіру.

3-кезең – бақылау-бағалау.

Тәлімгер тексереді және кәсіби құзыреттілік деңгейі жас педагогтың дәрежесін анықтайды,оның дайындығын өзінің

функционалдық міндеттерін орындау.

Таңдау жұмыс түрі жас маманмен бастаған кіріспе сауалнама жүргізу және әңгімелесу, педагог көрсеткен қиындықтар, проблемалар. Сауалнама қорытындысы бойынша  бірлескен жұмыс жоспары анықтады.

Тәлімгерлік – бұл тұрақты диалог, тұлғааралық қарым-қатынас, демек, ұстаз, ең алдымен шыдамды  және мақсатқа ұмтылған болуға тиіс. Өз жұмысында жас педагог, ол қолдануға тиіс неғұрлым тиімді өзара іс-қимыл түрлері: іскерлік және рөлдік ойындар, "шағын топтармен жұмыс", жағдайларды талдау, тілді дамытатын, іскерлік коммуникацияны, жеке көшбасшылық қабілетін, шешім қабылдай білу, дәлелді тұжырымдау.Жүргізілген кеңестер мен әңгімелер перспективалық, күнтізбелік-тақырыптық жоспарлау. Сабақ өткізуге көмек көрсетілді, күнтізбелік – тақырыптық және сабақ жоспарлары, әзірлеу және қолдану, дидактикалық материалдарды сабақта қолдану үшін анықталды.

 Оқу процесінің ішінде Жадыра сондай-ақ кез келген басқа оқытушының сол мақсатпен үйрену үшін маңызды кәсіби сапаларын көрсетті.



- пайдаланылатын оқыту әдістері;

- оқушылардың сабақта жұмыс істеуі;

- сабақтың тәрбиелік жағы;

- мұғалім мен оқушылардың қарым - қатынасы

Оқу - тәрбие процесінде  сыныпта Жадыра тығыз байланыста және ата-аналармен ынтымақтаса біледі. Бұл үшін сыныпта  жеке әңгімелесу, ата-аналармен, сағаттар, консультациялар және басқалары жүргізіледі.Жадыра мектепте өткен «Жас маман -2019» сайысында білімділігін ,өзінің өнерлі екенін көрсетіп мақтау қағазымен жәнебас жүлдені иеленді.Сабақ процесін жүргізу тәсілін көрсетуді 3- ші тоқсан басталғанда жоспарлап отырмыз.

















































С А Б А Қ Т Ы   Т А Л Д А У 

Сабаққа қатысушы мұғалімнің аты-жөні: Наурызбаева Күлбаран__________________________________________________

Сабақ беруші мұғалімнің аты-жөні: Жадыра Мұратқан_______________________________________________________

Сабаққа қатысудағы мақсаты: Жас маманның сабақ беру әдіс ,тәсілін бақылау___________________________________________________________

Пәні: _______математика__________________________________________________________________________

Сабақтың тақырыбы: __________________Жай бөлшектерді қосу және азайту_________________________________________________

Күні: ________________________________________________________________________________

Сыныбы: 5 «д»_____________________________________________________________________________

Оқушы саны: ______________21___________________________________________________________

Басталуы:

Сыныптың сабаққа дайындығы

дайын

                                    

дайын емес

                           

Сабақтың тақырыбы

айтылды

 

айтылған жоқ

 

Сабақтың мақсаты, міндеттері

қойылды

 

қойылған жоқ

 

Сабақ барысы

жүйелі

 

жүйесіз          

                          

Белсенділік:

Мұғалімнің кіріспе сөзі

                                                                                                         

Оқылым

 

Тыңдалым

 

Жазылым

 

Айтылым

 

Тілдесім

 

Тақтамен жұмыс

 

Заманауи технология

                                                                                                             

 

Сынып пен мұғалімнің қарым-қатынасы __________________________________________

Жұмыс түрі

Жеке жұмыс

                                                                                                              

Жұппен жұмыс

 

Топпен жұмыс

 

Рөлдік ойын

 

Деңгейлік тапсырма

 

Өздік жұмыс

                                                                                                                 

  Үй тапсырмасының берілуі

берілді      

қоңырауға дейін                                            

қоңыраудан кейін                            

 

түсіндірілді

түсіндірілген жоқ                            

Үй тапсырмасының мөлшері:


Жеткілікті Жеткіліксіз Артық Өзекті  


Бағалануы:

«5»-                                   

«4»-                              

«3»-                             

«2»-                              

Түсіндірілді:

Түсіндірілмей:

Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс:

Жеке жұмыс

Деңгейлік тапсырма берілді

Жүргізілмеді                                                                                                                             

Сабақтың қорытындысы:

қорытынды жасалды:                                                         

                                                             

қорытынды жасалған жоқ:

 

ҰСЫНЫС:

Таныстым: _____________________________________________________________________

 

 





































Қорытынды:

Бейімделу кезеңінде жас маманның сәтті өтті. Жас маманға мектеп әкімшілігі мен педагог-тәлімгердің теориялық білімді жүзеге асыру сұрақтарында, кәсіби шеберлігін арттыруға көмек көрсетілді.

Келесі оқу жылына қойылатын міндеттер:

жас педагог құзыреттілігін дамыту мәселелері бойынша зияткерлік және шығармашылық әлеуетін сабақтарында жұмыс істеу.

зерттеу және тәжірибелік қолдану тиімді әдістерін бағыттау, оқушылармен жұмыс істеу деңгейі әртүрлі ынталандыру қамтамасыз ету; оқушылардың бүкіл сабақ бойы рефлексия мен өзін-өзі бақылау.

 

 



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!