Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
Құмсай ЖББ орта мектебі |
||||||||||||
|
|
Мұғалімнің аты жөні: Байбулова Б.Ж |
||||||||||||
|
Сынып 7 |
қатысқандар |
қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жасуша- ағза құрылысының негізгі бөлігі. |
||||||||||||
|
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
7.4.2.1 Жасуша, ұлпа,мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарын түсіндіру |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: ағза құрылысының негізгі бөлшегі жасуша екенін біледі. Оқушылардың басым бөлігі: ұлпа, мүше, мүшелердің жасушадан құралатынын біледі. Кейбір оқушылар: Жасушаның суретінен органоидтарын ажырата біледі. |
||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарының анықтамасын айтады. |
||||||||||||
|
Дискриптор |
|
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминология 1. Жасуша- 2. Цитология- 3. Цитоплазма- 4. Пластит- 5. Ядро- 6. Вакуоль- |
||||||||||||
|
Дағдылар |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы оқуға дайын болу |
||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Медицина, химия |
||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Микроскоптың құрылысы |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу, түгелдеу, топқа бөлу 1,2,3 сандарын айту арқылы бөлінеді Үй тапсырмасын сұрау «Поезд» әдісі арқылы өткен тапқырып бойынша бір- біріне сұрақ қояды |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты ашу мақсатында «суреттер сөйлейді» әдісі арқылы өсімдіктердің, жануарлардың жасушасының суреттері беріледі. Сол арқылы өсімдіктер мен жануарлардың жасушасының құрылысын қарап қайсысы өсімдіктің жасушасы екенін ажырат!
|
|
|||||||||||
|
|
Мәтінмен жұмыс: 1 топ. Жасушаның құрылысын оқы 2 топ. Ұлпаның маңызы 3 топ. Жасушадан мүшеге Әр топ өзіне берілген тапсырма бойынша постер қорғайды Кестемен жұмыс
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бағалау. Оқушыларға бағалау парағы таратылады. Оқушылар дискрипторларға қарап өзін- өзі бағалап белгі соғады. |
|
|||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Дискриптор |
Белгі |
|||||||||||
|
Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесіне анықтама беру |
|
|
|||||||||||
|
Кері байланыс
Үйге тапсырма |
|
|
|||||||||||
|
Рефлекция
|
Сабақ мақсаттары орындалды
Тірі ағзалардың жасушадан тұратынын білді Жақсы өтті Уақыт жеткілікті болды
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жасуша- ағза құрылысының негізгі бөлігі"
"Жасуша- ағза құрылысының негізгі бөлігі"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
Құмсай ЖББ орта мектебі |
||||||||||||
|
|
Мұғалімнің аты жөні: Байбулова Б.Ж |
||||||||||||
|
Сынып 7 |
қатысқандар |
қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жасуша- ағза құрылысының негізгі бөлігі. |
||||||||||||
|
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
7.4.2.1 Жасуша, ұлпа,мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарын түсіндіру |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: ағза құрылысының негізгі бөлшегі жасуша екенін біледі. Оқушылардың басым бөлігі: ұлпа, мүше, мүшелердің жасушадан құралатынын біледі. Кейбір оқушылар: Жасушаның суретінен органоидтарын ажырата біледі. |
||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарының анықтамасын айтады. |
||||||||||||
|
Дискриптор |
|
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминология 1. Жасуша- 2. Цитология- 3. Цитоплазма- 4. Пластит- 5. Ядро- 6. Вакуоль- |
||||||||||||
|
Дағдылар |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы оқуға дайын болу |
||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Медицина, химия |
||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Микроскоптың құрылысы |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу, түгелдеу, топқа бөлу 1,2,3 сандарын айту арқылы бөлінеді Үй тапсырмасын сұрау «Поезд» әдісі арқылы өткен тапқырып бойынша бір- біріне сұрақ қояды |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты ашу мақсатында «суреттер сөйлейді» әдісі арқылы өсімдіктердің, жануарлардың жасушасының суреттері беріледі. Сол арқылы өсімдіктер мен жануарлардың жасушасының құрылысын қарап қайсысы өсімдіктің жасушасы екенін ажырат!
|
|
|||||||||||
|
|
Мәтінмен жұмыс: 1 топ. Жасушаның құрылысын оқы 2 топ. Ұлпаның маңызы 3 топ. Жасушадан мүшеге Әр топ өзіне берілген тапсырма бойынша постер қорғайды Кестемен жұмыс
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бағалау. Оқушыларға бағалау парағы таратылады. Оқушылар дискрипторларға қарап өзін- өзі бағалап белгі соғады. |
|
|||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Дискриптор |
Белгі |
|||||||||||
|
Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесіне анықтама беру |
|
|
|||||||||||
|
Кері байланыс
Үйге тапсырма |
|
|
|||||||||||
|
Рефлекция
|
Сабақ мақсаттары орындалды
Тірі ағзалардың жасушадан тұратынын білді Жақсы өтті Уақыт жеткілікті болды
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз















