|
Мектеп: |
||||
|
|
||||
|
Сынып: 9 сынып |
||||
|
Осы сабақ негізделген оқу мақсаттары |
Оқушылар зайырлы мемлекет ұғымына талдау жасайды және зайырлы мемлекет пен діннің арақатынасы, зайырлылық түсінігі мен оның белгілері туралы қорытынды шығарады. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы:
|
|||
|
Көпшілігі:
|
||||
|
Кейбірі:
|
||||
|
Тілдікмақсаттар |
Пәндік лексика мен терминология: |
|||
|
«Конфессия», «Зайырлы этика». |
||||
|
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы 1.Зайырлы мемлекет пен діннің арақатынасы қандай? 2.ҚР Конституциясында зайырлылық қалай сипатталады? 3.Зайырлы этика деген не? 4.Неліктен мемлекеттің діндерге бейтарап қарауы зайырлылық ұстанымдарының негізін құрайды? |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Зайырлылық және зайырлы мемлекет: ұғымы, мәні, сипаты. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Оқушының әрекеті |
Ресурстары |
|
|
І.Ұйымдастыру |
- Сәлемдесу, түгендеу; «Сағат» ойыны арқылы топқа бөлу. |
Сіздің жұмыс жасауыңызға қолайлы уақыт? Оқушы өз есімі жазылған стикерді өзіне қолайлы уақыт тұсына қою арқылы топқа бөлінеді. |
Стикер, сағат |
|
|
ІІ. Үй жұмысы |
«Кезбе тілші» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау(Бір оқушыға тілші болатыны алдын ала ескертіліп, сұрақтар дайындап келуі тапсырылады). Сұрақ топқа немесе жеке қойылуы мүмкін. Сұрақ:
«Конверт сұрақ» әдісі арқылы топтар бір-біріне 2 сұрақтан сұрақ құрастырып, хат жолдайды.
|
Тілші сұрақтарына сұқаттасу арқылы жауап береді. Оқушылар сұрақтарды топта талқылап, бір-біріне жауап береді, өзара бағалау жүреді. |
Микрафон Конверт, А4 |
|
|
ІІІ. Жаңа сабақ |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашып алу үшін Қазақстан картасын, суреттер көрсетемін. Жетелеуші сұрақтар(Қазақстан қандай мемлекет?...) қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. Сабақтың тақырыбы хабарланады. «Өкіл әдісі» Әр топқа бір-бір сұрақтан беріледі:
Табыс критерийі:
Постер сауатты, әрі көркем безендірілуі тиіс. |
Топтар сурет арқылы анықтама береді(тәуелсіз, демократиялы,құқықтық, зайырлы).
Оқушылар өздеріне берілген тақырыптарды талдайды және тақырыпты ашады. Түйген ойларынан постер дайындайды, әр топтан бір оқушы өкіл сайланып келесі топқа мәтінді түсіндіруге барады, мәтін талданғаннан кейін елшілер өз отандарына қайтады. Бағдаршам арқылы бірін-бірі бағалайды. |
Интерактивті тақта
Оқулық: Зайырлылық және дінтану негіздері, Астана: «Арман-ПВ», 2016 (Д.Т.Кенжетаев, Ә.Ә.Сайлыбаев, Ө.О. Тұяқбаев) А4, маркер |
|
|
ІV. Бекіту және пысықтау |
«Жылдам кездесу» әдісі: |
Оқушылар екі қатарға бір - біріне қарама - қарсы тұрып, сағат тілі бағытымен жылжып отырып, бір – біріне сұрақ қояды. |
|
|
|
V. Кері байланыс |
«+ , -, қызық» |
Кері байланыс парағын толтырады. |
Кері байланыс парағы |
|
|
VI. Үйге тапсырма |
§ 2. «Қазақстан – зайырлы мемлекет» тақырыбына шағын шығарма жазып келу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаһандық құзыреттілік. Зайырлы мемлекет және дін.
Жаһандық құзыреттілік. Зайырлы мемлекет және дін.
|
Мектеп: |
||||
|
|
||||
|
Сынып: 9 сынып |
||||
|
Осы сабақ негізделген оқу мақсаттары |
Оқушылар зайырлы мемлекет ұғымына талдау жасайды және зайырлы мемлекет пен діннің арақатынасы, зайырлылық түсінігі мен оның белгілері туралы қорытынды шығарады. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы:
|
|||
|
Көпшілігі:
|
||||
|
Кейбірі:
|
||||
|
Тілдікмақсаттар |
Пәндік лексика мен терминология: |
|||
|
«Конфессия», «Зайырлы этика». |
||||
|
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы 1.Зайырлы мемлекет пен діннің арақатынасы қандай? 2.ҚР Конституциясында зайырлылық қалай сипатталады? 3.Зайырлы этика деген не? 4.Неліктен мемлекеттің діндерге бейтарап қарауы зайырлылық ұстанымдарының негізін құрайды? |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Зайырлылық және зайырлы мемлекет: ұғымы, мәні, сипаты. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Оқушының әрекеті |
Ресурстары |
|
|
І.Ұйымдастыру |
- Сәлемдесу, түгендеу; «Сағат» ойыны арқылы топқа бөлу. |
Сіздің жұмыс жасауыңызға қолайлы уақыт? Оқушы өз есімі жазылған стикерді өзіне қолайлы уақыт тұсына қою арқылы топқа бөлінеді. |
Стикер, сағат |
|
|
ІІ. Үй жұмысы |
«Кезбе тілші» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау(Бір оқушыға тілші болатыны алдын ала ескертіліп, сұрақтар дайындап келуі тапсырылады). Сұрақ топқа немесе жеке қойылуы мүмкін. Сұрақ:
«Конверт сұрақ» әдісі арқылы топтар бір-біріне 2 сұрақтан сұрақ құрастырып, хат жолдайды.
|
Тілші сұрақтарына сұқаттасу арқылы жауап береді. Оқушылар сұрақтарды топта талқылап, бір-біріне жауап береді, өзара бағалау жүреді. |
Микрафон Конверт, А4 |
|
|
ІІІ. Жаңа сабақ |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашып алу үшін Қазақстан картасын, суреттер көрсетемін. Жетелеуші сұрақтар(Қазақстан қандай мемлекет?...) қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. Сабақтың тақырыбы хабарланады. «Өкіл әдісі» Әр топқа бір-бір сұрақтан беріледі:
Табыс критерийі:
Постер сауатты, әрі көркем безендірілуі тиіс. |
Топтар сурет арқылы анықтама береді(тәуелсіз, демократиялы,құқықтық, зайырлы).
Оқушылар өздеріне берілген тақырыптарды талдайды және тақырыпты ашады. Түйген ойларынан постер дайындайды, әр топтан бір оқушы өкіл сайланып келесі топқа мәтінді түсіндіруге барады, мәтін талданғаннан кейін елшілер өз отандарына қайтады. Бағдаршам арқылы бірін-бірі бағалайды. |
Интерактивті тақта
Оқулық: Зайырлылық және дінтану негіздері, Астана: «Арман-ПВ», 2016 (Д.Т.Кенжетаев, Ә.Ә.Сайлыбаев, Ө.О. Тұяқбаев) А4, маркер |
|
|
ІV. Бекіту және пысықтау |
«Жылдам кездесу» әдісі: |
Оқушылар екі қатарға бір - біріне қарама - қарсы тұрып, сағат тілі бағытымен жылжып отырып, бір – біріне сұрақ қояды. |
|
|
|
V. Кері байланыс |
«+ , -, қызық» |
Кері байланыс парағын толтырады. |
Кері байланыс парағы |
|
|
VI. Үйге тапсырма |
§ 2. «Қазақстан – зайырлы мемлекет» тақырыбына шағын шығарма жазып келу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













