«Жасөспірімдермен жыныстық мәселелерді талқылау ережелері».

Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Жасөспірімдермен жыныстық мәселелерді талқылау ережелері».

Материал туралы қысқаша түсінік
Жыныстық қабілеттің жетілу жылдары жасөспірім психикасы үшін өте ауыр кезең. Бұл кезде жастарда жаңа түйсік, жаңа тілектер пайда болады, намыс сезімі өсе түседі. Аңғармай айтылған немесе ретсіз айтылған бір ауыз сөзбен жасөспірімнің ойында тұрған арманы мен қуанышын оп- оңай бұзып жіберуге болады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

БЕКІТЕМІН:

Мектеп директорының МУА: Есенбеков Б.

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Hawaii, a green sunny paradise.

Күні:

21.04.2017


Мұғалімнің аты-жөні: Әбдіраимова Азиза Әбілсейтқызы.



Сыныбы: 8


Қатысқандар саны:



Қатыспағаны:

Оқу мақсаты:

  1. Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы білім дағдыларын қалыптастыру.

  2. Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы бойынша мәлімет алу.


Ойлау деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау.




Сабақ мақсаты:

1.Барлық оқушылар: Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы біледі.



2.Оқушылардың басым бөлігі : Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы айта алады.




3 . Кейбір оқушылар: Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы туралы біледі, айта алады, өмірмен байланыстыра алады.


Тілдік дағды

Paradise, volcanoes, honolulu, turtles.


Ұлттық құндылықтарды дарыту.

Отансүйгіштікке тәрбиелеу.

Алдыңғы білім

The States of America cities тақырыбы туралы біледі.


Бағалау критерийлері

Hawaii, a green sunny paradise тақырыбы бойынша білім дағдылары қаоыптасады, тақырыпты біледі, айта алады, өмірмен байланыстыра алады.


Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы ұйымдастыру кезеңі

10 минут


Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Шаттық шеңбер құрамыз. Мақсатым сыныпта атмосфералық ынтымақтастық орнату. Топқа Florida, Miami, Texas,, New York сөздерін айту арқылы төрт топқа бөлемін. Мақсатым топқа бөлу. Үй жұмысын сұрау. Дәптермен жұмыс. Exercise ІІІ. Үй жұмысын «Кубизм» әдісі арқылы сұраймын. Мақсатым өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендіктерін білу.

  1. How many states are there in the USA?

  2. Are all the states famous?

  3. When was the country as such founded?

  4. When was the Constitution adopted?

  5. Who heads the executive power in the States?

  6. How many states make the USA?

  7. When did it join the USA?

  8. What is the nickname of the state of Nevada?

  9. Where was Disney Land opened first, in the state of Florida or in California State?

  10. Who finances the police of the states?

  11. What is Bill of Rights?

  12. Why was there widespread dissatisfaction with the Constitution of the USA when it was first adopted?

  13. What is the population of the USA?

  14. What two chambers does the Federal government consist of?

  15. When was the country as such founded?

  16. When was the Constitution adopted?

  17. What is Constitution?

  18. When was the Constitution of the USA formed?

  19. What does the Constitution provide?

  20. What is impeachment?

  21. What are the States Constitutions like?

  22. Who heads the executive power in the States?

  23. How many states make the USA?



8 сыныпқа арналған оқулық.



Қалалардың суреттері.




Кубик.

Ортасы

25 минут










Білу





Түсіну






Талқылау







Қолдану


«Әріптер тізбегі» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашамын. Мақсатым тақырыпты ашу. Жаттығулар орындау. Exercise 1. Hawaii text. Read and translate it. Тақырыпты топтарға бөліп беремін. ДЖИГСО әдісі арқылы оқушылар тақырыпты оқиды, талқылайды.

  1. Group – Hawaii was not always a green sunny paradise. These islands were born in fire. A chain of volcanoes came up from underwater in the Pacific Ocean. now millions of years later we can see the upper part of the 132 Hawaiian islands.

  1. Group – One or two of the volcanoes are active. Оn Hawaii, the largest and youngest island, the volcano often sends hot red ash into the sky. People from many nations came to live in Hawaii.

  1. Group – The newcomers brought new plants and animals. Foreign plants and animals have changed Hawaii little by little. Мany of Hawaii’s smaller islands are too small for people. They give home to millions of sea birds, seals and turtles. Visitors are few, and many of birds are not afraid of people.

  1. Hawaii’s islands are famous for their beauty. It’s a wonderful warm place too. The capital of the Hawaii’s island is Honolupu, on the Island of Oahu. It is a popular place for Americans to go to on holiday.


Қазақстандағы Бурабай туралы оқушылар мәлімет айтып өтеді.


Тақта, бор, 8 сыныпқа арналған оқулық.






Проектор, ноутбук, карта.








Гавай аралының суреттері.

































































Бурабайдың суреттері.

Аяқталуы

10 минут





Жинақтау




Бағалау

Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты пысықтаймын. Мақсатым жаңа сабақты пысықтап, қорытындылау.

  1. Have Hawaii changed over years?

  2. Why does the text say that “the islands were born in fire”?

  3. How many islands are there in Hawaii?

  4. Are all volcanoes dead?

Бағалау: Бағалау парақшасы арқылы. Мақсатым оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендіктерін білу.

Home task: Exercise IV.

Кері байланысты «Баспалдақ және ауа райы» әдісі арқылы аламын. Мақсатым сабақтың тиімді немесе тиімсіздігін білу үшін.

8 сыныпқа арналған оқулық.



Баспалдақ және ауа райы суреттері.



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс .

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT-мен байланыс.

Құндылықтардағы байланыс

«Кубизм» әдісі кезінде, ДЖИГСО әдісін қолданғанда анықта, айқын көрінеді.

Бағалау парақшасы арқылы




География пәні мемлекеттердің аттары.

Ноутбук, проектор, карта.




Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1:


2:






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
383
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі